flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 14/5026/879/2011 № 2 від 24 липня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

24 липня 2014 року №2                                         Справа №14/5026/879/2011

вх. № 15647/14  від 17.07.2014

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Яцен Ю.Ф., за участю: особистоарбітражного керуючого Рогова В.А. (ліквідатор банкрута), Портянка В.В. (від відповідача), представника за довіреністю – Артеменка А.А., Назаренка С.А. (від ліквідатора банкрута), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву

заявника                     банкрута у особі його ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Рогова В.А.

до відповідача   Портянко Віталія Володимировича

про                      зобов’язання передати документи фінансово-господарської діяльності

у справі за заявою

боржника     сільськогосподарського товариства з обмеженою

             відповідальністю “Підгайдамацькі ферми”     

про                визнання його банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Ліквідатором банкрута подано клопотання від 17.07.2014 №02-02/74 (вх. суду №15647/14 від 17.07.2014) про витребування від Портянка Віталія Володимировича і Портянка Дмитра Володимировича та зобов’язання останніх передати ліквідатору банкрута господарську, фінансову, бухгалтерську та іншу документацію сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Підгайдамацькі ферми".

У судовому засіданні ліквідатор банкрута заявлене ним клопотання підтримав і пояснив, що відповідно до п.2 ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (від 14.05.1992 №2343-XII із наступними змінами, останні з яких внесені Законом України від 02.10.2012 №5405-VI і який набрав чинності з 04.11.2012, далі – Закон-1992) посадові особи боржника протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора банкрута зобов’язані передати останньому бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності; що на виконання вимог ухвали суду у цій справи від 03.12.2013 ліквідатором банкрута 14.02.2014 на адресу засновників боржника Портянка В.В. та Портянка Д.В. направлено листи-вимоги №02-02/21 та №02-02/22 з проханням передати документи фінансово-господарської діяльності боржника, однак останні залишені без реагування зі сторони адресатів, разом з тим у судових засіданнях, які  відбуваються, Портянко В.В. надає на підтвердження своїх пояснень первинні документи, які належать банкруту і повинні були бути передані.

Кредитор Портянко В.В. проти задоволення клопотання заперечив і пояснив, що його повноваження припинені, що він усі документи передав попередньому ліквідатору банкрута, арбітражному керуючому Загородньому О.М., які саме не пам’ятає; що подавав документи ящиком податковій інспекції, а забирав їх Загородній О.М.; що не знає де інші документи; що частину документів він залишив у себе, оскільки потім нічого не зможе доказати у разі розгляду спору у суді, як наприклад за даною заявою, коли передані ним копії Загородньому О.М. не були передані Рогову В.А.; що акта-приймання документів фінансово-господарської діяльності між ним і Загороднім О.М. немає.

Відповідно до статей 75, 85 Господарського процесуального кодексу України  суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

 

Заслухавши представників учасників провадження у справі про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Частиною 2 статті 25 Закону-1992 передбачено, що відповідні посадові особи боржника протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора банкрута зобов’язані передати останньому бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності.

Керівником підприємства–боржника у період з 16.03.2005 по 19.11.2012 був Портянко Віталій Володимирович.

Враховуючи пояснення Портянка В.В. про те, що у нього є певна частина документів фінансово-господарської діяльності, які частково передані на зберігання його батьку Портянку В.К та брату Портянку Д.В.; що у судовому засіданні пред’явлені оригінали документів (прибуткові касові ордери, квитанції), які повинні були бути передані ліквідатору банкрута; що обов’язок передачі документів існує незалежно від бажання Портянка В.В. і що він не позбавлений можливості виготовити собі необхідні копії (оскільки передачі підлягають саме оригінали документів), клопотання ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Рогова В.А. підлягає частковому задоволенню в частині зобов’язання Портянка Віталія Володимировича передати документи фінансово-господарської діяльності підприємства-боржника.

Підстави покладання такого обов’язку на Портянка Дмитра Володимировича заявником не вказані, тому у цій частині клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.86 Господарського процесуального кодексу України, ч.2 ст.25 Закону-1992, суд, –

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити частково.

Зобов’язати Портянка Віталія Володимировича, який працював на посаді директора сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Підгайдамацькі ферми", передати у строк з 04.08.2014 по 07.08.2014 за актом приймання-передачі усі наявні у нього і належні СТОВ "Підгайдамацькі ферми" документи, зокрема, первинні бухгалтерські документи та інші документи фінансово-господарської діяльності, документи про права чи обов’язки боржника перед іншими особами, документи статистичної, податкової чи й іншої звітності, листування чи будь-які інші документи, які були створені СТОВ "Підгайдамацькі ферми" у ході діяльності чи які були отримані від інших фізичних або юридичних осіб за увесь час від дня його державної реєстрації.

Місцем передачі є офіційне місцезнаходження СТОВ "Підгайдамацькі ферми" (якщо інше місце не буде письмово погоджено між ліквідатором банкрута та Портянком В.В.). Конкретна дата у період з 04.08.2014 по 07.08.2014 і час передачі документів повідомляються Портянку В.В. ліквідатором банкрута.

 

Направити дану ухвалу рекомендованим листом з повідомленням ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (2), Портянку В.В.

Повне судове рішення складено 28.07.2014.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

 

 

Суддя                                                                               Ю.А. Хабазня