flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/10/5026/779/2011 від 03 лютого 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА  

 

03 лютого 2014 року                                    Справа №   01/10/5026/779/2011

 

         Суддя господарського  суду  Черкаської  області Чевгуз О.В., розглянувши заяву ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою публічного акціонерного товариства «Дочірній Банк Сбербанку Росії»

до відкритого акціонерного товариства «Золотоношам’ясо»

про визнання банкрутом, -   

 

ВСТАНОВИВ:

           Постановою господарського суду Черкаської області від 18 грудня 2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича.     

         До суду з заявою про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута звернувся ліквідатор банкрута.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість  місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

                                              

УХВАЛИВ:

         Заяву ліквідатора банкрута задовольнити.

          Продовжити строк ліквідаційної процедури відкритого акціонерного товариства «Золотоношам’ясо» та повноважень ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича на шість місяців.     

 

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.

                           

        

Суддя                                                                                 О.В. Чевгуз

 

 

                   Згідно з оригіналом

 секретар с/з                                                  О.С. Пастухова