flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/113/15 від 4 червня 2015 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

04 червня 2015 року

Справа № 925/113/15

 

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Яцен Ю.Ф., за участю: представника за довіреністю – Остроушко Т.В. (ініціюючого кредитора), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду

клопотання

заявника            ініціюючого кредитора

про                      про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури

у справі за заявою

ініціюючого кредитора      державної податкової інспекції у м.Черкасах

Головного управління Міндоходів у Черкаській   області

до боржника                 товариства з обмеженою відповідальністю

                                               “Мелагрейн”

про                                 про визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

У підсумковому судовому засіданні 21.05.2015 ініціюючим кредитором-головою комітету кредиторів, на підставі рішення комітету кредиторів (протокол від 23.04.2015 №1) заявлено  клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення на посаду ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Самосуд Ж.О.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак ліквідатор банкрута, представники від боржника у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

У судовому засіданні представник ініціюючого кредитора клопотання  підтримав.

Арбітражний керуючий Самосуд Ж.О. у судове засідання не з’явився, однак надіслав додаткові документи і докази (лист від 29.05.2015 №02-07/32, вх. №13226/15 від 03.06.2015).

Боржник, товариство з обмеженою відповідальністю «Мелагрейн»,  повідомлявся рекомендованим листом про час і місце судового розгляду за місцем його державної реєстрації, що підтверджується відмітками канцелярії на ухвалі суду про відправку, і, виходячи з положень ст.51, 93 ЦК України є доказами належного повідомлення учасників провадження у справі про банкрутство боржника. У зв’язку з неотриманням поштової кореспонденції за вказаною стороною адресою (при відсутності у справі заяви про необхідність надсилання ухвал на іншу адресу), суд вважає, що сторона не отримала ухвалу суду, не з’явилась у судове засідання та не направила суду витребувані документи без поважних причин. Неявка без поважних причин належним чином повідомленої сторони не є перешкодою для розгляду справи, у зв’язку з чим суд, відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України розглянув справу за наявними у ній матеріалами.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом засовуються положення  Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Заслухавши присутніх у судовому засіданні та дослідивши наявні у справі матеріали суд установив наступне.

Ініціюючим кредитором подано заяву від 22.10.2015 про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, ухвалою суду 05.02.2015 порушено провадження у справі про банкрутство, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Самосуд Ж.О..

07.04.2015 ухвалою суду у справі затверджено реєстр кредиторів із загальною сумою вимог 1871390,29 грн. 

Згідно зі звітом розпорядника майна боржника борги складають 1871390,29 грн. (в т.ч. заборгованість з податків, обов’язкових платежів і страхових внесків – 1870880,29 грн., штрафні санкції /за незбереження документів протягом встановленого терміну/ – 510,00 грн.), встановити наявність активів не можливо у зв’язку з відсутністю боржника та його майна за місцем державної реєстрації).

Зборами кредиторів обраний комітет кредиторів (протокол зборів від 23.04.2015). Голова комітету кредиторів звернувся до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Самосуд Ж.О..

Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Вказані обставини підтверджені наданими суду доказами (документами про виникнення заборгованості перед кредиторами, про здійснення ліквідатором роботи із виявлення кредиторів, аналізу документів та майна боржника,  інвентаризаційним описом від 23.04.2015 станом на 23.04.2015). 

Аналізуючи установлені обставини суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Комітет кредиторів (протокол №1 від 23.04.2015) подав суду клопотання про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Самосуд Ж.О., який виконував повноваження розпорядника майна боржника.

Останній в установленому ч.2 ст.114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” подав суду заяву про відсутність обставин і умов, які перешкоджають призначенню його на цю посаду.

Враховуючи наявність рішення комітету кредиторів, наявність заяви арбітражного керуючого на участь у справі, відсутність у суду заперечень щодо призначення вказаної особи на посаду ліквідатора банкрута суд вважає, що клопотання комітету кредиторів про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Самосуд Ж.О. підлягає задоволенню.

Одночасно суд вважає за необхідне звернути увагу ліквідатора банкрута, що згідно із ст. 40 Закону-2013, у разі потреби, членів ліквідаційної комісії призначає господарський суд за клопотанням ліквідатора, погодженим з комітетом кредиторів.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 41, , 114 Закону-2013, суд –

П О С Т А Н О В И В :

1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю «Мелагрейн»  (18000, м.Черкаси, вул. Смілянська, 118, ідентифікаційний код 32339516) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Самосуд Жанну Олександрівну (м.Київ, просп.Бажана, буд.36, кв.21, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого /розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора/1344 від 16.07.2013, видане Міністерством юстиції України).

3.Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

кожні три місяці з дня винесення постанови подавати суду відомості у формі таблиць з даними: а) про реалізацію майна (найменування майна, інвентарний номер, вартість оцінки, дата оголошення про продаж, сума продажу, найменування покупця, дати передачі майна і надходження коштів); б) про використання коштів по чергам виплати (отримувач, підстава здійснення платежу, сума, дата і номер платіжного документа);

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4. Припинити повноваження арбітражного керуючого Самосуд Ж.О. як розпорядника майна боржника.

Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 05.02.2015, чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника, в т.ч. звільнити активи банкрута з податкової застави (у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна: запис 4 зареєстровано 10.04.2012 09:05:29 за № 12378112).

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання товариства з обмеженою відповідальністю «Мелагрейн»  банкрутом, що додається.

 Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено у понеділок 08.06.2015.

Направити дану постанову боржнику, ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (1), Головному управлінню юстиції у Черкаській області,  державному реєстратору (відділу державної  реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції, м. Черкаси, вул.Благовісна, 170 – для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та для виконання п.4 резолютивної частини цієї постанови), Центральному відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції (для виконання п.6 резолютивної частини цієї постанови суду).

 С у д д я                                                                                Ю.А. Хабазня