flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/1919/15 від 20 квітня 2017 року (встановлення строку завершення ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

20 квітня 2017 року

Справа № 925/1919/15

вх. №8217/17 від 10.04.2017

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Яцен Ю.Ф., за участю: особистоарбітражного керуючого Гуріна Р.А. (ліквідатор банкрута), представника за довіреністю – Гаврилової С.А. (від ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України"), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Гуріна Р.А.

про            продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою

ініціюючого кредитора Українсько-американського спільного

                                               підприємства у формі товариства з обмеженою

                                               відповідальністю “КАІС”

до боржника                   приватного підприємства “Віталком”

про                                  визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Боржником у особі ліквідатора банкрута подано клопотання від 10.04.2017 з рішенням комітету кредиторів (протокол від 07.04.2017 №4) про продовження строку проведення ліквідаційної процедури боржника та повноважень арбітражного керуючого.

Присутні у судовому засіданні арбітражний керуючий Гурін Р.А. та члени комітету кредиторів заявлене клопотання підтримали.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак представники від комітету кредиторів (Українсько-американського спільного

підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю “КАІС”,  Золотоніської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, ТОВ "Регіон Черкаси") у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013).

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт ліквідатора, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи наявність рішення комітету кредиторів (протокол від 07.04.2017 №4) про продовження строку, закінчення установлених законом строків ліквідації банкрута і неможливість завершення ліквідаційної процедури у зв’язку з: необхідністю стягнення дебіторської заборгованості з ФГ "Віра", ФГ "ЗЕРНОДАР", ТОВ "ТРАНС І.Ф."; вирішенням питання про притягнення колишнього керівника боржника Кошіля О.Г. до кримінальної відповідальності за ст.219 КК України (доведення до банкрутства), зокрема, ухвалою Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 21.03.2017 у справі №695/577/17, номер провадження 1-кс/695/85/17 зобов'язано Золотоніський ВП ГУНП у Черкаській області внести до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою ліквідатора ПП "Віталком", арбітражного керуючого Гуріна Р.А. від 16.08.2016 №263/1 про кримінальне правопорушення, передбачене ст.358 КК України стосовно Слободянюка І.Л. та директора ПП "Віталком" Кошіля О.Г. по факту підробки документів, а саме акту виконаних робіт від 27.07.2013 №27/07, необхідністю завершення розпочатих ліквідатором банкрута дій по розшуку, поверненню і витребуванню майна, документів та інформації, та відсутністю пропозицій щодо кандидатури особи для передачі нереалізованих активів відповідно до ч.6 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон-4212).

Відповідно до ч.7 ст. 47 Закону-4212 ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута. Підстави для звільнення чи усунення арбітражного керуючого від виконання повноважень ліквідатора банкрута передбачені ст.114 Закону-4212. Останнім не передбачено можливості продовження чи установлення строку його повноважень судом – наявність у арбітражного керуючого повноважень презюмується законом протягом усього строку здійснення відповідної процедури, тому предмет спору (розгляду судом) у даному випадку відсутній, у зв’язку з чим розгляд клопотання в цій частині необхідно припинити.

При цьому суд виходить з того, що нормами Закону-4212 не передбачено наслідків закінчення 12-ти місячного строку ліквідаційної процедури (ч.1 ст.37 Закону-4212), зокрема, його закінчення не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство (ст. 83 Закону-4212). Разом з тим, вказаний строк є процесуальним. Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України у тих випадках, коли процесуальні строки не встановлено, вони призначаються господарським судом. Відповідно до ч. 10 ст.41 Закону-4212 ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури. З огляду на вказані норми суд вважає необхідним установити строк завершення ліквідаційної процедури та подання ліквідатором банкрута суду відомостей щодо її проведення за цей період.

Суд вважає, що вказані у клопотанні і названі у засіданні обґрунтування є підставою для встановлення судом достатнього для її завершення строку.

Керуючись ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, суд –

УХВАЛИВ:

1. Клопотання боржника у особі ліквідатора банкрута від 10.04.2017 задовольнити частково:

1.1.Установити строк завершення ліквідаційної процедури боржника до 12.10.2017.

1.2.Припинити розгляд клопотання в частині установлення строку повноважень ліквідатора банкрута.

2.Ліквідатору банкрута подати суду:

до 01.08.2017 попередню інформацію про виконання передбачених заходів завершення ліквідаційної процедури з дня винесення цієї ухвали;

до закінчення визначеного цією ухвалою строку: у разі її завершення – ліквідаційний баланс, повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням вчинених дій, установлених фактів, доказів на їх підтвердження, аналізу руху активів /коштів, майна тощо/ та висновків на предмет законності руху активів і можливості їх повернення боржнику), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом; у разі неможливості її завершення – звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням в хронологічному порядку переліку вчинених дій та результатів їх вчинення), докази викладених у звіті обставин, перелік обставин, які перешкоджають завершити ліквідаційну процедуру та обґрунтування строків її продовження.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 21.04.2017.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута та членам комітету кредиторів (4).

Суддя                                       Ю.А. Хабазня