flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 04/5026/803/2012 від 24 травня 2018 року № 2 (у задоволенні клопотання відмовлено)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

24 травня 2018 року № 2                                           м. Черкаси                                Справа № 04/5026/803/2012

вх. суду № 11370/18 від 20.04.2018

Господарський суд Черкаської області

у складі головуючого судді Хабазні Ю.А.,

із секретарем судового засідання Яцен Ю.Ф.,

за участю у судовому засіданні:

Носань Н.С. (ліквідатор банкрута, особисто),

Мусієнка Г.І. (від ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України", представник за довіреністю),

у судове засідання не з’явились:

представники від ПАТ "НАК "Нафтогаз України", ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України",  Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області,  Уманської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області, представники працівників боржника Сметаненко Л.О., Солод Г.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання від 17.04.2018 №02-30/240

заявника, ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Н.С.,

про затвердження звіту про нарахування і виплату основної грошової винагороди, здійснення та відшкодування його витрат

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі,

до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю “ВІГ–Жашківський цукровий завод”,

про визнання банкрутом.

ВСТАНОВИВ:

Арбітражний керуючий Носань Н.С. звернулась до суду з клопотанням від 17.04.2018 №02-30/240 про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період виконання нею повноважень ліквідатора банкрута з 23.11.2017 по 13.04.2018 на суму 158012,00 грн. (далі – Звіту) ,

У судовому засіданні арбітражний керуючий Носань Н.С. заявлене клопотання підтримала і пояснила, що Звіт нею подано до закінчення установленого судом строку ліквідаційної процедури відповідно до вимог закону про банкрутство.

Представник ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" вимоги не визнав і пояснив: що вважає затвердження суми грошової винагороди, розрахованої виходячи з її щомісячного розміру у 10 мінімальних заробітних плат, надмірною; що згідно з роз'ясненнями Вищого господарського суду України у разі, якщо відсутні докази отримання директором підприємства-боржника заробітної плати, призначеному у справі ліквідатору встановлюється  щомісячна заробітна плата у розмірі 4 мінімальних заробітних плат; що у справі вищевказаних доказів немає; що затвердження Звіту є передчасним і має відбуватись разом із затвердженням ліквідаційного балансу боржника.

Кредитор, ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України", у направленому суду листі від 03.05.2018 №31/13-1699 (вх. суду №13198/18 від 08.05.2018) проти задоволення клопотання заперечив і пояснив: що Звіт усім кредиторам у справі до відома не доводився; що процедура ліквідації вважається завершеною 18.04.2015; що будь-які звіти ліквідатора за будь-які періоди, крім остаточного звіту про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування за підсумками процедури ліквідації є такими, що не відповідають вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та не можуть бути схвалені або погоджені комітетом кредиторів, а також затверджені господарським судом.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, про що у справі наявні повідомлення про вручення ухвали суду, однак їх представники у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

Відповідно до п.10.ч.2 ст.9 Закону України "Про Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про (…) місцезнаходження юридичної особи. Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Відповідно до ч.10 ст.6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні": реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою; у разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором; за адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.

Відповідно до ч.7 ст.120 ГПК України у разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу (…), за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає. Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв’язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з’явились.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон-4212). Відповідно до ст. 233 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Заслухавши учасників справи та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Ухвалою суду від 29.05.2012 відкрито провадження у справі про банкрутство боржника. Постановою суду від 18.04.2014 боржника визнано банкрутом. Ухвалою суду від 11.04.2017 (із виправленою ухвалою суду від 21.05.2018 опискою) визначено основну грошову винагороду ліквідатора банкрута за кожен місяць здійснення повноважень ліквідатора банкрута у розмірі десяти мінімальних розмірів заробітної плати, визначеної законодавством України.

Ухвалою суду від 23.11.2017 №3 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Носань Н.С. продовжено установлений судом строк завершення ліквідаційної процедури боржника до 18.04.2018

Арбітражний керуючий Носань Н.С. звернулась до суду з клопотанням  від 17.04.2018 про затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період виконання нею повноважень ліквідатора банкрута з 23.11.2017 по 13.04.2018 на суму 158012,00 грн. (з яких: 151885,00 грн. – нарахована грошова винагорода та 6127,00 грн. – фактично здійснені витрати).

Комітет кредиторів своїм рішенням (протокол від 13.04.2018 №5) відмовив у схваленні Звіту з тих мотивів,  що у матеріалах справи відсутні відомості про фактичне отримання колишнім керівником боржника заробітної плати, що доцільним є зменшення розміру основної грошової винагороди ліквідатора банкрута до встановлених п.37 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 26.12.2013 №01-06/1862/2013 чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати, що затвердження вищевказаного Звіту можливе після здійснення відповідного перерахунку і зменшення розміру щомісячної основної грошової винагороди ліквідатора банкрута з десяти до чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно зі ст.115 Закону-4212: арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду; право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора; сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника; керуючий санацією не рідше одного разу на три місяці, а ліквідатор - щомісяця звітують перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат; звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів; звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Аналізуючи установлені обставини та норми чинного законодавства суд приходить до таких висновків.

Оплата послуг арбітражного керуючого здійснюється за весь час виконання ним своїх обов’язків до моменту його звільнення – виконання ним своїх обов’язків безоплатно законом не передбачено.

Розмір щомісячної грошової винагороди ліквідатора банкрута у цій справі установлено ухвалою суду від 11.04.2017, яка є чинною і відповідно – обов’язковою для виконання як ліквідатором банкрута і іншими учасниками справи, так і судом, тому доводи комітету кредиторів та представника ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" щодо його надмірності і безпідставності судом відхиляються.

Оскільки право вимоги основної грошової винагороди виникає в останній день календарного місяця нарахування грошової винагороди за квітень, до 13.04.2018, на суму15157,89 грн. є безпідставним.

Строк ліквідаційної процедури установлено судом ухвалою від 23.11.2017 №3, тому подання ліквідатором банкрута Звіту до закінчення цього строку відповідає вимогам Закону-4212, у зв’язку з чим суд відхиляє доводи ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" і ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" про відсутність у суду підстав для затвердження звіту про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат.

Також Закон-4212 не містить положень про те, що Звіт не може бути схвалений комітетом кредиторів до моменту складення ліквідатором банкрута звіту та ліквідаційного балансу відповідно до ст.46 Закону-4212, а навпаки, містить положення про те, що Звіт ліквідатором банкрута подається комітету кредиторів щомісячно і повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів, тому суд відхиляє відповідні доводи ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України".

Разом з тим, клопотання не містить та до нього не додано доказів надсилання поданого ліквідатором банкрута Звіту членам комітету кредиторів банкрута, що є порушенням вимог ч.7 ст.115 Закону-4212, у зв’язку з чим Звіт не підлягає затвердженню.  

Керуючись ст.234, 235 ГПК України, ст.115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд 

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Н.С. від 17.04.2018 №02-30/240 повністю.

Ухвала суду набрала законної сили 24.05.2018. Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено і підписано 30.05.2018.

Направити цю ухвалу рекомендованим листом з повідомленням ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (5), представникам працівників боржника Солод Г.А., Сметаненко Л.О., прокуратурі Черкаської області.

Суддя                                                                                                      Ю.А. Хабазня