flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 14/1313 від 5 травня 2016 року (продовження строку процедури розпорядження майном боржника)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

        05 травня 2016 року

Справа № 14/1313

                                                                       вх. № 8079/16 від 20.04.2016

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Соколишиною І.А., за участю: представника за довіреністю – Білика О.А. (від розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Артеменка О.О.), представника комітету кредиторів – Басай М.П., кредитора Ложечнікової Н.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого

                   Артеменка О.О.

про            продовження строку процедури розпорядження майном боржника

                   та повноважень розпорядника майна у справі за заявою

ініціюючого кредитора кредитної спілки “Рантьє”

до боржника                   кредитної спілки “Федерація”

про                                   визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Розпорядником майна боржника, арбітражним керуючим Артеменком О.О. заявлено клопотання від 19.04.2016 №02-12/84 (вх.суду №8079/16 від 20.04.2016) про продовження строку процедури розпорядження майном боржника та його повноважень.

Сторони були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак Сідільов О.І., Гончаренко В.А., Василенко М.І., Каліцінська Н.П., Погоріла Г.С., представники від КС “Рантьє” у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

У судовому засіданні представники комітету кредиторів заявлене клопотання підтримали і пояснили,

що вважають передчасним перехід до ліквідаційної процедури у справі до винесення вироку по кримінальній справі №2510900075 по обвинуваченню колишніх керівника боржника Манової Г.С і бухгалтера Таран Л.С. по фактам привласнення та розтрати коштів членів КС “Федерація”;

що на даний час ведеться активна робота із стягнення дебіторської заборгованості з недобросовісних позичальників, результатом якої може стати відновлення платоспроможності спілки та виведення її з процедури банкрутства;

що можливість введення ліквідаційної процедури у справі категорично заперечують, а залишення судами вищої інстанції ухвали господарського суду про продовження процедури розпорядження майном боржника у цій справі лише підтверджує правильність таких дій комітету кредиторів.

Надано слово представнику розпорядника майна боржника, який пояснив, що за звітний період фінансовий стан боржника не покращився; що заходи щодо стягнення дебіторської заборгованості, сума якої становить 8092000 грн. по неповернутих кредитах та 5026000 грн. по нарахованих відсотках тривають; що стягнення заборгованості за рішеннями судів в примусовому порядку очікуваних результатів не принесли у зв’язку із поверненням виконавчими службами виконавчих листів за відсутністю майна у боржників; що у зв’язку із позбавленням ліцензій кредитна спілка припинила свою основну діяльність ще в 2008 році, тому відновлення її платоспроможності неможливе; що з кожним роком стан боржника погіршується (збільшується заборгованість по комунальних платежах за утримання приміщення, з оплати послуг арбітражного керуючого) у зв’язку із чим ним запропоновано комітету кредиторів прийняти рішення про визнання боржника банкрутом та перехід до ліквідаційної процедури, однак така пропозиція комітетом кредиторів категорично заперечується; що відповідно до рішення комітету кредиторів просить продовжити строк його повноважень та процедуру розпорядження майном на шість місяців.

 Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт розпорядника майна боржника, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи закінчення установлених законом строків процедури розпорядження майном та відсутність рішення комітету кредиторів щодо визначення однієї з наступних судових процедур, як це визначено абз.6 ч.8 ст.16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, враховуючи прийняття рішення про продовження строків процедури розпорядження майном і повноважень розпорядника майна боржника (протокол від 19.02.2016),  враховуючи відсутність правових підстав для припинення провадження у справі, суд вважає можливим продовжити строк процедури розпорядження майном на шість місяців та вкотре запропонувати комітету кредиторів – вирішити питання про наступну процедуру у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону.

Враховуючи, що правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури – за його новою редакцією (роз’яснення Вищого господарського суду України від 28.03.2013), керуючись ст.4-1, п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, ч.7 ст.13, абз.5 п.8 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із наступними змінами, останні з яких внесені Законом України від 02.10.2012 №5405-VI і який набрав чинності з 04.11.2012), суд –

УХВАЛИВ:

Продовжити строк процедури розпорядження майном боржника та повноважень розпорядника майна до 12.08.2016

Зобов’язати розпорядника майна боржника вжити додаткових заходів для виявлення усіх активів боржника та доповісти про них комітету кредиторів. Надати суду інформацію про вчинені дії до 01.06.2016.

Запропонувати комітету кредиторів вирішити питання про наступну процедуру у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 06.05.2016.

Направити дану ухвалу розпоряднику майна боржника та членам комітету кредиторів (7).

 

Суддя                                                                    Ю.А. Хабазня