flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 01/5026/839/2011 від 22 травня 2017 року (заяву повернуто без розгляду)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         22 травня 2017 року                                      Справа № 01/5026/839/2011

                                                                      вх.№10677/17 від 17.05.2017

Господарський суд Черкаської області у складі судді Хабазні Ю.А., розглянувши клопотання

заявника   ПАТ "Сбербанк"

про                     установлення обставин наповнення коштами Фонду оплати послуг,

                   відшкодування витрат арбітражного керуючого та виплати коштів

                   кредиторам

у справі за заявою

ініціюючого кредитора      публічного акціонерного товариства

                                               “Дочірній банк Сбербанку Росії”

до боржника                        дочірнього підприємства “Золотоніський

комбікормовий завод”

 про                                        визнання  банкрутом, –

визнав необхідним здійснити його розгляд у відкритому судовому засіданні. Керуючись ст. ст. 41, 86 Господарського процесуального кодексу України, Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон), суд –

УСТАНОВИВ:

ПАТ "Сбербанк" звернувся до суду із заявою від 14.05.2017 з вимогами встановити: яка загальна сума була внесена кредиторами та окремо ПАТ "Сбербанк" для наповнення Фонду оплати послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого; яка сума коштів у ліквідаційній процедурі була погашена кредиторам, і зокрема, ПАТ "Сбербанк".

Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Відповідно до ч.4 ст.24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із змінами, внесеними до 19.01.2013, далі – Закон-2343) у ліквідаційній процедурі господарський суд: розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Відповідно до пунктів 2 і 8 постанови Пленуму Верховного суду України від 13 червня 2007 року №8: "неприпустимими є випадки прийняття суддею від будь-яких осіб та розгляд ним заяв, скарг, інших документів поза встановленим законом процесуальним порядком; звернення до суду здійснюється у формі, порядку, випадках та особами, передбаченими процесуальним законом; звернення у справах інших осіб у всіх випадках, а учасників процесу - поза випадками, передбаченими процесуальним законом, розгляду судами не підлягають".

Однак, заява не містить викладу обставин та зазначення підстав (норми закону) на обгрунтування обов’язку суду розглядати зазначені вимоги у судовому засіданні і виносити по заявленим вимогам судове рішення. Крім того, заяву не надіслано усім учасників провадження у справі про банкрутство боржника, за участю яких має розглядатися.

Одночасно суд звертає увагу ПАТ "Сбербанк", що порушені питання можуть бути з’ясовані заявником у ліквідатора банкрута та шляхом вивчення матеріалів справи.

Керуючись ч.4 ст.24 Закону-2343, ст.4-1, п.3 і 6 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ПАТ "Сбербанк" від 14.05.2017 з доданими документами повернути без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Направити ухвалу ПАТ "Сбербанк", ліквідатору банкрут

Суддя                                                                                       Ю.А. Хабазня