flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 04/5026/416/2012 від 23 червня 2016 року (оплата послуг арбітражного керуючого)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

        23 червня 2016 року

Справа №04/5026/416/2012

 

 

                                                                                вх. № 11889/16 від 14.06.2016

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Соколишиною І.А., за участю: особистоарбітражного керуючого Голінного А.М. (розпорядник майна), Лисенка О.В. (керівник боржника, за посадою), Кармоліта Я.В. (кредитор),  представників за довіреностями – Мельникової І.О. (від товариства з обмеженою відповідальністю "Трансстрой-Юг"), Середи Р.М. (товариства з обмеженою відповідальністю "МС-2"), Титаренка Є.І. (від відкритого акціонерного товариства "Первомайський кар’єр "Граніт"), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за заявою

ініціюючого кредитора товариства з обмеженою відповідальністю “КРОМ”

до боржника                   приватного акціонерного товариства “Соснівський

                                         гранкар’єр”

про                                  визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Арбітражний керуючий Голінний А.М., на підставі рішення комітету кредиторів (протокол від 10.06.2016) звернувся до суду з клопотанням від 10.06.2016 №02-11/118 про встановлення  розміру оплати послуг розпорядника майна боржника у розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць та про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого за період з 30.03.2012 по 10.06.2016 на суму 128244,50 грн.

Присутні у судовому засіданні арбітражний керуючий та члени комітету кредиторів заявлене клопотання підтримали.

Представник товариства з обмеженою відповідальністю "Трансстрой-Юг" пояснив, що оплата послуг розпорядника майна за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, має здійснюватися ініціюючим кредитором, однак дане питання рішенням комітету кредиторів не вирішено.

Відповідно до статей 75, 85 Господарського процесуального кодексу України  суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із змінами, внесеними до 19.01.2013, далі – Закон-2343).

Враховуючи подані суду документи, а також, що довідку про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство не надано, що оплата послуг розпорядника майна боржника за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень має бути встановлена у розмірі не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство суд вважає, що клопотання розпорядника майна боржника підлягає задоволенню.

Що стосується клопотання про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат розпорядника майна боржника, суд вважає подані суду розрахунки сум з оплати послуг (122359,12 грн.) та відшкодування витрат (5885,38 грн.) на загальну суму 128244,50 грн. за виконання арбітражним керуючим Голінним А.М. обов’язків розпорядника майна боржника за вказаний період обгрунтованими і такими, що підтверджуються пред’явленими первинними бухгалтерськими документами, за таких обставин клопотання підлягає задоволенню.

Суд відхиляє доводи представника ТОВ "Трансстрой-Юг", оскільки в даному судовому засіданні джерело оплати послуг не є предметом судового розгляду.

Керуючись ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд –

УХВАЛИВ:

Затвердити погоджені комітетом кредиторів (протокол від 10.06.2016):

розмір оплати послуг арбітражного керуючого – два мінімальних розміри заробітної плати, визначеної законодавством України, за кожен місяць здійснення ним повноважень розпорядника майна боржника;

звіти про оплату послуг та відшкодування витрат розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Голінного А.М. за період з 30.03.2012 по 10.06.2016 на суму 128244,50 грн.

 

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено після вихідних 29.06.2016.

Направити дану ухвалу розпоряднику майна боржника, кредиторам (7), територіальному управлінню Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки в Черкаській області, управлінню Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, департаменту екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації, державній організації “Центральна територіальна інспекція державного геологічного контролю за веденням робіт по геологічному вивченню та використанню надр”, Черкаській міській раді.

 

  Суддя                                                                                Ю.А. Хабазня

14