flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1019/15 від 18 серпня 2015 року (порушення провадження у справі про банкрутство)

 

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 УХВАЛА

        18 серпня 2015 року

Справа № 925/1019/15

 

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: особисто – арбітражного керуючого Легкого Т.І., представників за довіреностями - Костенка В.В. (від боржника), Теслі В.В. (від ініціюючого кредитора), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за заявою

ініціюючого кредитора   Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області

до боржника                        фізичної особи – підприємця Нестеренка Олега Юрійовича

про                                     визнання банкрутом, –

 

ВСТАНОВИВ:

Ініціюючим кредитором, Смілянською об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Черкаській області, подано заяву від 15.06.2015 про порушення провадження у справі про банкрутство фізичної особи – підприємця Нестеренка Олега Юрійовича (м.Сміла, вул.Литвинова,38, ідентифікаційний код 2274302513).

У судовому засіданні представник ініціюючого кредитора заявлені вимоги підтримав. Представник боржника вимоги визнав.

Арбітражний керуючий Легкий Т.І., визначений автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України проти призначення його ліквідатором банкрута не заперечував.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Заслухавши представників учасників провадження у справі про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Відповідно до ст.10 Закону-2013 справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - це грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Відповідно до п.2 ч.3  ст. 90 Закону-2013 заяву про порушення справи про банкрутство фізичної особи можуть подати кредитори, за винятком кредиторів, вимоги яких пов'язані з зобов'язаннями, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, кредиторів, які мають вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та підприємців станом на 16.10.2014  боржник зареєстрований як юридична особа.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 13.03.2015 у справі №823/331/15 з боржника на користь ініціюючого кредитора стягнено борг у розмірі 751865,21 грн. (заборгованість по обов’язковому (основному) платежу по податку на доходи з фізичних осіб).

На примусове виконання зазначеного судового рішення Черкаським окружним адміністративним судом 27.04.2015 видано виконавчий лист. Виконавче провадження з його виконання відкрито постановою відділу державної виконавчої служби Смілянського міськрайонного управління юстиції від 18.05.2015 (ВП №47563161).

Відомості про погашення боржником заборгованості ініціюючому кредитору від боржника не надійшли.

Таким чином: безспірна сума основного боргу, з наявністю якої Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначає можливість подальшого продовження провадження у справі про банкрутство, на час порушення провадження у справі складає 751865,21 грн. з податкового боргу, що більше 300 мінімальних розмірів заробітної плати (300 х 1218 = 365400);

вимоги боржника не погашені більше трьох місяців, з моменту відкриття виконавчого провадження (27.04.2015);

ініціюючим кредитором вжито заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Вказані обставини є правовою підставою порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Суд вважає, що вимоги заявника підлягають визнанню у повному обсязі у розмірі 751865,21 грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів, які відповідно до ст.45 Закону підлягають погашенню другу чергу, оскільки підтверджуються вищеназваним судовим рішенням.

Згідно із статтями 7 та 16 Закону-2013 у разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози. Залежно від категорії боржника, виду його діяльності та наявності у нього майна господарський суд застосовує загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство. Спрощений порядок застосовується під час ліквідації банкрута без застосування процедур розпорядження майном та санації.

Згідно із ч. 2 ст. 91 Закону-2013 за заявою фізичної особи господарський суд може відкласти розгляд справи про банкрутство не більше ніж на два місяці для проведення фізичною особою розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди. Однак такої заяви до суду не надійшло.

Враховуючи вищевикладене, та здійснення розгляду справи з урахуванням особливостей банкрутства фізичної особи - підприємця, передбачених ст.90 Закону-2013, суд вважає за необхідне призначити підсумкове засідання та вирішити питання щодо кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором банкрута у підсумковому засіданні суду при вирішенні питання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

На виконання вимог ч.9 ст.16 Закону-2013 та з урахуванням ст.7 Закону-2013 суд також вводить мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Оскільки на момент прийняття заяви ініціюючого кредитора про порушення справи про банкрутство фізичної особи господарський суд не прийняв рішення про накладення арешту на майно фізичної особи, за винятком майна, на яке згідно із законодавством України не може бути звернено стягнення, та майна, що перебуває в заставі з підстав, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності, таке рішення підлягає прийняттю відповідно до ч.1 ст. 91 Закону-2013.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10-12, 16, 19, 90, 91  Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Закону-2013),  суд –

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі про банкрутство фізичної особи – підприємця Нестеренка Олега Юрійовича (м.Сміла, вул.Литвинова,38, ідентифікаційний номер фізичної особи – платника податків  2274302513).

2.Визначити розмір вимог ініціюючого кредитора у сумі 751865,21 грн. податкового боргу, які підлягають погашенню у другу чергу.

3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4.Призначити підсумкове судове засідання на 25.08.2015 року  на 11 год. 20 хв. для вирішення питання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора банкрута у порядку ст.91 Закону-2013.

5.Накласти арешт на все майно підприємця-громадянина Нестеренка О.Ю., шляхом: оголошення заборони його відчуження (зі складенням і направленням відповідної постанови). Арешт накласти за винятком майна, на яке згідно із законодавством України не може бути звернене стягнення, та майна, що перебуває у заставі з підстав, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності. Заборонити вчинення будь-яких дій щодо розпорядження арештованим майном (в т.ч. щодо відчуження його у будь-який спосіб).

Боржник зареєстрований за адресою (місце проживання боржника): м.Сміла, вул.Литвинова,38, ідентифікаційний номер фізичної особи – платника податків  2274302513. 

6.Державній виконавчій службі направити суду до дня судового засідання: постанову про накладення арешту та акт опису й арешту майна; відомості про наявність відкритих виконавчих проваджень стосовно боржника.

Направити дану ухвалу боржнику, ініціюючому кредитору, арбітражним керуючим Легкому Т.І., Іванюку О.М., відділу державної виконавчої служби Смілянського міського управління юстиції для виконання п.5,6 резолютивної частини цієї ухвали суду (в оригіналі з гербовою печаткою суду).

Повне судове рішення складено 19.08.2015.

Ухвала з дати її проголошення набрала законної сили, строк пред’явлення ухвали до виконання відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" один рік. Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                Ю.А. Хабазня