flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/195/16 від 31 жовтня 2017 року (оплата послуг арбітражного керуючого)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

31 жовтня 2017 року

Справа № 925/195/16

вх. № 21958/17 від 13.10.2017

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Яцен Ю.Ф., за участю: особистоарбітражного керуючого Юдицького О.В. (ліквідатор банкрута), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника    ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Юдицького О.В.

про              затвердження “Положення про Фонд для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого”

у справі за заявою

боржника   приватного підприємства "Меблева фабрика "Роміра"

про                       визнання його банкрутом

УСТАНОВИВ:

Ліквідатором банкрута, арбітражним керуючим Юдицьким О.В., на підставі рішення комітету кредиторів (протокол від 10.10.2017), подано клопотання від 10.10.2017 №02-01/12709/925-195-16 з вимогами: затвердити "Положення про Фонд для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражному керуючому Юдицькому О.В. – ліквідатору приватного підприємства "Меблева фабрика "РОМІРА" юридична адреса: вул.Берегова-Промислова, б.12, с.Червона Слобода Черкаського району Черкаської області, 19604, код ЄДРПОУ 31701515"; встановити арбітражному керуючому Юдицькому О.В. основну грошову винагороду у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць здійснення ним повноважень ліквідатора приватного підприємства "Меблева фабрика "РОМІРА" з моменту призначення його ліквідатором згідно з ухвалою суду від 07.09.2017.

Клопотання мотивовано тим, що згідно з ч.6 ст.115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції після 19.01.2013) кредитори  можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого; що формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду; що комітет кредиторів банкрута на засіданні 10.10.2017 прийняв рішення, згідно з яким: визнав доцільним формування вищевказаного фонду, погодив  порядок формування  останнього та використання його коштів; погодив встановлення арбітражному керуючому Юдицькому О.В. основної грошової винагороди у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць здійснення ним повноважень ліквідатора банкрута з моменту призначення його на посаду ухвалою суду від 07.09.2017; поклав обов'язок по наповненню Фонду для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат ліквідатора банкрута на кредитора Журавського Р.С. (за згодою останнього); доручив арбітражному керуючому Юдицькому О.В. звернутись до господарського суду з клопотанням про затвердження вищевказаного Положення.

Ліквідатор банкрута, що з'явився у судове засідання, заявлені вимоги підтримав.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак представники від кредиторів Черкаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, ПАТ "Державний ощадний банк України", фізичної особи-підприємця Старинець І.М., Журавського Р.С. у судове засідання не з’явились.

Кредитор Журавський Р.С. у направленому суду клопотанні від 30.10.2017 б/н (вх.суду №23114/17 від 30.10.2017) заявлені ліквідатором банкрута вимоги підтримав, просив розглянути справу за відсутності його представника.  

Решта осіб, представники яких не з'явились у судове засідання, про причини їх неявки до суду не повідомили.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон-4212).

Заслухавши учасників провадження у справі про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі докази суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно із п.6 ст.115 Закону-4212 кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Враховуючи наявність рішення комітету кредиторів (протокол від 10.10.2017) про створення Фонду для авансування (оплати) основної грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого Юдицького О.В., затвердження положення про вказаний Фонд, суд вважає, що клопотання ліквідатора банкрута у цій частині підлягає задоволенню.

Клопотання в частині установлення розміру щомісячної грошової винагороди ліквідатора банкрута також підлягає задоволенню у повному обсязі виходячи з наступного.

Відповідно до ч.3 ст.115 Закону-4212 основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про оплату праці" мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці, яка є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Враховуючи подані суду документи, а також, що довідку про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед введенням ліквідаційної процедури не надано, суд вважає, що основна грошова винагорода арбітражного керуючого Юдицького О.В. у такому випадку визначається виходячи із мінімального розміру заробітної плати, у зв’язку з чим клопотання ліквідатора банкрута  підлягає задоволенню.

Керуючись ст.115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами), суд –

УХВАЛИВ:

  1. Клопотання ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Юдицького О.В., від 10.10.2017 №02-01/12709/925-195-16 (вх. суду №21958/17 від 13.10.2017) задовольнити повністю.

         2.Затвердити погоджене (схвалене) комітетом кредиторів (протокол від 10.10.2017) "Положення про Фонд для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражному керуючому Юдицькому О.В. – ліквідатору приватного підприємства "Меблева фабрика "РОМІРА" юридична адреса: вул.Берегова-Промислова, б.12, с.Червона Слобода Черкаського району Черкаської області, 19604, код ЄДРПОУ 31701515".

  1. Визначити основну грошову винагороду за кожен місяць здійснення повноважень ліквідатора банкрута у розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати, визначеної законодавством України.

Ухвала суду набрала законної сили у день її проголошення, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 01.11.2017.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, кредиторам (4).

Суддя                                                                           Ю.А. Хабазня