flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/1049/15 від 3 листопада 2015 року (задоволено клопотання)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         03 листопада 2015 року

Справа № 925/1049/15

 

                                                                                                          вх. № 24492/15 від 20.10.2015

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: особисто – арбітражного керуючого Пшеничного С.М. (розпорядник майна), представників за довіреностями – Кудренка І.О. (від боржника), Крупного О.Г. (від публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк"), Малихіна В.В. (від управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі), Опенько Д.А. (від державного публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг"), Фетісова Д.В. (від товариства з обмеженою відповідальністю "Агросистема Черкаси"), Гаврилової С.А. (від публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України"),  Лисенко Н.В. (від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Черкаській області), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   розпорядника майна, арбітражного керуючого Пшеничного С.М.

про            припинення повноважень керівника та виконавчих органів управління боржника і тимчасове покладення виконання відповідних обов'язків на розпорядника майна

у справі за заявою

ініціюючого кредитора державного публічного акціонерного товариства

                                         "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг"

до боржника                   товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокласік 2014"

про                                  визнання боржника банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Розпорядником майна боржника, арбітражним керуючим Пшеничним С.М., подано клопотання від 20.10.2015 (вх.суду №24492/15 від 20.10.2015) про припинення повноважень керівника та виконавчих органів управління боржника і тимчасове покладення виконання відповідних обов'язків на розпорядника майна.

У судовому засіданні розпорядник майна боржника заявлене клопотання підтримав і пояснив: що органи управління боржника за місцем державної реєстрації відсутні; що проведеними ним розшуковими діями встановлено адресу проживання керівника боржника, гр.Єренкова А.О.: с.Малий Бузуків, вул.Чапаєва,18; що згідно з наданим гр.Єренковим А.О. письмовим поясненням, рік тому він втратив паспорт, чим скористались колишні засновники боржника, без згоди призначивши його керівником та засновником боржника; що враховуючи відсутність керівника та уповноважених осіб щодо управління майном боржника, майно останнього (в тому числі об’єкти нерухомості) покинуте напризволяще; що заходи щодо охорони, збереження або ефективного використання майна не вживаються; що відповідно до п.12 ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон-4212) в разі, якщо керівником боржника та виконавчими органами його управління не вживаються заходи щодо забезпечення збереження майна боржника, створюються перешкоди діям розпорядника майна чи допускаються інші порушення законодавства, повноваження, покладені на них відповідно до законодавства чи установчих документів, можуть бути припинені.

Представник боржника проти задоволення заявленого клопотання заперечив, на запитання головуючого вказати мотиви заперечення не зміг.

Присутні у судовому засіданні кредитори заявлене клопотання підтримали повністю.

Заслухавши представників учасників провадження у справі про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Ухвалою суду від 04.08.2015 порушено провадження у справі про банкрутство та зобов’язано розпорядника майна боржника провести інвентаризацію майна боржника. З метою виконання ухвали суду та повноважень, покладених на попереднього розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Пашковського А.А., Законом-4212 останнім на адресу боржника телеграмою було направлено лист від 06.08.2015 №02-01/4-1  із повідомленням про порушення провадження у справі про його банкрутство, введення процедури розпорядження майном боржника та пропозицією про сумісний розгляд вимог кредиторів, надіслання  повідомлень про їх визнання чи відхилення, а також повідомлення від 17.08.2015  №02-04/4-26 про прибуття 20.08.2015 о 10 год. 00 хв. за адресою місця знаходження боржника (м.Золотоноша, вул.Садовий проїзд, 2, кімн.202) для зустрічі з керівником чи іншої уповноваженої від імені боржника особою для здійснення прийняття фінансово-господарських документів та проведення інвентаризації майна боржника. Однак, при прибутті розпорядником майно встановлено факт відсутності підприємства за вказаною адресою, про що в присутності залучених осіб Поташенко А.В. та Трощина В.В. складено акт від 20.08.2015. На усі запити керівник боржника не відреагував взагалі.

Як наслідок такої бездіяльності вимоги кредиторів новопризначеним розпорядником майна, арбітражним керуючим Пшеничним С.М., розглянуті самостійно, інвентаризація проведена без надання йому фінансово-господарської документації. Як надалі з’ясовано розпорядником майна боржника, нерухоме майно боржника керівником залишено без охорони, керівник взагалі відмовляється від будь-якої своєї участі у керівництві підприємством, з тих підстав, що призначення його на цю посаду відбулося без його згоди, внаслідок втрати ним паспорта.

Установлені обставини є доказом того, що керівником боржника та виконавчими органами його управління не вживаються заходи щодо забезпечення збереження майна боржника, створюються перешкоди діям розпорядника майна (зокрема, у проведенні інвентаризації) та допускаються інші порушення законодавства (зокрема, керівник боржника взагалі відмовляється від своєї причетності до діяльності боржника).

Враховуючи викладене суд вважає, що клопотання розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Пшеничного С.М. про припинення повноважень керівника та виконавчих органів управління боржника і тимчасове покладення виконання відповідних обов'язків на розпорядника майна підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд –

УХВАЛИВ:

1. Клопотання розпорядника майна боржника від 20.10.2015 (вх.суду №24492/15 від 20.10.2015) задовольнити.

Припинити повноваження керівника (директора Єренкова Анатолія Олександровича) та виконавчих органів управління боржника (товариства з обмеженою відповідальністю "Агрокласік 2014", м.Золотоноша, вул.Садовий проїзд, буд.2 кім.202, ідентифікаційний код 04540383), і тимчасово покласти виконання відповідних обов'язків на розпорядника майна, арбітражного керуючого Пшеничного Сергія Миколайовича

3. Зобов’язати Єренкова А.О та органи управління боржника протягом трьох днів з дня винесення ухвали про припинення їх повноважень передати розпоряднику майна бухгалтерську та іншу документацію боржника, його печатки і штампи, матеріальні та інші цінності.

Направити дану ухвалу розпоряднику майна боржника, ініціюючому кредитору та рекомендованим листом боржнику.

Повне судове рішення складено 06.11.2015.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України 

            Суддя                                                                                     Ю.А. Хабазня