flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1652/14 від 18 червня 2015 року (задоволено заяву)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

18 червня 2015 року                                            Справа № 925/1652/14 

вх.№13244/15 від 03.06.2015

         Суддя господарського суду Черкаської області Хабазня Ю.А., розглянувши заяву

заявника  боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого

                  Назаренка С.А.

про            витребування доказів

у справі за заявою

ініціюючого кредитора      Тальнівської об’єднаної державної податкової

                                      інспекції

до боржника               приватного підприємства  "Агропромислова компанія

                                      "Інтерсервіс"

про                               визнання банкрутом, –

В С Т А Н О В И В :

Постановою суду від 23.12.2014 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Назаренка С.А.

Боржник у особі ліквідатора банкрута (арбітражний керуючий Назаренко С.А.) звернувся до суду з клопотанням від 02.06.2015 №02-22/714 про витребування від Черкаської філії "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна з усією інформацією про усі записи, в тому числі і про зміни в них, з початку існування реєстру і по дату надання відповіді, щодо виникнення та припинення обтяжень рухомого майна за суб’єктом права: приватним підприємством "Агропромислова компанія "Інтерсервіс" (м.Тальне, вул.Гагаріна,38, код ЄДРПОУ 32115418).

Підставою подання клопотання вказано ч.2 ст.41, ч.1 ст.2, ст.98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013), ст. 38 Господарського процесуального кодексу України

Заява мотивована тим, що 03.04.2015 за вих.№02-22/554 ліквідатор банкрута звернувся із запитом на отримання цієї інформації від Черкаської філії ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, однак отримав 22.04.2015 лист від 17.04.2015 №1553/03-19/15 з відмовою у її наданні з посиланням на відсутність правових підстав для надання фізичним особам та юридичним особам витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна з іншим обсягом інформації, ніж це передбачено нормативно-правовими актами, що визначають порядок функціонування вказаного реєстру.

 

Розглянувши заяву ліквідатора банкрута, дослідивши наявні у справі докази суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами, далі – Закон-2013) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

         Відповідно до ч.2 і ч.4 ст.28 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та Порядку надання фізичним та юридичним особам інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2014 року №722, інформація з Державного реєстру прав надається у паперовій формі органом державної реєстрації прав у вигляді інформаційної довідки, яка не містить інформації про усі записи, в тому числі і про зміни в них, з початку існування реєстру.

Відповідно до ст. 38 Господарського процесуального кодексу України особи, які приймають участь у справі мають право клопотати про витребування доказів, а суд зобов'язаний витребувати від підприємств та організацій незалежно від їх участі у справі документи і матеріали, необхідні для вирішення спору. Суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.

За таких обставин суд вважає, що ліквідатор банкрута позбавлений можливості самостійно отримати усю необхідну інформацію, клопотання про витребування якої заявлено, однак, вона необхідна для повного аналізу майнового стану боржника та ефективного проведення ліквідаційної процедури.

Суд вважає за необхідне уповноважити особисто ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Назаренка С.А. на заповнення та подання спеціальних форм для отримання інформації з Державного реєстру обтяжень рухомого майна; на подання заяви і копій документів про свою особу Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України; на отримання від Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України інформаційної довідки (інформаційних довідок) та подання у справу про банкрутство боржника.

         Враховуючи викладене, керуючись  ч.1 ст.2, ст.ст.41 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами), ст. 28 Закону України  "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень",  ст.ст.38, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В :

1.Заяву боржника у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Назаренка С.А., задовольнити повністю.

1.1.Витребувати від Черкаської філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України розширену інформаційну довідку у паперовій формі (або окремі інформаційні довідки) з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, з усіма чинними і не чинними записами, про виникнення і припинення обтяжень та інформацією про зміни в обтяженнях у хронологічному порядку за суб’єктом права: приватним підприємством "Агропромислова компанія "Інтерсервіс" (м.Тільне, вул.Гагаріна,38, ідентифікаційний код 32115418).

1.2.Уповноважити ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Назаренка Сергія Анатолійовича (Свідоцтво Мінстерства юстиції України на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №563 від 10.04.2013): на заповнення спеціальних форм для отримання інформації з Державного реєстру обтяжень рухомого майна; на подання заяви і копій документів про свою особу Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України; на отримання від Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України інформаційної довідки (інформаційних довідок) та подання у справу про банкрутство боржника.

Направити дану ухвалу ліквідатору банкрута, Черкаській філії Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України.

С у д д я                                                                                     Хабазня Ю.А.