flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1379/19 від 9 грудня 2019 року (повернуто заяву)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

09 грудня 2019 року                                                м. Черкаси                                           Справа № 925/1379/19

Вх. суду № 35576/19 від 22.11.2019

Господарський суд Черкаської області

у складі головуючого судді Хабазні Ю.А.,

розглянувши заяву від 21.11.2019

заявника, фізичної особи-підприємця Косогорова Артема Андрійовича,

про неплатоспроможність фізичної особи

ВСТАНОВИВ:

  1. Фізичною особою-підприємцем Косогоровим Артемом Андрійовичем до суду подано заяву від 21.11.2019 (вх.суду №35576/19 від 22.11.2019) про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність.
  2. Відповідно до ч.6 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Клопотання було подано з порушенням вимог ст.174 ГПК України, у зв'язку з чим ухвалою суду від 27.11.2019 залишено без руху з наданням заявнику строку (десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, але не пізніше 25.12.2019) на виправлення недоліків; зазначено спосіб їх усунення: подати суду заяву про усунення недоліків, до якої додати документи, передбачені п.3 ч.2 ст.115 та п.7-12 і п.14 ч.3 ст.116 Кодексу України з процедур банкрутства; направити заяву про усунення недоліків з додатками суду; направити заяву про усунення недоліків з додатками і первісну заяву учасникам справи та подати суду докази її направлення учасникам справи.

  1. 05.12.2019 вх.суду №37011/19 від 05.12.2019 до суду надійшла заява фізичної особи-підприємця Косогорова Артема Андрійовича без дати і номеру про усунення недоліків з доданими до неї: копією договору купівлі-продажу транспортного засобу від 25.07.2019 №7141/2019/1582387, укладеного між Косогоровим Артемом Андрійовичем та Косогоровою Іриною Геннадіївною; декларацією про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність за 2019 рік (за формою, затвердженою наказом Мінстерства юстиції України від 21.08.2019 №2627/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.08.2019 за №964/33935); поштовими квитанціями та описом вкладення.
  2. Згідно з нормами Кодексу України з процедур банкрутства:

ч.1 ст.2 – провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України;

ч.1 ст.113 – провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою;

ч.2 ст.115 – боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 1) розмір прострочених зобов'язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов'язань упродовж двох місяців; 3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов'язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності);

ч.1 ст.116 – заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність подається боржником за наявності підстав, передбачених цим Кодексом;

ч.3, абз.1 ч.5 ст.116 – до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, серед іншого, додаються декларація про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства; докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень. Декларація про майновий стан подається боржником за три роки (за кожен рік окремо), що передували поданню до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Декларація повинна містити інформацію щодо майна, доходів та витрат боржника і членів його сім'ї, що перевищують 30 розмірів мінімальної заробітної плати.

  1. Разом з тим, заявником не надано:

1) постанову у виконавчому провадженні про відсутність у нього майна, на яке може бути звернено стягнення, як і доказів її відсутності, натомість заявник зазначає, що йому невідомо про наявність такого документа;

2) докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень. Заявник повідомляє, що такі докази ним будуть подані після постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі та до призначення у справі підготовчого засідання, а також надання судом реквізитів рахунку для перерахування відповідних коштів. Однак Кодекс України з процедур банкрутства не передбачає можливості відстрочення перерахування на депозитний рахунок суду коштів для авансування винагороди арбітражних керуючих у справах про банкрутство. Реквізити ж такого рахунку розміщено на офіційній сторінці Господарського суду Черкаської області веб-порталу судової влади у розділі "Громадянам" або їх можна отримати, звернувшись до канцелярії суду.

3) заявником подано Декларацію про майновий стан лише за 2019 рік., а не за три останні роки, що передували поданню до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

4) заявник не усунув недоліки щодо засвідчення поданих ним доказів.

6.Отже заявник не усунув недоліки поданої заяви.

  1. Відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути заяву фізичної особи-підприємця Косогорова Артема Андрійовича  від 21.11.2019 (із заявою без дати і номеру про виправлення недоліків раніше поданої заяви) з доданими до неї документами заявнику.

Ухвала суду набрала законної сили 09.12.2019. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                                                Хабазня Ю.А.