flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухала № 14/1313 від 9 вересня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

         09 вересня 2014 року

Справа №14/1313

 

                                                                       вх. № 17480/14 від 08.08.2014    вх. № 17481/14 від 08.08.2014

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: особисто – арбітражного керуючого Білика О.А. (ліквідатор банкрута), представників комітету кредиторів - Ложечнікової Н.П., Погорілої Г.С., Сідільова О.І., Басай М.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявників  комітету кредиторів та розпорядника майна боржника

                   арбітражного керуючого Білика О.А.

про             продовження строку процедури розпорядження майном боржника

                   та повноважень розпорядника майна

у справі за заявою

ініціюючого кредитора      кредитної спілки “Рантьє”

до боржника                 кредитної спілки “Федерація”

про                                 визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Комітетом кредиторів заявлено клопотання про продовження строку процедури розпорядження майном боржника та повноважень розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Білика О.А.

Сторони були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак представники від КС «Рантьє», Василенка М.І., Каліцінської Н.П., Гончаренка В.А., у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

У судовому засіданні представники комітету кредиторів заявлене клопотання підтримали і пояснили, що до винесення вироку по кримінальній справі №2510900075 по обвинуваченню колишніх керівника боржника Манової Г.С і бухгалтера Таран Л.С. по фактам привласнення та розтрати коштів членів КС “Федерація”, розгляд якої на даний час триває, що визнання боржника банкрутом та перехід до процедури ліквідації у справі вважають передчасним; що зі зміною влади в країні робота ініціативної групи ошуканих вкладників активізувалась, направлені нові письмові звернення до президента України Порошенка О.П., Яценюка А.П., голови Верховної ради України Турчинова О.В., уповноваженого Верховної ради з прав людини, генерального прокурора України щодо визначення на законодавчому рівні механізму рефінансування кредитних спілок. На запитання суду повідомили, що категорично заперечують можливість введення ліквідаційної процедури.

Розпорядник майна, арбітражний керуючий Білик О.А., пояснив, що за звітний період фінансовий стан боржника не покращився; що заходи щодо стягнення дебіторської заборгованості тривають, однак перелік дебіторів та сум дебіторської заборгованості наданий колишнім керівником боржника не відповідає дійсності; що стягнення заборгованості за рішеннями судів в примусовому порядку очікуваних результатів не принесли у зв’язку із поверненням виконавчими службами виконавчих листів за відсутністю майна у боржників; що в результаті вжитих заходів з розшуку транспортних засобів боржника Придніпровським РВ УМВС відповідно до ст.214 КПК України внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, однак винних до кримінальної відповідальності не притягнуто; що комітет кредиторів категорично відмовляється від прийняття рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Просив відповідно до рішення комітету кредиторів продовжити строк його повноважень та процедуру розпорядження майном на шість місяців.

Відповідно до ст.75, 85 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

 

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт розпорядника майна боржника, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи закінчення установлених законом строків процедури розпорядження майном та відсутність рішення комітету кредиторів щодо визначення однієї з наступних судових процедур, як це визначено абз.6 ч.8 ст.16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, враховуючи прийняття рішення про продовження строків процедури розпорядження майном і повноважень розпорядника майна боржника (протокол від 07.08.2014),  враховуючи відсутність правових підстав для припинення провадження у справі, суд вважає можливим продовжити строк процедури розпорядження майном на шість місяців та вкотре запропонувати комітету кредиторів – вирішити питання про наступну процедуру у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону.

Враховуючи, що правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури – за його новою редакцією (роз’яснення Вищого господарського суду України від 28.03.2013), керуючись ст.4-1, п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, ч.7 ст.13, абз.5 п.8 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із наступними змінами, останні з яких внесені Законом України від 02.10.2012 №5405-VI і який набрав чинності з 04.11.2012), суд –

УХВАЛИВ:

Продовжити строк процедури розпорядження майном боржника та повноважень розпорядника майна до 12.02.2015.

Зобов’язати розпорядника майна боржника вжити додаткових заходів для виявлення усіх активів боржника та доповісти про них комітету кредиторів. Надати суду інформацію про вчинені дії до 27.12.2014.

Запропонувати комітету кредиторів вирішити питання про наступну процедуру у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”

 

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 12.09.2014.

Направити дану ухвалу розпоряднику майна боржника та членам комітету кредиторів (7).

 

 Суддя                                                                                                     Ю.А. Хабазня