flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Окрема ухвала по справі № 10/2456 від 26 червня 2017 року (про порушення законодавства)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
ОКРЕМА УХВАЛА

         "26" червня 2017 р.                                                   Справа № 10/2456 

Господарський суд Черкаської області у складі судді Хабазні Ю.А., розглянувши матеріали справи за заявою

ініціюючого кредитора   Степаненка Олександра Володимировича

до боржника                     фізичної особи – підприємця Манової Ганни Сергіївни

про                                    визнання банкрутом, –

УСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 16.03.2017 задоволено клопотання боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М., від 15.02.2017 №10-2456/89 (вх.суду №3753/17 від 16.02.2017), зобов’язано Черкаську міську раду прийняти без додаткових умов у комунальну власність територіальної громади м.Черкаси квартиру №33 по вул.Смілянська, 1 у м.Черкасах, яка належить боржнику-банкруту, фізичній особі – підприємцю Мановій Ганні Сергіївні.

17.03.2017 вищевказану ухвалу суду (оформлену згідно з вимогами до виконавчого документа) було направлено на адресу ліквідатора банкрута для її пред’явлення до виконання у порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження".

Лише 22.06.2017 судом отримано супровідний лист Центрального відділу державної виконавчої служби міста Черкаси Головного територіального управління юстиції у Черкаській області (далі – відділ ДВС) від 27.04.2017 №9831 з повідомленням  державного виконавця за тією ж датою про повернення виконавчого документу стягувачу (суду) без прийняття до виконання у зв’язку тим, що виконавчий документ пред’явлено не за підвідомчістю (п.10 ч.4 ст.4 Закону України "Про виконавче провадження").

При цьому слід зазначити, що виконавчий документ (ухвала господарського суду Черкаської області від 16.03.2017) направлявся відділу ДВС не судом, а ліквідатором банкрута, однак з наданих суду повідомлення та супровідного листа відділу ДВС вбачається, що арбітражному керуючому Голінному А.М. про вказані дії нічого не відомо.

Таким чином, державним виконавцем Войтенко А.С. допущено тривале порушення строків, установлених ст.28 Закону України “Про виконавче провадження”, згідно з якою документи виконавчого провадження (у т.ч. повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання) доводяться до відома або надсилаються адресатам не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.

Крім того, згідно з виконавчим документом нерухоме майно (квартира), щодо якої мають бути вчинені виконавчі дії, знаходиться по вул. Смілянська, 1 у м.Черкаси; органом, який має виконати дії по прийняттю вказаного майна, є Черкаська міська рада, яка знаходиться по вул. Б.Вишневеського, 36 у м.Черкаси. Таким чином, і боржник, і майно знаходяться за адресами, у межах діяльності Центрального відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, а виконавчий документ не прийнято до виконання безпідставно та без будь-яких мотивів вчинення такої дії.

Одночасно слід зазначити, що відділом ДВС не вжито заходів щодо виконання вимог ст.ст. 24, 25 вищевказаного Закону.

Ці порушення закону ускладнили процедуру ліквідації банкрута, призвели до безпідставного її затягування, додаткових витрат ліквідатора банкрута і держави на спростування незаконних дій.

Керуючись ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Надіслати окрему ухвалу Головному територіальному управлінню юстиції у Черкаській області для виявлення і усунення причин, що призвели до її невиконання та недопущення порушень закону надалі та для вжиття заходів для виконання ухвали суду від 16.03.2017 (виконавчий документ додається на двох аркушах).

Про результати інформувати в установлені законом строки.

Суддя                                                                                           Ю.А. Хабазня