flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 14/1313 від 18 серпня 2021 року (оплата послуг арбітражного керуючого)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"18" серпня 2021 р.                                          м. Черкаси                                                    Справа № 14/1313

Вх. суду № 10521/21 від 30.06.2021

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Безверхою І.М.

у судове засідання не з’явились: ліквідатор банкрута, представники від кредиторів Басая М.П., Погорілої Г.С., Гончаренка В.А., Василенка М.І., Сідільова О.І., Ложечнікової Н.П., Каліцінської Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву від 24.06.2021 №02-35/323 та №02-35/324

заявника, арбітражного керуючого Носань Н.С.

про затвердження звітів про нарахування і виплату грошової винагороди та про здійснення і відшкодування витрат арбітражного керуючого

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Кредитної спілки “Рантьє”,

до боржника, Кредитної спілки “Федерація”,

про банкрутство юридичної особи,

УСТАНОВИВ:

1.Арбітражним керуючим Носань Н.С. на підставі рішення комітету кредиторів (протокол від 23.06.2021) у межах справи про банкрутство подано заяви:

від 24.06.2021 №02-35/323 з вимогою затвердити звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення і відшкодування витрат арбітражного керуючого Носань Н.С., за період виконання обов'язків розпорядника майна з 24.10.2019 до 31.01.2021 на суму 262 128,64 грн.;

від 24.06.2021 №02-35/324 з вимогами: затвердити звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення і відшкодування витрат арбітражного керуючого Носань Н.С., за період виконання обов'язків ліквідатора банкрута з 02.02.2021 до 31.03.2021 на суму 39134,70 грн.; затвердити звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення і відшкодування витрат арбітражного керуючого Носань Н.С., за період виконання обов'язків ліквідатора банкрута з 01.04.2021 до 31.05.2021 на суму 40 085,00 грн.

2.Ухвалою суду від 09.08.2021 відкрито провадження за заявами та призначено їх для розгляду у спрощеному провадженні по суті у судове засідання 18.08.2021.

3.Учасники провадження у справі про банкрутство боржника, які не прибули у судове засідання (ліквідатор банкрута, арбітражний керуючий Носань Н.С.; члени комітету кредиторів: Басай М.П., Погоріла Г.С., Гончаренко В.А., Василенко М.І., Сідільов О.І., Ложечнікова Н.П., Каліцінська Н.П.) були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи. Однак, їх повноважні представники у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

Явка учасників справи обов’язковою не визнавалась.

Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв’язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з’явились.

1. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства (далі – Кодекс).

Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні приєднано до матеріалів справи вступну та резолютивну частини судового рішення.

1. Дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

6.1.Ухвалами суду: від 12.05.2009 - порушено провадження у справі про банкрутство боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Носань Н.С.; від 18.08.2009 – припинено достроково повноваження арбітражного керуючого Носань Н.С., як розпорядника майна боржника, призначено на цю посаду арбітражного керуючого Білика О.А.; від 20.11.2009 – покладено виконання обов'язків керівника боржника на арбітражного керуючого Білика О.А.; від 05.05.2010 – у справі затверджено реєстр кредиторів із загальною сумою вимог 23 152 908,37 грн.; від 19.11.2015 – припинено достроково повноваження арбітражного керуючого Білика О.А., як розпорядника майна боржника, а також з виконання обов’язків керівника боржника, призначено на цю посаду арбітражного керуючого Артеменка О.О.; від 04.04.2017 №2      - затверджено встановлений комітетом кредиторів (протокол від 05.08.2016 №17) розмір оплати послуг арбітражного керуючого – два мінімальних розміри заробітної плати, визначеної законодавством України, за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень; від 24.10.2019 – арбітражного керуючого Артеменка О.О. відсторонено від виконання обов'язків розпорядника майна, припинено повноваження останнього з виконання обов’язків керівника боржника; розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Носань Н.С., на яку одночасно покладено виконання обов’язків керівника Кредитної спілки "Федерація" до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника.

Постановою суду від 02.02.2021 боржника визнано банкрутом та призначено ліквідатором банкрута Носань Н.С.

6.2. У період з 24.10.2019 до 31.01.2021 арбітражний керуючий Носань Н.С. здійснювала повноваження розпорядника майна боржника.

Згідно зі звітом від 24.06.2021 №02-35/323 про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період з 24.10.2019 до 31.01.2021 розпорядником майна нараховано суму 216 390 грн. грошової винагороди (виплату якої не здійснено) та фактично здійснено витрат на суму 45 738,64 грн. (які за рахунок майна боржника відшкодовано на суму 42502,00 грн.).

Розмір грошової винагороди підтверджується розрахунком.

Розмір понесених витрат підтверджується первинними бухгалтерськими документами (т.62 а.с.98-170).

6.3. У період з 02.02.2021 до 31.05.2021 арбітражний керуючий Носань Н.С. здійснювала повноваження ліквідатора банкрута.

Згідно зі звітом від 24.06.2021 №02-35/324 про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період з 02.02.2021 до 31.05.2021 ліквідатором банкрута нараховано суму 72 000 грн. грошової винагороди (виплату якої не здійснено) та фактично здійснено витрат на суму 7219,70 грн. (які за рахунок майна боржника відшкодовано на суму 5270,00 грн.).

1. Відповідно до положень ст.30 Кодексу:

арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду;

розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень;

витрати арбітражного керуючого, пов'язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов'язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг;

звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором;

звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Відповідно до п.4 Прикінцевих і перехідних положень Кодексу з дня введення його в дію (21.10.2021) подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство.

1. Враховуючи, що розрахунки грошової винагороди та здійснених арбітражним керуючим Носань Н.С. витрат за періоди виконання нею повноважень розпорядника майна боржника з 24.10.2019 до 31.01.2021 та ліквідатора банкрута з 02.02.2021 до 31.05.2021 судом перевірені і є вірними, що заперечення кредиторів щодо розрахунків та доказів, якими вони підтверджуються, відсутні, що звіти арбітражного керуючого Носань Н.С. схвалені рішенням комітету кредиторів суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства, суд –

УХВАЛИВ:

1.Заяву арбітражного керуючого Носань Н.С. від 24.06.2021 №02-35/323 задовольнити повністю.

Затвердити схвалений комітетом кредиторів (протокол від 23.06.2021) звіт розпорядника майна, арбітражного керуючого Носань Н.С.,  від 24.06.2021 №02-35/323 за період з 24.10.2019 до 31.01.2021 про нарахування грошової винагороди на суму 216 390,00 грн., виплату якої не здійснено; здійснення витрат на суму 45 738,64 грн., які за рахунок майна боржника відшкодовано на суму 42 502,00 грн.

Затвердити схвалений комітетом кредиторів (протокол від 23.06.2021) звіт ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Носань Н.С.,  від 24.06.2021 №02-35/323 за період з 02.02.2021 до 31.03.2021 про нарахування грошової винагороди на суму 72 000 грн., виплату якої не здійснено; здійснення витрат на суму 7 219,70 грн., які за рахунок майна боржника відшкодовано на суму 5270,00 грн.

Ухвала суду набрала законної сили 25.08.2021. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено і підписано 25.08.2021.

Направити цю ухвалу суду ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (7).

Суддя                                                                                                                              Хабазня Ю.А.