flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/409/20 від 10 листопада 2020 року (припинено процедуру розпорядження майном боржника)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"10" листопада 2020 р.                                                                                         Справа № 925/409/20

м. Черкаси

Господарський суд Черкаської області у складі судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Нестеренко А.М., за участю розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Гамана О.М., арбітражного керуючого Іванюка О.М.,  представників сторін: ініціюючого кредитора – адвоката Ткаченка В.М., кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області  - Новохатько К.Ю. – за самопредставництвом, боржника – не з’явились, розглянувши у підсумковому судовому засіданні у м. Черкаси клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 06.08.2020 року підсумкове засідання у справі №925/409/20  про визнання банкрутом публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” призначено на 16.09.2020 року.

Арбітражний керуючий Іванюк О.М. подав суду 11.09.2020 року заяву про участь  у справі про банкрутство (вх. № 14013/20 т.  3 а.с. 188-191), в якій повідомив суд про свою згоду на участь у справі № 925/409/20 про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” та просив призначити ліквідатором у даній справі з урахуванням рішення зборів комітету кредиторів від 03.09.2020 року.

В підсумкових судових засіданнях 16.09.2020 року, 30.09.2020 року оголошено перерву до 10.11.2020 року.

Ініціюючий кредитор - товариство з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” в особі свого представника подав суду 28.09.2020 року засобами електронного зв’язку, 30.09.2020 року на паперових носіях клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (вх. № 14829/20 т.  5 а.с. 7-9, 15-19), 06.11.2020 року доповнення до клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та про призначення ліквідатора (вх. № 17245/20 т.  5 а.с. 234-238), в яких просив на підставі рішення зборів та комітету кредиторів (протоколи від 03.09.2020 року №1, № 2) припинити процедуру розпорядження майном боржника, припинити повноваження арбітражного керуючого Гамана О.М., визнати боржника  банкрутом та відкрити  ліквідаційну процедуру, ліквідатором публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” призначити  арбітражного керуючого Іванюка О.М.

В підсумкове засідання 10.11.2020 року представник боржника явку свого представника не забезпечив, був повідомлений про дату, місце, час підсумкового засідання належним чином, явка останнього обов’язковою не визнавалась.

Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв’язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі представника боржника.

В судовому засіданні  представник ініціюючого кредитора підтримав подані клопотання, просив припинити процедуру розпорядження майном боржника, припинити повноваження арбітражного керуючого Гамана О.М., визнати боржника  банкрутом та відкрити  ліквідаційну процедуру, ліквідатором публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” призначити  арбітражного керуючого Іванюка О.М., представник кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області  підтримала позицію ініціюючого кредитора,  розпорядник майна Гаман О.М. вважав передчасним перехід до ліквідаційної процедури. Арбітражний керуючий Іванюк О.М. підтримав подану заяву про участь у справі в якості ліквідатора.

Заслухавши представників кредиторів, розпорядника майна  Гамана О.М., арбітражного керуючого Іванюка О,М., розглянувши клопотання кредитора про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та доповнення до нього (вх. № 14829/20 від 28.09.2020 року, вх. № 17462/20 від 10.11.2020 року) та наявні в матеріалах справи документи,  суд вважає, подані клопотання задовольнити оскільки боржник неспроможний самостійно відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Товариство з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” (далі- ініціюючий кредитор) звернулося в господарський суд Черкаської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” (далі - боржник).

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 22.05.2020 року відкрито провадження у справі №925/409/20  про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”, визначено розмір вимог кредитора товариства з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” у розмірі 1700114 грн. 98 коп., введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Гамана О.М.; встановлено розмір оплати послуг розпорядника майна боржника – три мінімальні заробітні плати за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень, за рахунок авансованих товариством з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” на винагороду арбітражному керуючому коштів, при їх недостатності - за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника.

25.05.2020 року на офіційному сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет за № 64833 було розміщено повідомлення про відкриття провадження у справі № 925/409/20 про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”.

Ухвалою суду від 06.08.2020 року затверджено перелік конкурсних кредиторів публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”,у складі одного кредитора товариства з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” на суму 2251409 грн. 54 коп., визначено черговість задоволення кожної вимоги.

З протоколу зборів кредиторів по справі № 925/409/20 про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” від 03.09.2020 року, оформлені протоколом № 1, вбачається, що збори відбулися за участю кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент”, яке має 2183 голоси (один кредитор), що становить  100 % від загальної кількості голосів, вимоги якого включені до реєстру вимог кредиторів публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”. За результатами зборів прийнято рішення про склад комітету кредиторів з одного кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент”.

Зборами комітету кредиторів публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” від 03.09.2020 року, у яких прийняв участь з правом дорадчого голосу розпорядник майна Гаман О.М., вирішено, зокрема:

-  звіт розпорядника майна публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” арбітражного керуючого Гамана О.М.  взяти до уваги, визнано роботу розпорядника у справі № 925/409/20 задовільною;

- звернутися до господарського суду Черкаської області із клопотанням про визнання публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури;

- звернутися до господарського суду Черкаської області із клопотанням про призначення ліквідатором публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” арбітражного керуючого Іванюка О.М.;

- схвалено звіт  про нарахування та виплату грошової  винагороди, здійснення та відшкодування витрат розпорядника майна публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”.

Із звіту розпорядника майна Гамана О.М (вх. № 14282/20 від 16.09.2020 року) вбачається, що за результатами проведеної інвентаризації майна публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” і вжитих розпорядником майна заходів з виявлення активів цього товариства встановлено недостатність майна (активів) боржника для погашення кредиторської заборгованості, єдиним активом боржника фактично є дебіторська заборгованість у розмірі 272028 грн. 44 коп. та грошові кошти в національній валюті на суму  - 365 грн. 79 коп., яких недостатньо для  погашення кредиторської заборгованості боржника, дані про які відображено в інвентаризаційних відомостях,  виявлено належне боржнику рухоме майно, інших активів публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” не виявлено. Розпорядником майна Гаманом О.М. у поданому звіті зазначено, що ознаки фіктивного банкрутства під час аналізу виявлено не було, ознаки прямих дій по доведенню до банкрутства не виявлені, однак виявлено наявність  невигідних для підприємства договорів, про визнання недійсними  яких розпорядником майна готуються позовні матеріали до суду. Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника, до розпорядника майна боржника не надходило.

Ухвалою суду від 10.11.2020 року визнано грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області до боржника публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”, на суму 1879989 грн. 28 коп., визначено черговість задоволення кожної вимоги.

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства  під банкрутством розуміється визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства до  боржника-юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника, санація боржника, ліквідація банкрута.

Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства  до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів.

Частиною 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства  передбачено, що до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень:

- схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;

- подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Частиною 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Постанова про визнання боржника банкрутом приймається господарським судом, зокрема, у випадках, передбачених ч. 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства. Так, за приписами цієї статті у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника, накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;                                         припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Згідно ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Таким чином активом публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”  є лише дебіторська заборгованість на суму 272028 грн. 44 коп. грн., грошові кошти у розмір 365 грн. 79 коп., а пасивом - визнані господарським судом вимоги кредиторів до публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” на загальну суму 4131398 грн. 82 коп., який є більшим від активу, що означає про недостатність у боржника майна для задоволення вимог кредиторів (неспроможність боржника).

Враховуючи вищевикладене  суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Рішенням комітету кредиторів (протокол від №2 від 03.09.2020 року) вирішено питання про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Іванюка О.М., яким подана відповідна заява про згоду на участь у справі №925/409/20 ліквідатором.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Відповідно до ч.1 ст.60  Кодексу України з процедур банкрутства у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. 

Арбітражний керуючий Іванюк О.М., має достатню кваліфікацію та досвід роботи для призначення його ліквідатором і при цьому не відноситься до категорії осіб, які не можуть бути призначені ліквідатором у цій справі.

За таких обставин ліквідатором публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”  суд вважає можливим призначити арбітражного керуючого Іванюка О.М.

Щодо грошової винагороди арбітражному керуючому за виконання повноважень ліквідатора у цій справі, суд зазначає, що комітетом кредиторів не розглядалось питання про визначення основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора.

Згідно з ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Отож з урахуванням положень ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства основну грошову винагороду арбітражному керуючому за виконання повноважень ліквідатора у цій справі слід встановити в розмірі трьох встановлених законом мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора.

Керуючись ст.ст. 216, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 28, 48, 49, 58, 59, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

ПОСТАНОВИВ:

  1. Припинити процедуру розпорядження майном публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” (18021, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Гагаріна, буд. 71, ідентифікаційний код 04012193).
  2. Визнати публічне акціонерне товариство “Комбінат будіндустрії” (18021, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Гагаріна, буд. 71, ідентифікаційний код 04012193) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
  3. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича (адреса офісу: 19723, Черкаська обл., Золотоніський район, с. Піщане, вул. Руслана Шеремета, буд. 78; адреса для листування: 18003, м. Черкаси, а/с 707, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого /розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора/ № 1247, видане Міністерством юстиції України 15.07.2013 року, наказ від 07.06.2013 № 1115/5), у зв’язку з чим припинити повноваження арбітражного керуючого Гамана Олександра Миколайовича, як розпорядника майна боржника. 
  4. Встановити основну грошову винагороду арбітражному керуючому за виконання повноважень ліквідатора публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” ((18021, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Гагаріна, буд. 71, ідентифікаційний код 04012193) в розмірі трьох встановлених законом мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора.

5.Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і прийняття до свого відання документів та майна банкрута і направити суду: не пізніш як через два місяці з дня ухвалення цієї постанови – інформацію про вчинені дії, акт прийняття майна і документів, акт інвентаризації майна банкрута, реквізити залишеного основного рахунку у банку; до початку реалізації майна банкрута – баланс банкрута як цілісного майнового комплексу, висновки з оцінки майна, згоду заставного кредитора, повний договір з організатором аукціону;

кожні три місяці з дня винесення постанови подавати суду відомості про реалізацію майна (хронологічний перелік вчинених дій при проведенні аукціонів, суми продажу, найменування покупців, дати передачі майна і надходження коштів); про використання коштів по чергам виплати (отримувачі, підстави здійснення платежів, суми, дата і номер платіжного документа);

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня ухвалення цієї постанови подати суду: повний звіт про проведення ліквідаційної процедури; звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком); ліквідаційний баланс (у разі завершення ліквідаційної процедури). Печатку боржника здати для знищення після затвердження звіту і ліквідаційного балансу судом. Звіти мають містити опис документів з їх реквізитами.

6.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

  1. Скасувати заборони на майно боржника чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника, накладені ухвалою суду від 22.05.2020 року.
  2. Повідомити учасникам справи веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/.

Постанова набирає законної сили негайно після її прийняття судом і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду.

Повне судове рішення складено і підписано 13.11.2020 року.

Направити цю постанову суду боржнику, ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (2), Головному територіальному управлінню юстиції у Черкаській області, державному реєстратору (Черкаській районній державній адміністрації – для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), арбітражному керуючому Гаману О.М., арбітражному керуючому Іванюку О.М.

Суддя                                                                                                                  В.М. Грачов