flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/409/20 від 10 листопада 2020 року (4) (у задоволенні клопотання відмовлено)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"10" листопада 2020 р.                                         м. Черкаси                                         Справа № 925/409/20

Господарський суд Черкаської області у складі судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Нестеренко А.М., за участю розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Гамана О.М., представників сторін: ініціюючого кредитора – адвоката Ткаченка В.М., кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області  - Новохатько К.Ю. – за само представництвом, боржника – не з’явились, розглянувши у підсумковому судовому засіданні у м. Черкаси клопотання розпорядника майна Гамана О.М.  про продовження процедури розпорядження майном та припинення повноважень керівника боржника у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 22.05.2020 року відкрито провадження у справі №925/409/20  про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Гамана О.М.; встановлено розмір оплати послуг розпорядника майна боржника – три мінімальні заробітні плати за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень, за рахунок авансованих товариством з обмеженою відповідальністю “ТТ Девелопмент” на винагороду арбітражному керуючому коштів, при їх недостатності - за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника.

25.05.2020 року на офіційному сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет за № 64833 було розміщено повідомлення про відкриття провадження у справі № 925/409/20 про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”.

Ухвалою суду від 06.08.2020 року затверджено перелік конкурсних кредиторів публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”, розмір їх вимог за грошовими зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги, підсумкове засідання призначено на 16.09.2020 року.

В підсумкових судових засіданнях 16.09.2020 року, 30.09.2020 року оголошено перерву до 10.11.2020 року.

Розпорядник майна Гаман О.М. подав суду 10.11.2020 року клопотання (вх. № 17462/20), в якому просив продовжити процедуру розпорядження майном публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” строком на 30 днів  та припинити повноважень керівника боржника.

Подане клопотання обґрунтоване тим, що розпорядником майна в ході проведення аналізу фінансово господарської діяльності боржника встановлено зменшення дебіторської заборгованості на початок 2018 року за контрагентом “невідомий постачальник” перед боржником на 12 176   665 грн. 48 коп., особу якого боржником не відображені в картці справи із бази 1С, а також з  витягу  з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з якого вбачається, що боржник є засновником у Асоціації підприємств “Київміськбудматеріали”, товариства з обмеженою відповідальністю “Трейдекс-Інвест”, товариства з обмеженою відповідальністю “Завод Будіндустія-покрівля”, товариства з обмеженою відповідальністю “Будіндустія-Плюс”, у зв’язку з чим подано до суду клопотання про витребування у вказаних юридичних осіб документів щодо встановлення майнових активів боржника у даних товариствах. На виконання ухвали суду від 30.09.2020 боржник та Асоціація підприємств “Київміськбудматеріали”, товариство з обмеженою відповідальністю “Трейдекс-Інвест”, товариство з обмеженою відповідальністю “Завод Будіндустія-покрівля”, товариство з обмеженою відповідальністю “Будіндустія-Плюс” вказаних розпорядником майна документів не надали. Розпорядник майна Гаман  О.М. вбачає в діях керівника боржника створення перешкод  діям розпорядника майна щодо ненадання вказаних документів у зв’язку з чим просить на підставі ч.12 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства припинити повноваження керівника публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” Федуся М.І., виконання обов’язків тимчасово покласти на розпорядника майна, а також продовжити процедуру розпорядження майном на 30 днів.

В підсумкове засідання 10.11.2020 року представник боржника явку свого представника не забезпечив, був повідомлений про дату, місце, час підсумкового засідання належним чином.

Розпорядник майна Гаман О.М. в судовому засіданні  підтримав подані клопотання про продовження процедури розпорядження майном та припинення повноважень керівника боржника, просив їх задовольнити, представник ініціюючого кредитора заперечив проти задоволення клопотань розпорядника майна, просив закрити процедуру розпорядження майном та відкрити ліквідаційну процедуру на підставі рішення комітету кредиторів від 03.09.2020 року, оформлене протоколом № 2, представник кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області  підтримав позицію ініціюючого кредитора.

Заслухавши розпорядника майна  Гамана О.М., представників кредиторів, розглянувши клопотання про продовження процедури розпорядження майном та припинення повноважень керівника боржника (вх. № 17462/20 від 10.11.2020 року) та наявні в матеріалах справи документи,  суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотань розпорядника майна з наступних підстав.

Розпорядник майна Гаман О.М. подав суду 30.09.2020 року клопотання про витребування доказів (вх. № 15122/20, вх. № 15123/20), в яких  просив витребувати у боржника - публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” картку справи із бази 1С аналіз рахунку № 361 за 2018 рік.; Витребувати у Асоціації підприємств “Київміськбудматеріали”, товариства з обмеженою відповідальністю “Трейдекс Інвест”, товариства з обмеженою відповідальністю “Завод Будіндустія-покрівля”, товариства з обмеженою відповідальністю “Будіндустія-Плюс” нележним чином засвідчені установчі документи (статут, остання редакція);останній баланс (форма 1);останній звіт про фінансові результати (форма №2);останній звіт про рух грошових коштів (форма №3);останній звіт про власний капітал (форма №4);останні акти щодо інвентаризації майна і фінансових зобов'язань та останні інвентаризаційні відомості;перелік основних засобів із зазначенням найменування, року введення в експлуатацію, первинної вартості, зносу, залишкової вартості, фактичної наявності та технічного стану;перелік виробничих запасів (товарно-матеріальних цінностей) із зазначенням найменування, кількості, дати придбання; перелік незавершеного виробництва, незавершеного будівництва і незавершених ремонтів із зазначенням найменування об'єктів;інформацію щодо наявності грошових коштів (із зазначенням назви валюти та суми);перелік наявності майна, зокрема акцій, облігацій, цінних паперів; інформацію про обтяження майна зобов'язаннями перед третіми особами (оренда, застава, іпотека, арешт, податкова застава інше);інформацію: щодо діючих договорів охорони майна Боржника, укладених з третіми особами. У разі їх наявності витребувати копії цих договорів;щодо наявності сигналізації, інших технічних засобів, що направлені на забезпечення схоронності майна; щодо порядку забезпечення схоронності транспортних засобів із зазначенням адреси зберігання, умов зберігання, дотримання пожежної безпеки, уникнення розкрадання, пошкодження запасних деталей транспортних засобів та сільськогосподарської техніки та інше.

Ухвалою суду від 30.09.2020 року задоволено клопотання розпорядника майна Гамана О.М. (вх. № 15122/20, вх. № 15123/20 від 30.09.2020 року), витребувано у боржника, Асоціації підприємств “Київміськбудматеріали”, товариства з обмеженою відповідальністю “Трейдекс Інвест”, товариства з обмеженою відповідальністю “Завод Будіндустія-покрівля”, товариства з обмеженою відповідальністю “Будіндустія-Плюс” вказанні у клопотаннях докази, однак ні суду ні розпоряднику майна витребувані докази не надано.

Частинами 1-2 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства  визначено, що під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).

Про призначення розпорядника майна господарський суд постановляє ухвалу. Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.

Згідно з п.4 ч.5 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства  до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство;

Відповідно до ч.ч. 1-4  ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень:

схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;

подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень:

ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом;

ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом;

постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

У разі якщо зборами кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд за наявності ознак банкрутства протягом п`яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 22.05.2020 року відкрито провадження у справі №925/409/20  про банкрутство публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів.

Пунктом 2 рішення зборів комітету кредиторів по справі № 925/409/20 від 03.09.2020 року, оформленого протоколом № 2, вирішено звернутись до господарського суду  Черкаської області з клопотанням про  визнання боржника - публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у зв’язку з  недостатністю  майна (активів)  боржника для  погашення  кредиторської заборгованості  та відсутністю пропозицій  про участь у санації  боржника.

28.10.2020 року  розпорядником майна Гаманом О.М. скликано  комітет кредиторів публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” на 03.11.2020 року з порядком денним:

1 -  схвалення звіту про нарахування та виплату  грошової винагороди , здійснення та відшкодування витрат розпорядника майна; 2- внесення  пропозиції  господарському суду  щодо продовження строку  процедури розпорядження майном боржника; 3- інші питання, передбачені  Кодексом України з процедур банкрутства.

В протоколі зборів комітету кредиторів № 3 від 03.11.2020 року вказано про відсутність єдиного члена комітету кредиторів публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” банкрутом, у зв’язку з чим поставлені на порядок денний питання розпорядником майна Гаманом О.М. залишено без погодження.

Таким чином, зборами кредиторів публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” від 03.09.2020 року прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та відсутня згода комітету кредиторів щодо продовження строку  процедури розпорядження майном боржника.

Щодо вимоги розпорядника майна Гамана О.М. про припинення повноважень керівника боржника, суд зазначає наступне.

В силу п. 1, п. 5 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до господарського суду та суду загальної юрисдикції у випадках, передбачених цим Кодексом; запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Кодексу України з процедур банкрутства, у процедурі розпорядження майном за клопотанням розпорядника майна, сторін або інших учасників справи про банкрутство, що містить підтверджені відомості про перешкоджання керівником або органом управління боржника виконанню повноважень розпорядника майна, невжиття заходів щодо забезпечення збереження майна боржника, а також про вчинення ними дій, що порушують права та законні інтереси боржника або кредиторів, господарський суд має право припинити повноваження керівника або органу управління боржника та покласти виконання його обов`язків на розпорядника майна.

Про припинення повноважень керівника або органу управління боржника та покладання його обов`язків на розпорядника майна господарський суд виносить ухвалу.

Згідно з ч. 12  ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства повноваження керівника боржника та виконавчих органів його управління, покладені на них відповідно до законодавства чи установчих документів, можуть бути припинені в разі, якщо ними не вживаються заходи щодо забезпечення збереження майна боржника, створюються перешкоди діям розпорядника майна чи допускаються інші порушення законодавства.

У разі виявлення обставин, передбачених абзацом першим цієї частини, за клопотанням кредиторів або інших учасників справи ухвалою господарського суду повноваження керівника та виконавчих органів управління боржника припиняються, а виконання відповідних обов’язків тимчасово покладається на розпорядника майна до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника.

Із матеріалів справи вбачається, що в ході проведення аналізу фінансово господарської діяльності підприємства і проведення інвентаризації майна боржника на виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства на підставі ухвали суду від 22.05.2020 року в серпні 2020 року боржником передано розпоряднику майна  Гаману О.М. документацію господарської діяльності боржника та здійснено спільний розгляд грошових вимог кредиторів заявлених у справі.

Таким чином, керівник публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”, здійснив вичерпний перелік дій щодо оформлення та вручення розпоряднику майна документів, що перебувають на зберіганні в публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” і тим самим: вживав всіх можливих заходів щодо забезпечення збереження майна боржника; не створював перешкоди діям розпорядника майна; не допустив інших порушень законодавства.

З огляду на вказане, суд дійшов висновку про відсутність підстав для припинення повноважень директора публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” Федуся М.І. та покладення виконання обов`язків керівника публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії”, тимчасово, на розпорядника майна Гамана О.М.

Враховуючи викладене та встановлені обставини справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання розпорядника майна -  арбітражного керуючого Гамана О.М. про припинення повноважень керівника публічного акціонерного товариства “Комбінат будіндустрії” у справі № 925/409/20.

Керуючись ст.ст. 216, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 12, 40 44, 48, 49  Кодексу України з процедур банкрутства, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання розпорядника майна – арбітражного керуючого  Гамана О.М.  про продовження процедури розпорядження майном та припинення повноважень керівника боржника у справі (вх. № 17462/20 від 10.11.2020 року) відмовити. 

Ухвала суду набрала законної сили 10.11.2020 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 ГПК України.

Повний текст ухвали складено 13.11.2020 року.

Суддя                                                                                                                     В.М. Грачов