flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 14/2063 від 3 листопада 2015 року (призначення арбітражного керуючого)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

03 листопада 2015 року

Справа № 14/2063

 

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: представника за довіреністю – Миронова Т.М. (від державної податкової інспекції у Черкаському районі), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Черкаси у приміщенні суду справу за заявою

боржника           товариства з обмеженою відповідальністю "Гермес"

про                      визнання його банкрутом, –

 

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 20.10.2015 усунуто арбітражного керуючого Новосельцева В.П. від виконання обов’язків ліквідатора банкрута, скликано збори комітету кредиторів боржника на 30.10.2015 для вирішення питання про кандидатуру арбітражного керуючого на посаду ліквідатора банкрута та призначено судове засідання для вирішення питання призначення ліквідатора банкрута. Ухвала суду від 20.10.2015 набрала законної сили.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, однак кредитори, товариство з обмеженою відповідальністю "Харско Інфрастракче Україна", публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" участі представників у судове засідання не забезпечили, про причини їх неявки до суду не повідомили.

Присутній у судовому засіданні представник державної податкової інспекції у Черкаському районі пояснив, що збори комітету кредиторів, скликані ухвалою суд від 20.10.2015, відбулися, однак рішення про кандидатуру арбітражного керуючого на посаду ліквідатора банкрута не прийнято оскільки відсутнє погодження такої кандидатури з керівництвом ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" в головному офісі та оскільки ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" має вирішальну кількість голосів у комітеті кредиторів.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши представників учасників провадження у справі про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Відповідно до ч.4 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон-4212) у разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст.114 Закону-4212 кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Враховуючи, що комітету кредиторів було надано можливість внести пропозицію про кандидатуру арбітражного керуючого на посаду ліквідатора банкрута, що комітет кредиторів не скористався наданим йому правом і не надав до установленого судом строку таку пропозицію, суд призначає ліквідатора банкрута, згідно із Законом-4212, за ініціативою суду, оскільки цим законом не визначено іншого.

На пропозицію суду арбітражним керуючим Юдицьким О.В. подано до моменту його призначення заяву про згоду стати ліквідатором банкрута в цій справі, відомості про виконувану роботу та досвід, а також копії документів, що підтверджують його право на здійснення діяльності арбітражного керуючого: копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №416, виданого 05.04.2013 (наказ Міністерства юстиції України від 20.02.2013 №300/5); копію договору добровільного страхування від 02.11.2015.

Присутній представник державної податкової інспекції у Черкаському районі проти призначення Юдицького О.В. ліквідатором банкрута не заперечував.

У зв’язку з тим, що установлений Законом-4212 та ухвалою суду від 21.04.2015 строк ліквідаційної процедури сплив 26.06.2015, суд вважає необхідним установити достатній для її завершення строк до 26.04.2016.

Керуючись ст.46, 114 Закону-4212, ст. 53, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

 

УХВАЛИВ:

1.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича (м. Черкаси, вул. Героїв Дніпра, буд.7, к.171, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого /розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора/, видане 05.04.2013, наказ Міністерства юстиції України від 20.02.2013 №300/5, ідентифікаційний номер фізичної особи – платника податків 2148301970).

2.Зобов‘язати арбітражного керуючого Юдицького О.В.:

отримати документи, печатки і штампи та матеріальні цінності у арбітражного керуючого Новосельцева В.П. (передача яких має здійснюватись за місцезнаходженням боржника, якщо між арбітражними керуючими не буде досягнуто домовленість про інше);

скликати збори комітету кредиторів для вирішення питань подальшого провадження у справі про банкрутство боржника;

проаналізувати дії попереднього ліквідаторів банкрута на предмет: повноти вчинених дій з розшуку і витребування документів та майна банкрута від попередніх керівників; дотримання порядку проведення ліквідаційної процедури;

не пізніш як через два місяці після прийняття цієї ухвали направити суду інформацію про виконану роботу і докази прийняття фінансово-господарської документації банкрута;

скласти і подати суду ліквідаційний баланс, а також повний звіт про проведення ліквідаційної процедури.

3.Установити строк завершення ліквідаційної процедури боржника та строк повноважень ліквідатора банкрута до 26.04.2016.

Направити дану ухвалу рекомендованим листом арбітражним керуючим Юдицькому О.В., Новосельцеву В.П., членам комітету кредиторів (2).

С у д д я                                                                                Ю.А. Хабазня