flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1743/14 від 12 лютого 2015 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

         12 лютого 2015 року

Справа № 925/1743/14

 

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: особистоарбітражного керуючого Пилипенко Т.В. (розпорядник майна), арбітражного керуючого Звєздічева М.О. (від ініціюючого кредитора, ліквідатор), розглянувши у відкритому підсумковому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за заявою

ініціюючого кредитора      товариства з обмеженою відповідальністю

                                        "Агротрейд"

до боржника                 товариства з обмеженою відповідальністю

                                        "Агропроект плюс"

про                                 порушення провадження у справі про банкрутство, –

ВСТАНОВИВ:

Розпорядником майна боржника, арбітражним керуючим Пилипенко Т.В. направлено суду клопотання від 06.02.2015 №02-01/15 (вх.№3146/15 від 09.02.2015) про визнання боржника банкрутом та про призначення його ліквідатором банкрута.

У судовому засіданні присутні розпорядник майна боржника та представник ініціюючого кредитора заявлене клопотання підтримали.

Боржник був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, однак участі свого представника в судовому засіданні не забезпечив, про наявність поважних причин його неявки не повідомили.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом засовуються положення  Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013, та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Заслухавши присутніх у судовому засіданні та дослідивши наявні у справі матеріали суд установив наступне.

Ініціюючим кредитором подано заяву від 03.10.2014 про порушення провадження у справі про банкрутство боржника. Ухвалою суду 24.10.2014 порушено провадження у справі про банкрутство, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Шкоду А.С. Ухвалою суду від 04.12.2014 повноваження останнього достроково припинені та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Пилипенко Т.В. 27.01.2015 ухвалою суду у справі затверджено реєстр вимог кредиторів із загальною сумою вимог 4717212 грн. Зборами кредиторів обраний комітет кредиторів (протокол зборів №1 від 06.02.2015) в кількості одного кредитора – ТОВ "Агротрейд". Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Згідно зі звітом розпорядника майна боржника від 11.02.2015  №02-01/14 (вх.№3542/15 від 12.02.2015), борги складають 4717212 грн. (які є заборгованістю перед єдиним кредитором, заборгованість по заробітній платі, авторській винагороді, аліментах відсутня), активи відсутні.

Вказані обставини підтверджені наданими суду доказами (документами про виникнення заборгованості перед кредиторами, про здійснення ліквідатором роботи із виявлення кредиторів, документів та майна боржника,  інвентаризаційним описом станом на 23.12.2014). 

Аналізуючи установлені обставини суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Враховуючи наявність рішення комітету кредиторів (протокол №2 від 06.02.2015), заяви, поданої відповідно до ст.114 Закону-2013 арбітражним керуючим Пилипенко Т.В., який виконував повноваження розпорядника майна боржника, суд вважає, що клопотання голови комітету кредиторів про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого  Пилипенко Т.В. підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 41, 114 Закону-2013, суд –

П О С Т А Н О В И В :

1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Агропроект плюс" (19615, Черкаська область, с.Мошни, вул.Ветеринарна, буд.18/140, ідентифікаційний код 35425864) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Пилипенко Тетяну Вікторівну (м. Черкаси, вул. Гагаріна,83, кв.29, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого /розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора/ №1443, видане Міністерством юстиції України 09.07.2013, наказ від 03.07.2013 №1318/5).

3.Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, про реквізити залишеного основного рахунку у банку;

кожні три місяці з дня винесення постанови подавати суду відомості у формі таблиць з даними: а) про реалізацію майна (найменування майна, інвентарний номер, вартість оцінки, дата оголошення про продаж, сума продажу, найменування покупця, дати передачі майна і надходження коштів); б) про використання коштів по чергам виплати (отримувач, підстава здійснення платежу, сума, дата і номер платіжного документа). Відомості про виплату заборгованої заробітної плати надаються із зазначенням узагальнених даних про дати виплати, про суми виплати та про кількість осіб, та із доданням копій документів на виплату коштів;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 24.10.2014, а також будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання товариства з обмеженою відповідальністю "Агропроект плюс" банкрутом, що додається.

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено у понеділок 16.02.2015.

Направити дану постанову членам комітету кредиторів (1), ліквідатору банкрута, боржнику, державному реєстратору (реєстраційній службі Черкаського районного управління юстиції, м. Черкаси, вул.Благовісна, 269 – для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), відділу Державної виконавчої служби Черкаського районного управління юстиції (для виконання п.6 резолютивної частини цієї постанови суду), для відома: Головному управлінню юстиції у Черкаській області. 

С у д д я                                                                    Ю.А. Хабазня