flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1652/14 від 23 червня 2015 року (накладення арешту)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         23 червня 2015 року

Справа № 925/1652/14

 

вх. № 13631/15 від 08.06.2015

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: представника за довіреністю – Рябоконь В.І. (від управління Державтоінспекції УМВС в Черкаській області), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Назаренка С.А.

про            оголошення транспортного засобу у розшук

у справі за заявою

ініціюючого кредитора Тальнівської об’єднаної державної податкової інспекції 

до боржника                   приватного підприємство “Агропромислова компанія “Інтерсервіс”

про                                  визнання банкрутом, –

В С Т А Н О В И В :

Постановою суду від 23.12.2014 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Назаренка С.А.

Боржник у особі ліквідатора банкрута (арбітражний керуючий Назаренко С.А.) звернувся до суду з клопотанням від 05.06.2015 №02-22/732 про зобов’язання Головного Міністерства внутрішніх справ України в Київській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області та Департаменту Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (далі – органи МВС України) оголосити розшук (в тому числі з включенням до системи відеоконтролю "Рубіж"), зареєстрованого за боржником, приватним підприємством "Агропромислова компанія "Інтерсервіс" (м.Тільне, вул.Кірова,38,  ідентифікаційний код 32115418) транспортного засобу марки ГАЗ 3307 (Цистерна-С), 1991 року випуску, державний знак 04435 МЕ (далі – Транспортний засіб), місце знаходження якого невідомо.

Підставою подання клопотання вказано ч.6 ст.41, ст.44, ст.98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013). Заява мотивована тим:

що засновником боржника не передано йому бухгалтерської та іншої документації, а також матеріальних та інших цінностей, що перешкоджає здійсненню ним повноважень, передбачених ч.2 ст.41 Закону-2013, а саме: прийняттю до свого відання майна боржника; виконанню функцій з управління та розпорядження майном банкрута; проведенню інвентаризації та оцінки майна банкрута; аналізу його фінансового становища; вжиттю заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

що 14.01.2015 за вих.№13/14-28 управлінням ДАІ УМВС України в Черкаській області надано відповідь на запит ліквідатора банкрута щодо реєстрації та зняття з обліку транспортних засобів підприємства з копією облікової картки про реєстрацію за боржником транспортного засобу марки ГАЗ 3307 (Цистерна-С), 1191 року випуску, державний знак 04035 МЕ;

що ліквідатором банкрута з метою встановлення місця знаходження вказаного майна 26.02.2015 за вих.№02-22/3262 до УДАІ УМВС України в Черкаській області направлено лист про розшук зазначеного транспортного засобу (в тому числі за допомогою системи "Відеоконтроль-Рубіж"), на який отримано відповідь від 10.03.2015 №13/6-223 про те, що оголошення в розшук рухомого майна (його затримання, тощо) здійснюється на підставі постанов судових, слідчих органів та виконавчих документів органів виконавчої служби.

Ліквідатор банкрута, арбітражний керуючий Назаренко С.А., був належним чином повідомлений про час та місце розгляд справи, однак у судове засідання не з’явився, про причини неявки до суду не повідомив.

Представник управління Державтоінспекції УМВС в Черкаській області проти задоволення заявленого клопотання не заперечував і пояснив, що розшук транспортних засобів здійснюється відповідно до Інструкції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства юстиції України від  25.06.2002 №607/56/5, лише за постановою органу досудового слідства або державної виконавчої служби.

Розглянувши заяву ліквідатора банкрута, дослідивши наявні у справі докази суд вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, з наступними змінами, далі – Закон-2013) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Відповідно до ч.2 ст.41 Закону-2013 ліквідатор банкрута має повноваження і зобов’язаний (зокрема): виконувати повноваження керівника (органів управління) банкрута; вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.

Відповідно до ст. 18 Закону-2013 господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників справи про банкрутство чи за своєю ініціативою вжити заходів до забезпечення вимог кредиторів. Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити боржнику укладати без згоди арбітражного керуючого (розпорядника майна) правочини (договори), а також зобов'язати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам, вчинити чи утриматися від вчинення певних дій або вжити інших заходів для збереження майна боржника (у тому числі шляхом позбавлення боржника права розпорядження його нерухомим майном без згоди розпорядника майна або суду, який розглядає справу про банкрутство; накладення арешту на конкретне рухоме майно боржника), про що виноситься ухвала.

Відповідно до Інструкції про порядок взаємодії органів внутрішніх справ України та органів державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб), затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України від 25.06.2002 №607/56/5 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.2002 за №541/6829, зокрема її пунктів 3.1, 3.2, 4.8 розшук транспортних засобів боржника здійснюється органами внутрішніх справ у порядку, встановленому чинним законодавством України у виконавчому провадженні за постановою державного виконавця. У разі їх виявлення органи внутрішніх справ у триденний термін з моменту виявлення повідомляють ініціатора розшуку про місце знаходження, а транспортні засоби боржника негайно затримують та доставляють на спеціальні майданчики чи стоянки тимчасового зберігання Державтоінспекції. За час зберігання транспортного засобу боржника на спеціальних майданчиках чи стоянках посадова особа Державтоінспекції складає кошторис витрат і подає його до органу державної виконавчої служби, який ініціював затримання транспортного засобу. Орган державної виконавчої служби компенсує Державтоінспекції витрати на зберігання транспортного засобу боржника за рахунок коштів виконавчого провадження з подальшим віднесенням їх до витрат на проведення виконавчих дій.

Судом установлено, що автотранспортний засіб марки ГАЗ 3307 (Цистерна-С), 1991 року випуску, державний знак 04435 МЕ належить боржнику, приватному підприємству "Агропромислова компанія "Інтерсервіс" (м.Тальне, вул.Кірова,38,  ідентифікаційний код 32115418), що підтверджується листом управління ДАІ УМВС України в Черкаській області від 14.01.2015 №13/14-28 та копією облікової картки про реєстрацію за боржником Транспортного засобу.

Враховуючи, що місце знаходження Транспортного засобу невідоме; що при проведенні інвентаризації майна банкрута останній не виявлено; що ліквідатор банкрута позбавлений повноважень безпосередньо вимагати від органів МВС України оголосити Транспортний засіб в розшук; що для виконання покладених на міліцію відповідно до п.21-1 ст.11 Закону України "Про міліцію" обов’язків, право зупиняти транспортні засоби надано останній у разі їх перебування у розшуку; що відповідно до ч.2 ст.40 Закону України "Про виконавче провадження" розшук транспортних засобів боржника здійснюють органи внутрішніх справ, розшук оголошується відповідно за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання, перебування, місцезнаходженням боржника чи місцезнаходженням його майна, або за місцем проживання (місцезнаходженням) стягувача; що оголошення розшуку можливе органом ДВС лише за наявності виконавчого документа суд вважає, що клопотання ліквідатора підлягає задоволенню не як рішення про зобов’язання до вчинення дій органів МВС, а як захід забезпечення вимог кредиторів шляхом накладення арешту на Транспортний засіб та оголошення його в розшук з метою повернення майна в ліквідаційну масу банкрута.

         Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.18 Закону-2013, п.21-1 ст.11 Закону України "Про міліцію", ч.2 ст.40 Закону України "Про виконавче провадження", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В :

1. Клопотання боржника у особі ліквідатора банкрута  від 05.06.2015 №02-22/732 задовольнити частково.

1.1. Накласти арешт на автотранспортний засіб марки ГАЗ 3307 (Цистерна-С), 1991 року випуску, державний знак 04435 МЕ, оголосити його розшук (в тому числі з включенням до системи відеоконтролю "Рубіж") та передати після затримання ліквідатору банкрута (арбітражному керуючому Назаренку С.А. (м.Черкаси, вул. Сумгаїтська, 7, ідентифікаційний номер фізичної особи – платника податків 2852304170).

Боржник (приватне підприємство "Агропромислова компанія "Інтерсервіс") зареєстрований за адресою (місцезнаходження боржника): м.Тальне, вул.Кірова,38, ідентифікаційний код 32115418.

1.2. У решті вимог відмовити.

Ухвала набрала законної сили 23.06.2015, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України. Строк пред’явлення ухвали до виконання один рік.

Повне судове рішення складено 25.06.2015.

Направити дану ухвалу ліквідатору банкрута, ініціюючому кредитору, Головним управлінням МВС України в Черкаській та Київській областях, Департамету ДАІ МВС України.

С у д д я                                                                                         Хабазня Ю.А.