flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 14/5026/729/2011 від 13 листопада 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 УХВАЛА

           13 листопада 2014 року

Справа № 14/5026/729/2011

 

вх. № 23083/14  від 17.10.2014

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання  Соколишиній І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Короткої А.В.

про             затвердження звіту та ліквідаційного балансу

у справі за заявою

ініціюючого кредитора      Смілянської об’єднаної державної податкової

                                                        інспекції

до боржника                                  товариства з обмеженою відповідальністю

                                                        сільськогосподарське підприємство “Агротемп-

                                                        Сміла”

про                                         визнання банкрутом відсутнього боржника, –

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 19.04.2011 боржника визнано банкрутом.  Арбітражним керуючим Короткою А.В., якого призначено ліквідатором банкрута-боржника, господарському суду подано на затвердження звіт та ліквідаційний баланс боржника.

Усі кредитори були належним чином повідомлені про призначення судового засідання з розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 06.11.2014, однак, кредитори - Смілянська об’єднана державна податкова інспекція, товариство з обмеженою відповідальністю “Агротанес”, своїх представників не направили, про причини їх неявки до суду не повідомили.

У судовому засіданні 06.11.2014 ліквідатор банкрута заявлене клопотання про затвердження звіту підтримав. На запитання суд пояснив , що не має вимог по оплаті його послуг та відшкодуванню витрат.

У судовому засідання оголошувалась перерва. У судове засідання 13.11.2014 ліквідатор банкрута не з’явився, про причини неявки до суду не повідомив. Скарг на дії ліквідатора банкрута у зв’язку з поданим на затвердження суду звітом та ліквідаційним балансом до дня судового засідання не надійшло.

Відповідно до ст.75, 85 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

 У ході заслуховування звіту ліквідатора у судовому засіданні установлено наступне.

Кредиторами боржника є: Смілянська об’єднана державна податкова інспекція на суму 769,36 грн.; товариство з обмеженою відповідальністю "Агротанес" на суму 1500 грн. Заборгованість перед кредиторами погашена в повному обсязі.

На час розгляду у судовому засіданні звіту майнові активи згідно з ліквідаційним балансом банкрута відсутні, з поданих суду матеріалів вбачається, що ліквідатором банкрута вжито необхідні заходи для виявлення документації і майнових активів боржника та для її завершення, зокрема: щодо опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом; щодо виявлення та участі кредиторів у вирішенні віднесених до їх компетенції питань; щодо розшуку, витребування і прийняття до свого відання активів, установчих і реєстраційних документів банкрута, документів фінансово-господарської діяльності, печаток і штампів; щодо дослідження причини відсутності документів фінансово-господарської діяльності, притягнення до відповідальності посадових осіб боржника за фактами ухилення від передання документів, майна, печаток і штампів; щодо дослідження руху, наявності коштів на рахунках боржника, закриття останніх; щодо отримання інформації від органів реєстрації та інших державних органів про майно і майнові права, про операції з активами, про зобов’язання боржника та перед ним; БТІ, ДАІ, Держтехнагляду, ГДРФ, Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті Держкомзему, Статистики ДВС ДПІ ДКЦПФР, щодо аналізу фінансово-господарської діяльності боржника; щодо інвентаризації.

Будь-які дії щодо активів (в т.ч. і майна) боржника ліквідатором банкрута  не здійснювались у зв’язку тим, що вони не були виявлені, вимоги кредиторів за боржника погашені його колишнім керівником.

Враховуючи висновок органу дізнання (Смілянського МВ УМВС України в Черкаській області) від 24.03.2014 про припинення перевірки звернення ліквідатора банкрута стосовно неправомірних дій посадових осіб банкрута у зв’язку із відсутністю ознак кримінального правопорушення, зважаючи на строки здійснення ліквідаційної процедури, суд вважає, що ліквідатором виконані покладені на нього ст.25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” обов’язки, у зв’язку з чим звіт та  ліквідаційний баланс підлягають затвердженню, а боржник, як юридична особа – ліквідації.

Керуючись ст. 32, п.6 ст.40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд, –

УХВАЛИВ:

1.Затвердити звіт ліквідатора банкрута від 17.10.2014 №201/14-729 про проведення ліквідаційної процедури банкрута та доданий до нього ліквідаційний баланс станом на 17.10.2014.

2.Ліквідувати товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Агротемп-Сміла» (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Філатова, 6, кв. 124, ідентифікаційний код 34275355) як юридичну особу-банкрута.

3.Зобов’язати ліквідатора: забезпечити збереження документів банкрута і, за погодженням із архівною установою, визначити місце подальшого їх зберігання; здати для знищення печатку банкрута; подати державному реєстратору необхідні документи передбачені у ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців";

інформувати суд про виконання цього пункту.

4.Скасувати арешт на майно боржника, накладений ухвалою суду від 06.04.2011.

5.Провадження у справі припинити.

 Направити дану ухвалу ліквідатору банкрута, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, обласному управлінню статистики, кредиторам (2), відділу державної виконавчої служби Смілянського міськрайонного управління юстиції, а також державному реєстратору (реєстраційній службі Смілянського районного управління юстиції для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи).

Повне судове рішення складено 17.11.2014.

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

 
С у д д я                                                                      Ю.А. Хабазня