flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/113/15 від 15 вересня 2016 року (встановлення строку завершення ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

15 вересня 2016 року

ва № 925/113/15

                                                                       вх. № 17873/16 від 05.09.2016

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання  Яцен Ю.Ф., за участю: особистоарбітражного керуючого Самосуд Ж.О. (ліквідатор банкрута), представника за довіреністю – Остроушко Т.В. (від державної податкової інспекції у м.Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області), розглядає у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Самосуд Ж.О.

про            продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою

ініціюючого кредитора   державної податкової інспекції у м.Черкасах

Головного управління Міндоходів у Черкаській   області

до боржника                     товариства з обмеженою відповідальністю

                                           “Мелагрейн”

про                                       про визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Ліквідатором банкрута, арбітражним керуючим Самосуд Ж.О., подано клопотання від 31.08.2016 №02-07/77 (вх.суду №17873/16 від 05.09.2016) про продовження строку проведення ліквідаційної процедури боржника та повноважень арбітражного керуючого.

Присутні у судовому засіданні арбітражний керуючий та члени комітету  кредиторів заявлене клопотання підтримали.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт ліквідатора, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи закінчення установлених законом строків ліквідації банкрута і неможливість завершення ліквідаційної процедури у зв’язку з:

наявністю судової справи №910/14202/16 у господарському суді м.Києва, порушеної за заявою боржника у особі ліквідатора банкрута, вирішення якої може мати наслідком повернення активів боржника у ліквідаційну масу;

наявності кримінального провадження №12016100010001381 від 10.02.2016 у слідчому відділі Голосіївського УПГУНП у місті Києві, порушеного за заявою арбітражного керуючого Самосуд Ж.О. стосовно посадових осіб боржника, за ознаками складу злочину, передбаченого ст.ст.205,219 КК України, для юридичної оцінки дій яких необхідно установити факти наявності чи відсутності майна (активів) боржника у цих осіб (При цьому суд виходить з того, що ліквідатор банкрута відповідно до Закону про банкрутство позбавлений таких повноважень по розшуку і витребуванню документів та майна у фізичних осіб, які наявні у органу досудового слідства відповідно до глав 15-17 КПК України. Суд у справі про банкрутство також позбавлений цих повноважень та позбавлений права надати офіційну юридичну оцінку діям фізичної особи, які містять ознаки кримінального правопорушення. Тобто, якщо дії керівника боржника містять ознаки кримінального правопорушення і якщо наявне кримінальне провадження, то у ньому виникають додаткові, не передбачені Законом про банкрутство, законні засоби розшуку і витребування документів та майна. Наслідком завершення кримінального провадження (або й у ході досудового слідства) є або установлення факту наявності майна і документів (та відповідно можливості їх повернення боржнику, аналізу ліквідатором банкрута вилучених документів на предмет наявності належних боржнику активів) або установлення факту їх відсутності. Висновок про це має міститися у офіційному рішенні органу досудового слідства, винесеному відповідно до норм КПК України);

суд вважає, що вказані у клопотанні і названі у засіданні обґрунтування є підставою для встановлення достатнього для її завершення строку. 

Керуючись ст. 53 Господарського процесуального кодексу України , суд –

УХВАЛИВ:

1.Установити строк завершення ліквідаційної процедури боржника та строк повноважень ліквідатора банкрута до 04.12.2016.

2.Ліквідатору банкрута по закінченні визначеного цією ухвалою строку подати суду:

у разі її завершення – ліквідаційний баланс, повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням вчинених дій, установлених фактів, доказів на їх підтвердження, аналізу руху активів /коштів, майна тощо/ та висновків на предмет законності руху активів і можливості їх повернення боржнику), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом;

у разі неможливості її завершення – звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням в хронологічному порядку переліку вчинених дій та результатів їх вчинення), докази викладених обставин, звіт про оплату праці і понесені витрати (з розрахунками, доказами і їх переліком), перелік обставин, які перешкоджають завершити ліквідаційну процедуру та обґрунтування строків її продовження.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 16.09.2016.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута та членам комітету кредиторів (1).

 Суддя                               Ю.А. Хабазня