flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Постанова по справі № 925/1331/15 від 8 вересня 2015 року (про визнання банкрутом)

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

ПОСТАНОВА

 

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

        08 вересня 2015 року

Справа № 925/1331/15

 

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: особисто – арбітражного керуючого Носань Н.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за заявою

ініціюючого кредитора      державної податкової інспекції у м.Черкасах

                                        Головного управління ДФС у Черкаській області

до боржника                 фізичної особи – підприємця Рудніцького Дмитра Миколайовича

про                                 порушення провадження у справі про банкрутство, –

 

ВСТАНОВИВ:

 

Ухвалою суду від 27.08.2015 порушено провадження у справі про банкрутство фізичної особи – підприємця Рудніцького Д.М., визначено розмір вимог ініціюючого кредитора у сумі 1861495,93 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ініціюючий кредитор був належним чином повідомлений про час та місце проведення підсумкового судового засідання, однак участі представника в судове засідання не забезпечив, про причини його неявки до суду не повідомив.

Присутній у судовому засіданні арбітражний керуючий Носань Н.С., подану ним 26.08.2015 за вх.№20164/15 заяву про призначення його ліквідатором банкрута підтримав.

Справа розглядається у порядку Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України  суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

Ініціюючим кредитором подано заяву від 06.08.2015 про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, ухвалою суду 27.08.2015 порушено провадження у справі про банкрутство.

Дослідивши наявні у справі матеріали суд встановив, що до дня судового засідання боржником не подано доказів задоволення вимог кредиторів або укладення мирової угоди; що подані ініціюючим кредитором до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство та у судовому засіданні 27.08.2015 документи свідчать про недостатність майна боржника, фізичної особи-підприємця, для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про нездатність задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та/або виконати обов'язок із сплати обов'язкових платежів, що відповідно до статей 90 (ч.2), 91 (ч.4) Закону-2013 є правовою підставою визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури.

На запит суду автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення ліквідатором банкрута господарським судом у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено арбітражного керуючого Носань Н.С., яким на вимогу ухвали суду від 12.08.2015 надано суду заяву про згоду на участь в цій справі та копії документів, що підтверджують його право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, копії свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №548 виданого 10.04.2013 (наказ Міністерства юстиції України від 05.03.2013 №371/5) і договору добровільного страхування, а також інформацію про його діяльність як арбітражного керуючого.

Суд вважає, що повноваження Рудніцького Д.М., як власника майна банкрута (в тому числі і повноваження по управлінню та по розпорядженню майном) підлягають припиненню та покладенню на ліквідатора банкрута, що вжиті заходи до забезпечення вимог кредиторів у вигляді арешту на все майно боржника до передачі їх ліквідатору банкрута скасуванню не підлягають.

Оскільки обставини відсутності боржника не виключають можливість виявлення належного йому майна, зловживання наявністю майна та фінансово-господарської документації до передачі їх ліквідатору банкрута, суд вважає, що вжиті заходи до забезпечення вимог кредиторів у вигляді арешту на все майно боржника скасуванню не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 37, 38, 41, 90 (ч.2), 91 (ч.4), 114 Закону-2013, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1.Визнати фізичну особу – підприємця Рудніцького Дмитра Миколайовича (м.Черкаси, бул.Шевченка,403, кв.63, ідентифікаційний номер фізичної особи – платника податків 2878208654) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Носань Наталію Сергіївну (18029, м.Черкаси, вул.Сумгаїтська,7, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого /розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора/ №548, видане Міністерством юстиції України 10.04.2013, наказ від 05.03.2013 №371/5).

3.Ліквідатору банкрута:

не пізніше 10-го дня починаючи з дня наступного за датою закінчення строку подання заяв кредиторами з вимогами до боржника подати суду на затвердження реєстр вимог кредиторів.

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку;

кожні три місяці з дня винесення постанови подавати суду відомості у формі таблиць з даними: а) про реалізацію майна; б) про використання коштів по чергам виплати;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4. Припинити повноваження фізичної особи – підприємця Рудніцького Д.М. по володінню, управлінню і розпорядженню його майном (крім майна, на яке згідно з чинним законодавством України не може бути звернено стягнення, чи майна, яке перебуває у заставі за підставами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності) та зобов’язати його протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття цієї постанови передати документи на майно, печатки і штампи, бухгалтерські та інші створені при здійсненні підприємницької діяльності документи ліквідатору банкрута.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання фізичної особи – підприємця Рудніцького Д.М. банкрутом, що додається.

Встановити строк пред'явлення кредиторами вимог до банкрута (фізичної особи – підприємця Рудніцького Д.М. – 14.10.2015.

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 09.09.2015.

Направити дану постанову боржнику, ліквідатору банкрута, ініціюючому кредитору, Головному управлінню юстиції у Черкаській області,  державному реєстратору (відділу державної  реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції, м. Черкаси, вул.Благовісна, 170 – для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та для виконання п.4 резолютивної частини цієї постанови), Придніпровському відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції.

С у д д я                                                                                 Ю.А. Хабазня