flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 14/5026/836/2012 від 23 травня 2017 року (припинення провадження у справі про банкрутство)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

23 травня 2017 року

Справа № 14/5026/836/2012

                                                                                       вх. № 9664/17 від 03.05.2017

                                                                                вх. № 9682/17 від 03.05.2017

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Яцен Ю.Ф., за участю: особистоарбітражного керуючого Самосуд Ж.О. (ліквідатор банкрута), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Самосуд Ж.О.

про            затвердження звіту та ліквідаційного балансу

                   затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат

                   арбітражного керуючого

у справі за заявою

ініціюючого кредитора      товариства з обмеженою відповідальністю

                                     "Калигор Авто”

до боржника                        приватного підприємства “Сіон-Пласт”

про                                        визнання банкрутом відсутнього боржника, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 14.06.2012 боржника визнано банкрутом.

Арбітражним керуючим Самосуд Ж.О., яку ухвалою суду від 07.04.2015 призначено ліквідатором банкрута-боржника, господарському суду подано на затвердження звіт та ліквідаційний баланс боржника.

Крім цього, ліквідатор банкрута заявив клопотання про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого за період з 07.04.2015 по 25.04.2017 у сумі 58002,35 грн.

Усі кредитори були належним чином повідомлені про призначення судового засідання з розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, однак кредитори ТОВ "Калигор Авто", арбітражний керуючий Ярмолінський Ю.В. своїх представників не направили.

У судовому засіданні ліквідатор банкрута заявлені клопотання підтримав.  

Під час ліквідаційної процедури судом розглянуто 4 скарги на дії учасників провадження у справі про банкрутство, за результатами розгляду яких винесено ухвали суду: від 23.05.2013 №1 (відмовлено у задоволенні клопотання ініціюючого кредитора про усунення арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. від виконання обов’язків ліквідатора банкрута); від 23.05.2013 №2 (задоволено скаргу ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В., визнано незаконною відмову Головного управління статистики у м.Києві у наданні ліквідатору запитуваних документів та інформації); від 16.01.2014 №2 (відмовлено у задоволенні клопотання ініціюючого кредитора  про усунення арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. від виконання обов’язків ліквідатора банкрута); від 02.09.2014 (задоволено скаргу арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В., визнано протиправними дії ТОВ "Калигор Авто" по витребуванню документів та печаток банкрута у арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. поштою та бездіяльність ТОВ "Калигор Авто" шляхом неявки представника для отримання документів і печаток банкрута за місцезнаходженням останнього).

Скарг на дії ліквідатора банкрута у зв’язку з поданим на затвердження суду звітом та ліквідаційним балансом до дня судового засідання не надійшло.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із змінами, внесеними до 19.01.2013, далі – Закон-2343).

У ході заслуховування звіту ліквідатора у судовому засіданні установлено наступне.

Кредиторами боржника є: товариство з обмеженою відповідальністю "Калигор Авто" на суму 329729,44 грн.;  арбітражний керуючий Ярмолінський Юрій Васильович на суму 41378,83 грн.

Заборгованість перед кредиторами не погашена.

На час розгляду у судовому засіданні звіту майнові активи згідно з ліквідаційним балансом банкрута відсутні, з поданих суду матеріалів вбачається, що ліквідатором банкрута вжито необхідні заходи для виявлення документації і майнових активів боржника та для її завершення, зокрема: щодо виявлення та участі кредиторів у вирішенні віднесених до їх компетенції питань; щодо звільнення працівників підприємства, виплати вихідної допомоги; щодо розшуку, витребування і прийняття до свого відання активів, установчих і реєстраційних документів банкрута, документів фінансово-господарської діяльності, печаток і штампів; щодо дослідження причини відсутності документів фінансово-господарської діяльності; щодо дослідження руху, наявності коштів на рахунках боржника, закриття останніх; щодо отримання інформації від органів реєстрації та інших державних органів про майно і майнові права, про операції з активами, про зобов’язання боржника та перед ним; щодо аналізу фінансово-господарської діяльності боржника та причини виникнення неплатоспроможності; щодо інвентаризації; щодо стягнення та списання дебіторської заборгованості; щодо обставини використання землі; щодо передачі документів у архівні установи. Будь-які дії щодо активів (в т.ч. і майна) боржника ліквідатором банкрута  не здійснювались у зв’язку тим, що вони не були виявлені.

Звіт про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого на суму 58002,35 грн. за період з 07.04.2015 по 25.04.2017 підтверджується доданими до звіту і пред’явленими у судовому засіданні документами, у зв’язку з чим підлягає затвердженню.

Враховуючи постанову слідчого ВР ЗСГД СВ Придінпровського РВ м.Черкаси УМВС України в Черкаській області, старшого лейтенанта міліції Семіткіна М.С. від 28.12.2013 про закриття кримінального провадження (а.с.49 т.9) за заявою представника ПП "Сіон-Пласт" стосовно колишнього керівника банкрута Мацієвського І.П. щодо невиконання останнім судового рішення, а саме постанови господарського суду Черкаської області від 14.06.2012 (ухилення від передачі документів фінансово-господарської діяльності банкрута його ліквідатору), суд вважає, що ліквідатором виконані покладені на нього ст.25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” обов’язки, у зв’язку з чим звіт з додатково поданими на вимогу суду документами та  ліквідаційний баланс підлягають затвердженню, а боржник, як юридична особа – ліквідації.

Керуючись ст. 32, п.6 ст.40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд, –

УХВАЛИВ:

1.Затвердити звіт ліквідатора банкрута від 25.04.2017 №02-08/109 про проведення ліквідаційної процедури банкрута із звітом про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого на суму 58002,35 грн. за період з 07.04.2015 по 25.04.2017 та доданий до нього ліквідаційний баланс станом на 25.04.2017.

2.Ліквідувати приватне підприємство "Сіон-Пласт" (м. Черкаси, вул. Р.Люксембург, 30, ідентифікаційний код 33777963) як юридичну особу-банкрута.

3.Зобов’язати ліквідатора здати для знищення печатку банкрута та інформувати суд про виконання цього пункту.

  1. Провадження у справі припинити.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, Головному територіальному управлінню юстиції у Черкаській області, Головному управлінню статистики у Черкаській області, кредиторам (2), державній податковій інспекції у м.Черкасах Головного управлвння ДФС у Черкаській області, Соснівському відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції, а також державному реєстратору (виконкому Черкаської міської ради - для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця).

Повне судове рішення складено 26.05.2017.

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                              Ю.А. Хабазня