flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 04/01/5026/1089/2011 від 17 січня 2017 року № 1 (встановлення строку завершення ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

17 січня 2017 року № 1

Справа № 04/01/5026/1089/2011

                                                                            вх. №25916/16 від 16.12.2016

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання  Яцен Ю.Ф., за участю: особисто – арбітражного керуючого Назаренка С.А. (ліквідатор банкрута), Куліш А.А. (від прокуратури Черкаської області, прокурор відділу), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Назаренка С.А.

про            продовження строку ліквідаційної процедури;

у справі за заявою

ініціюючого кредитора товариства з обмеженою відповідальністю “Інфокол”

до боржника                   приватного підприємства “Під ключ”

про                                  визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Боржником у особі ліквідатора банкрута подано клопотання від 15.12.2016 №02-03/500 з рішенням комітету кредиторів (протокол від 14.12.2016 №1) про установлення строку проведення ліквідаційної процедури боржника.

Представники, що з’явились у судове засідання заявлене клопотання підтримали.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак представники від членів комітету кредиторів (ТОВ "Інтеркомбуд", ТОВ "Інтербудліфт", ТОВ "Київцентрбуд-1", Уманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області), прокуратури Житомирської області у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон-4212).

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт ліквідатора, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи наявність рішення комітету кредиторів (протокол від 14.12.2016 №1) про продовження строку, закінчення установлених законом строків ліквідації банкрута і неможливість завершення ліквідаційної процедури у зв’язку з:

 

необхідністю завершення розпочатих ліквідатором банкрута дій по розшуку, поверненню і витребуванню майна, документів та інформації,  зокрема, необхідністю розгляду поданих ліквідатором банкрута до суду заяв з вимогами про стягнення з третіх осіб на користь боржника коштів; необхідністю вивчення можливості спростування вчинених боржником майнових дій під час участі останнього у будівництві об'єктів нерухомості у м.Києві; необхідністю здійснення подальшого аналізу аналізу правомірності перерахування боржником грошових коштів третім особам,  суд вважає, що вказані у клопотанні і названі у засіданні обґрунтування є підставою для встановлення судом достатнього для її завершення строку.

Відповідно до ч.7 ст. 47 Закону-4212 ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута. Підстави для звільнення чи усунення арбітражного керуючого від виконання повноважень ліквідатора банкрута передбачені ст.114 Закону-4212. Останнім не передбачено можливості продовження чи установлення строку його повноважень судом – наявність у арбітражного керуючого повноважень презюмується законом протягом усього строку здійснення відповідної процедури, тому предмет спору (розгляду судом) у даному випадку відсутній, у зв’язку з чим розгляд клопотання в цій частині необхідно припинити.

При цьому суд виходить з того, що нормами Закону-4212 не передбачено наслідків закінчення 12-ти місячного строку ліквідаційної процедури (ч.1 ст.37 Закону-4212), зокрема, його закінчення не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство (ст. 83 Закону-4212). Разом з тим, вказаний строк є процесуальним. Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України у тих випадках, коли процесуальні строки не встановлено, вони призначаються господарським судом. Відповідно до ч. 10 ст.41 Закону-4212 ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури. З огляду на вказані норми суд вважає необхідним установити строк завершення ліквідаційної процедури та подання ліквідатором банкрута суду відомостей щодо її проведення за цей період.

Керуючись ст. 50, 53 Господарського процесуального кодексу України, суд –

УХВАЛИВ:

1. Клопотання боржника у особі ліквідатора банкрута від 15.12.2016 №02-03/500 задовольнити частково:

1.1.Установити строк завершення ліквідаційної процедури боржника до 12.05.2017.

1.2.Припинити розгляд клопотання в частині установлення строку повноважень ліквідатора банкрута.

2.Ліквідатору банкрута подати суду:

до 03.03.2017 попередню інформацію про виконання передбачених заходів завершення ліквідаційної процедури з дня винесення цієї ухвали;

до закінчення визначеного цією ухвалою строку: у разі її завершення – ліквідаційний баланс, повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням вчинених дій, установлених фактів, доказів на їх підтвердження, аналізу руху активів /коштів, майна тощо/ та висновків на предмет законності руху активів і можливості їх повернення боржнику), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом; у разі неможливості її завершення – звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням в хронологічному порядку переліку вчинених дій та результатів їх вчинення), докази викладених у звіті обставин, перелік обставин, які перешкоджають завершити ліквідаційну процедуру та обґрунтування строків її продовження.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 20.01.2017.

Направити дану ухвалу ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (4), прокуратурі Житомирської області, прокуратурі Черкаської області.

Суддя                                                                          Ю.А. Хабазня