flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвалда по справі № 01-18-01/625 від 31 березня 2015 року (задоволення заяви про витребування доказів)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

        31 березня 2015 року

Справа № 01-18-01/625

 

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: представників за довіреностями – Назаренка С.А. (від ліквідатора банкрута), Алімова Д.В. (від публічного акціонерного товариства "Черкасиобленерго"), Майстренко М.М. (від ЧФ ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за заявою

ініціюючого кредитора управління Пенсійного фонду України в

                                      Тальнівському районі

до боржника                 комунального підприємства “Тальнівське

 підприємство теплових мереж”

про                                визнання банкрутом, –

В С Т А Н О В И В :

Постановою суду від 17.02.2009 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ухвалою суду від 10.10.2013 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Носань Н.С.

Боржник у особі ліквідатора банкрута (арбітражний керуючий Носань Н.С.) звернувся до суду з клопотанням від 17.02.2015 №02-08/79 (вх.суду №4193/15 від 20.02.20150) про витребування від Черкаської філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України інформаційної довідки з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, з актуальними даними, деталізованою інформацією про припинення обтяжень та інформацією про всі зміни в обтяженнях за суб’єктом права: комунальне підприємство "Тальнівське підприємство теплових мереж", Черкаська область, м.Тальне, вул.Самойлова,6, ідентифікаційний код 14201989.

Підставою подання клопотання вказано ч.2 ст.41, ч.1 ст.2, ст.98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013), ст. 38 Господарського процесуального кодексу України

Заява мотивована тим:

що ухвалою суду від 06.02.2015 ліквідатора банкрута уповноважено на заповнення, подання до реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції відповідних запитів з метою отримання інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державному реєстру іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру обтяжень рухомого майна за суб’єктом права: комунальне підприємство "Тальнівське підприємство теплових мереж";

що 16.02.2015 довідки із зазначених реєстрів були ним отримані і направлені до господарського суду, окрім інформаційної довідки (витягу) з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, в отриманні якої ліквідатору банкрута було відмовлено у зв’язку з відсутністю у служби доступу до такого реєстру;

що 17.02.2015 за вих.№02-08/79 звернувся із запитом на отримання цієї інформації від Черкаської філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, однак отримав відповідь з відмовою у наданні інформації з посиланням на відсутність відповідної заповненої належним чином заяви та документа про внесення плати за видачу витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

У судовому засіданні ліквідатор банкрута заявлене клопотання підтримав.

Представник ЧФ ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України пояснив, що надати розширений витяг з відомостями може виключно на вимоги правоохоронних органів чи суду.

Розглянувши заяву ліквідатора банкрута, дослідивши наявні у справі докази суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами, далі – Закон-2013) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

         Відповідно до ч.2 і ч.4 ст.28 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та Порядку надання фізичним та юридичним особам інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2014 року №722, інформація з Державного реєстру прав надається у паперовій формі органом державної реєстрації прав у вигляді інформаційної довідки.

Відповідно до ст. 38 Господарського процесуального кодексу України особи, які приймають участь у справі мають право клопотати про витребування доказів, а суд зобов'язаний витребувати від підприємств та організацій незалежно від їх участі у справі документи і матеріали, необхідні для вирішення спору. Суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.

За таких обставин суд вважає, що ліквідатор банкрута позбавлений можливості самостійно отримати ту інформацію, клопотання про витребування якої заявлено, однак, вказана інформація необхідна по справі про банкрутство для повного налізу майнового стану боржника та ефективного проведення ліквідаційної процедури.

Суд вважає за необхідне уповноважити особисто ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Н.С. на заповнення та подання спеціальних форм для отримання інформації з Державного реєстру обтяжень рухомого майна; на подання заяви і копій документів про свою особу Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України; на отримання від Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України інформаційної довідки (інформаційних довідок) та подання у справу про банкрутство боржника.

         Враховуючи викладене, керуючись  ч.1 ст.2, ст.ст.41 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами), ст. 28 Закону України  "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень",  ст.ст.38, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В :

1.Заяву боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Н.С. задовольнити повністю.

1.1.Витребувати від Черкаської філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України розширену інформаційну довідку у паперовій формі (або окремі інформаційні довідки) з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, з актуальними даними та деталізованою інформацією про припинення обтяжень та інформацією про всі зміни в обтяженнях у хронологічному порядку:

за суб’єктом права - комунальне підприємство "Тальнівське підприємство теплових мереж" (Черкаська область, м.Тальне, вул.Самойлова,6, ідентифікаційний код 14201989).

1.2.Уповноважити ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Наталію Сергіївну (паспорт серії НЕ №452922, виданий 29.03.2006 Придніпровським РВ УМВС України в Черкаській області, ідентифікаційний номер 2890508283): на заповнення спеціальних форм для отримання інформації з Державного реєстру обтяжень рухомого майна; на подання заяви і копій документів про свою особу Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України; на отримання від Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України інформаційної довідки (інформаційних довідок) та подання у справу про банкрутство боржника.

С у д д я                                                                      Хабазня Ю.А.