flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/181/20 від 19 лютого 2020 року (прийняття заяви до розгляду)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

19 лютого 2020 року                                              м. Черкаси                                      Справа № 925/181/20

                                                                     Вх. суду № 2449/20 від 14.02.2020

Господарський суд Черкаської області

у складі головуючого судді Хабазні Ю.А.,

розглянувши заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство від 13.02.2020 №3867/23-00-08-014

ініціюючого кредитора, Головного управління ДПС у Черкаській області,

до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Селена",

про  банкрутство юридичної особи

УСТАНОВИВ:

1.Головним управлінням ДПС у Черкаській області подано заяву від 13.02.2020 №3867/23-00-08-014 з вимогами прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Селена" (19622, Черкаська область, Черкаський район, с.Свидівок, вул.Дахнівська, 21, ідентифікаційний корд 31537129).

Враховуючи, що заяву подано з додержанням вимог ГПК України та Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає за необхідне прийняти її та призначити до розгляду у підготовчому судовому засіданні.

2.Одночасно ініціюючий кредитор заявив вимогу про покладення на керівника боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Селена", Мартинюка Геннадія Анатолійовича (02222, м.Київ, вул.Сабурова,18, кв.181, реєстраційний номер облікової картки платника податків 2755409613) солідарної відповідальності за незадоволення вимог кредиторів та стягнення з нього суми непогашених кредиторських вимог у розмірі 3 277 950,48 грн.

Суд вважає, що у прийнятті заявленої вимоги до розгляду необхідно відмовити з наступних підстав.

Згідно з ч.6 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства боржник зобов'язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом; якщо керівник боржника допустив порушення цих вимог, він несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів; питання порушення керівником боржника зазначених вимог підлягає розгляду господарським судом під час здійснення провадження у справі.

Подання ініціюючим кредитором, прийняття та розгляд судом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не є провадженням у справі про банкрутство, оскільки у підготовчому судовому засіданні суд лише має вирішити питання про відкриття такого провадження. Крім того, умовою солідарної відповідальності керівника є доведення обставин про те, що задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами, тобто суд має установити усіх кредиторів, усі зобов’язання, неможливість їх задоволення, наявність майна, грошових коштів та інших активів, а також їх вартості на момент виникнення кредиторських вимог, порушення керівником боржника строків подання відповідної заяви. Тому вимога про покладення солідарної відповідальності на керівника підприємства-боржника не підлягає розгляду на цій стадії розгляду заяви.

Керуючись ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, ст.35 Кодексу України з процедур банкрутства, суд 

УХВАЛИВ:

  1. Прийняти заяву від 13.02.2020 №3867/23-00-08-014 в частині вимоги про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Селена" (Черкаська область, Черкаський район, с.Свидівок, вул.Дахнівська, буд.21, ідентифікаційний код 31537129) до розгляду.
  2. 2. Відмовити у прийнятті до розгляду вимоги Головного управління ДПС у Черкаській області у заяві від 13.02.2020 №3867/23-00-08-014 про покладення солідарної відповідальності за незадоволення вимог кредиторів на керівника боржника, Мартинюка Геннадія Анатолійовича.

3.Підготовче засідання призначити на 09 год. 15 хв. 03 березня 2020 року.

Судове засідання провести у приміщенні господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, 18005, зал судових засідань №317. Офіційна електронна адреса суду (E-mail): inbox@ck.arbitr.gov.ua. Веб-адреса суду в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по цій справі: https://ck.arbitr.gov.ua/sud5026/

  1. Визнати явку обов’язковою та викликати у судове засідання як учасника у справі про банкрутство ініціюючого кредитора та боржника.

Суд роз’яснює, що особа, яка викликається до суду зобов’язана повідомити суд про причини неявки, що наслідки неявки у судове засідання передбачені наступними нормами ГПК України: п.4 ч.1 ст.226 (для заявника), ст.202, ст.135 (штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

5.Встановити строк для подання (надходження) у канцелярію суду відзиву заяв і клопотань по суті вимог – не пізніше 02 березня 2020 року.

  1. Зобов’язати боржника надати суду відповідно до ст.36 Кодексу України з процедур банкрутства відзив, у якому мають бути зазначені: заперечення щодо вимог та докази необґрунтованості вимог кредитора (за наявності); загальна сума заборгованості боржника перед кредиторами за зобов'язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов'язаної з державною таємницею; довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника.

7.Зобов’язати ініціюючого кредитора надати суду:

письмовий виклад обставин щодо суми вимог та вимог щодо черги їх погашення; відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти сторін;

попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які ініціюючий кредитор поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;

повний обгрунтований математичний розрахунок заявленої суми боргу (доцільно у вигляді таблиці), який повинен містити: пояснення використаних у розрахунках цифр з посиланням на відповідні докази (декларації, розрахунки, рішення та інші первинні бухгалтерські документи), які підтверджують вказані у розрахунку суми; зазначення точних календарних дат періоду нарахування сум пені та сум основного боргу, на який її нараховано.

7.Особам, які з’являться у судове засідання мати з собою: а) документ, що підтверджує особу (паспорт чи інший згідно із законом про єдиний державний демографічний реєстр – в.т.ч. адвокату); б) документ, що підтверджує повноваження (адвокату – довіреність або ордер; керівнику – рішення про призначення чи обрання, представнику державного органу чи органу самоврядування – довіреність); в) оригінали документів, які подано до суду в копії.

8.Роз’яснити сторонам:

що причини неявки мають підтверджуватись доказами; що неможливість явки одного представника (в т.ч. з причин хвороби, відрядження, відпустки, участі в іншому судовому засіданні, відсутності штатних працівників), не позбавляє можливості керівника чи фізичної особи призначити іншого або представляти інтереси особисто; що учасники справи, явка яких визнана обов’язковою, зобов’язані повідомляти причини неявки.

що явка представника у судове засідання не звільняє особу від обов’язку надати витребувані судом пояснення і докази;

що відповідно до ст. 135 ГПК України невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, є підставою постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а у випадку повторного невиконання – у сумі від п'яти до п'ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

9.Подані суду письмові докази мають відповідати вимогам ст.80, 91 ГПК України і п.2.2 постанови пленуму ВГС України від 26.12.2011 №18. Копії посвідчуються написом "згідно з оригіналом" і зазначенням посади, прізвища, дати, підпису. Посилання на докази, які містяться у справі, має містити вказівку на том і аркуш справи.

10.Вказати, що автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено Холостого Олександра Івановича, Вегеру Андрія Анатолійовича та Мамченко Лідію Назарівну.

Зобов’язати визначених автоматизованою системою арбітражних керуючих надати заяву на участь у даній справі.

Копію ухвали направити рекомендованим листом з повідомленням ініціюючому кредитору, боржнику, арбітражним керуючим Холостому О.І. (вул.Байди Вишневецького, 37, оф. 312, м.Черкаси, 18000), Вегері А.А. (вул. Дружби Народів, 8а, оф. 57, м.Київ, 01103),  Мамченко Л.Н. (вул. Відінська, 8, оф. 1, м. Рівне, 33023), державному реєстратору за місцезнаходженням боржника (Свидівоцькій сільській раді).

Суддя                                                                                                                Хабазня Ю.А.