flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 925/507/14 від 29 липня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 УХВАЛА   

           29 липня 2014 року                                               Справа № 925/507/14

           Господарський суд Черкаської області в складі судді Шумка В.В., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю розпорядника майна Смілянця С.М., представника ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» - Грушевого Ю.В. – за довіреністю, представника Уманської ОДПІ – Бодревської І.В. – за довіреністю, розглянувши клопотання розпорядника майна про усунення від виконання обов’язків керівника боржника та покладення відповідних обов’язків на розпорядника майна боржника у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Уманьагрохім", -

 ВСТАНОВИВ:

06 травня 2014 року господарським судом Черкаської області порушено провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Уманьагрохім".

          Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Смілянця Сергія Миколайовича.   

Розпорядник майна звернувся до суду з клопотанням про усунення від виконання обов’язків керівника боржника та покладення відповідних обов’язків на розпорядника майна боржника.

Розгляд клопотання судом призначено на 10.07.2014, відкладено на 29.07.2014 у звязку з незявленням керівника боржника на виклик у засідання суду.

Розпорядник майна боржника, представник ініціюючого кредитора у засіданні суду клопотання підтримали з викладених у ньому підстав та мотивів.

Керівник боржника на виклик у засідання суду не зявився, заперечень на клопотання не подав, причин цього суду не повідомив.

Розглянувши клопотання сумісно з матеріалами справи суд вважає, що воно підлягає задоволенню з таких підстав та мотивів.

Згідно з пунктом 8 статуту ПАТ «Уманьагрохім» (в подальшому тексті ухвали «боржник» у відмінках) виконавчим органом товариства є директор.

Згідно з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, керівником боржника з 22.07.2011 являється Михайлишина Галина Василівна.

Розпорядник майна повідомив, що керівник боржника ігнорує звернення про проведення інвентаризації майна боржника, необхідність якої встановлена Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, не подає необхідних для здійснення процедури розпорядження майном документів, ігнорує спілкування з призначеним господарським судом розпорядником майна стосовно здійснення його повноважень.

Вказані обставини підтвердив представник кредитора - Уманської ОДПІ.

Керівник боржника цих обставин не спростував, на виклик у засідання суду не зявляється, вимоги суду (ухвали суду від 26.06.2014, від 04.07.2014 по справі) не виконав, поважних причин цього суду не повідомив.

Відповідно до ч.2 ст.18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ( далі – Закон) у процедурі розпорядження майном за клопотанням розпорядника майна, сторін або інших учасників справи про банкрутство, що містить підтверджені відомості про перешкоджання керівником боржника виконанню повноважень розпорядника майна, а також про вчинення керівником боржника дій, що порушують права та законні інтереси боржника або кредиторів, господарський суд має право відсторонити керівника боржника від посади та покласти виконання його обов'язків на розпорядника майна. Про усунення керівника боржника від посади господарський суд виносить ухвалу.

Згідно ч.12 ст.22 Закону повноваження керівника боржника та виконавчих органів його управління, покладені на них відповідно до законодавства чи установчих документів, можуть бути припинені в разі, якщо ними не вживаються заходи щодо забезпечення збереження майна боржника, створюються перешкоди діям розпорядника майна чи допускаються інші порушення законодавства.

У разі виявлення зазначених обставин за клопотанням кредиторів або інших учасників справи про банкрутство ухвалою господарського суду повноваження керівника та виконавчих органів управління боржника припиняються, а виконання відповідних обов'язків тимчасово покладається на розпорядника майна до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника.

Згідно з абз.4 п.17 Інформаційного листа Вищого господарського суду України «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 №4212-VI)» від 28.03.2013 №01-06/606/2013, якщо боржник не надає розпоряднику майна необхідну для здійснення його повноважень інформацію та фінансово-бухгалтерську документацію або не сприяє у проведенні інвентаризації майна, господарський суд має застосувати ч.12 ст.22 Закону.

 Частиною 13 ст.22 Закону встановлено, що з дня винесення господарським судом ухвали про припинення повноважень керівника боржника або органів управління боржника керівник, повноваження якого припинені ухвалою господарського суду, зобов'язаний протягом трьох днів передати розпоряднику майна, а розпорядник майна прийняти бухгалтерську та іншу документацію боржника, його печатки і штампи, матеріальні та інші цінності.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 2, 18, 22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України суд,

 

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Припинити повноваження Михайлининої Галини Василівни та органів управління ПАТ  "Уманьагрохім" (Черкаська область, Уманський район, с. Піківець, вул.Уманська, 152, код ЄДРПОУ 05491623).

Виконання обовязків керівника та виконавчих органів управління ПАТ  "Уманьагрохім" тимчасово покласти на розпорядника майна боржника – арбітражного керуючого Смілянця Сергія Миколайовича.

Зобовязати органи управління ПАТ  "Уманьагрохім" протягом трьох днів передати розпоряднику майна боржника - арбітражному керуючому Смілянцю Сергію Миколайовичу бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності боржника - ПАТ  "Уманьагрохім".

 

         Суддя                                                                                      В.В. Шумко