flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 14/1313 від 10 жовтня 2017 року (продовження строку процедури розпорядження майном боржника)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

10 жовтня 2017 року

Справа № 14/1313

                                                                                вх. № 20306/17 від 25.09.2017

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Соколишиною І.А., за участю: особистоарбітражного керуючого Артеменка О.О. (розпорядник майна), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого

                   Артеменка О.О.

про            продовження строку розпорядження майном

ініціюючого кредитора кредитної спілки “Рантьє”

до боржника                   кредитної спілки “Федерація”

про                                  визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Розпорядником майна боржника, арбітражним керуючим Артеменком О.О., подано клопотання від 20.09.2017 №02-12/405 з рішенням комітету кредиторів (протокол від 20.09.2017 №19) про продовження строку процедури розпорядження майном боржника та його повноважень.

У судовому засіданні розпорядник майна заявлене ним клопотання підтримав, і пояснив,

що триває розгляд: кримінальної справи, порушеної проти колишніх посадових осіб КС "Федерація" Манової Г.С. і Таран Л.С. та судової справи №10/5026/183/2011 у господарському суді Черкаської області за заявою КС "Федерація" до ТОВ "Будмонтажполімер" про визнання банкрутом, де КС "Федерація" є кредитором на суму 789016,91 грн.,

що триває робота по стягненню дебіторської заборгованості КС "Федерація" (на виконанні у відповідних підрозділах ДВС перебувають виконавчі провадження по стягненню коштів на користь КС "Федерація");

що з часу останнього продовження строку розпорядження майном фінансовий стан боржника не покращився, однак комітет кредиторів вважає перехід до ліквідаційної процедури у справі передчасним до винесення вироку по кримінальній справі по обвинуваченню колишніх керівника боржника Манової Г.С і бухгалтера Таран Л.С. по фактам привласнення та розтрати коштів членів КС “Федерація”, оскільки у разі визнання КС "Федерація" банкрутом будуть закриті усі виконавчі провадження про стягнення на її користь коштів з недобросовісних позичальників, що ліквідація кредитної спілки негативно вплине на можливість задоволення вимог її кредиторів.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак представники від боржника, кредитори Басай М.П., Погоріла Г.С., Каліцінська Н.П., Василенко М.І., Сідільов О.І., Гончаренко В.А., у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із змінами, внесеними до 19.01.2013, далі – Закон-2343).

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт розпорядника майна боржника, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи закінчення установлених законом строків процедури розпорядження майном та відсутність рішення комітету кредиторів щодо визначення однієї з наступних судових процедур, як це визначено абз.6 ч.8 ст.16 Закону-2343, враховуючи прийняття рішення про продовження строків процедури розпорядження майном і повноважень розпорядника майна боржника (протокол від 24.02.2017 №18),  враховуючи відсутність правових підстав для припинення провадження у справі, суд вважає можливим продовжити строк процедури розпорядження майном на шість місяців та вкотре запропонувати комітету кредиторів – вирішити питання про наступну процедуру у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону.

Враховуючи, що правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури – за його новою редакцією (роз’яснення Вищого господарського суду України від 28.03.2013), керуючись ст.4-1, п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, ч.7 ст.13, абз.5 п.8 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із наступними змінами, останні з яких внесені Законом України від 02.10.2012 №5405-VI і який набрав чинності з 04.11.2012), суд –

УХВАЛИВ:

Продовжити строк процедури розпорядження майном боржника та повноважень розпорядника майна до 12.02.2018.

Запропонувати комітету кредиторів вирішити питання про наступну процедуру у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 10.10.2017.

Направити дану ухвалу розпоряднику майна боржника та членам комітету кредиторів (7).

Суддя                                                                             Ю.А. Хабазня