Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13 вересня 2016 року |
Справа № 925/507/14 |
вх. № 17459/16 від 30.08.2016
Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Яцен Ю.Ф., за участю: особисто – арбітражного керуючого Новосельцева В.П. (ліквідатор банкрута), представника за довіреністю – Грушевого Ю.В. (від публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль"), не з’явились – представники від Уманської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, фізичної особи-підприємця Дзьоми Г.В., Храпачевського М.В., розглядає у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву
заявника ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Новосельцева В.П.
до Храпачевського Максима Володимировича
про зобов’язання вчинити дії з передачі документів і майна
у справі за заявою
ініціюючого кредитора Уманської об’єднаної державної податкової
інспекції
до боржника публічного акціонерного товариства "Уманьагрохім"
про визнання банкрутом, –
ВСТАНОВИВ:
Ліквідатором банкрута, арбітражним керуючим Новосельцевим В.П., подано заяву від 29.08.2016 №925/507/14/01/2016 (вх.суду №17459/16 від 30.08.2016) з клопотанням зобов’язати колишнього голову наглядової ради боржника, - ПАТ "Уманьагрохім", Храпачевського М.В. передати ліквідатору ПАТ "Уманьагрохім", арбітражному керуючому Новосельцеву В.П.:
1) бухгалтерську та іншу документацію банкрута, зокрема: оригінали установчих документів; оригінали внутрішніх документів боржника, що підтверджують повноваження керівних органів; відомості про видані довіреності; відомості про: списання необоротних активів (акти списання, перелік списаного майна); укладені й діючі угоди (копії та оригінали договорів); відомості про операції (перерахування грошових коштів, відчуження або передання активів товариства), про нерухоме майно відносно якого ПАТ «Уманьагрохім» є орендодавцем або орендарем із зазначенням об'єкта оренди, його первісної та остаточної вартості, розміру орендної плати; відомості щодо активів підприємства, переданих у заставу; переліку підприємств із зазначенням поштових адрес та ідентифікаційних кодів, в яких ПАТ «Уманьагрохім» має частку у статутному фонді; документи, які підтверджують дебіторську заборгованість банкрута; переліку філій, підприємств та дочірніх підприємств ПАТ «Уманьагрохім» (із зазначенням адрес та ідентифікаційних кодів);
2) баланс підприємства (ф-1); звіт про фінансові результати (ф-2); звіт про рух грошових коштів (ф-3); звіт про власний капітал (ф-4); примітки до річної фінансової звітності (ф-5); звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос, ф-11-ОС); звіт про фінансові результати й дебіторську та кредиторську заборгованість (ф-1-Б); звіт праці (ф-1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (ф-1-ПВ (умови праці));
3) печатки та штампи ПАТ «Уманьагрохім»;
4) матеріальні та інші цінності банкрута станом на 01 січня 2012 року, а саме: основні засоби залишковою вартістю 1760,9 тис. грн.; виробничі запаси вартістю 35,3 тис. грн.; готова продукція вартістю 39,2 тис. грн.; дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги чистою реалізаційною вартістю 434,7 тис. грн.; інші оборотні активи вартістю 1773,0 тис. грн.
Підставою подання заяви вказано ст.ст.38, 41, 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-4212).
Заява мотивована тим:
що відповідно до ч.6 ст.41 Закону-4212 протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов’язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору;
що з метою отримання вищевказаних документів та матеріальних цінностей арбітражним керуючим було направлено вимогу від 22.07.2016 №02-23/964 (а 18.08.2016 – повторну вимогу) на відомі йому адреси голови наглядової ради ПАТ "Уманьагрохім" Храпачевського М.В. (посадової особи боржника на день відкриття ліквідаційної процедури) про передання бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута, однак відповіді не отримано, документи та матеріальні цінності до цього часу ліквідатору не передано,
що документація ПАТ "Уманьагрохім", печатки, штампи, матеріальні та інші цінності знаходяться у Храпачевського М.В., однак останній ухиляється від обов’язку передати їх ліквідатору, і це перешкоджає здійсненню ліквідатором його повноважень,
що згідно з листом Головного управління статистики у Черкаській області від 23.08.2016 №08-15/3560, за останньою наявною інформацією про фінансові показники ПАТ "Уманьагрорхім" за 2010-2011 роки, станом на 01.01.2012 у підприємства-боржника на початок звітного року були наявні вищевказані активи, однак такі активи чи документи які спростовують їх наявність ліквідатору не передані.
Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак Храпачевський М.В., представники від Уманської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, фізичної особи-підприємця Дзьоми Г.В., у судове засідання не з’явились, про причини неявки до суду не повідомили.
Храпачевський М.В. відзиву на заяву до суду не надіслав.
У судовому засіданні ліквідатора банкрута заяву підтримав і додатково пояснив, що колишній голова наглядової ради ПАТ "Уманьагрохім" Храпачевський М.В. звернення ліквідатора ігнорує, на зв’язок не виходить, у зв’язку з чим можливості отримати від нього документи та матеріальні цінності боржника не має, що інших, крім наявних у нього відомостей про місце проживання Храпачевського М.В. він не має.
Представник публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" заяву ліквідатора банкрута підтримав.
Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом засовуються положення Закону-4212.
Заслухавши присутніх у судовому засіданні представників та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.
Відповідно до ч.2 і ч.6 ст. 41 Закону-4212: до повноважень ліквідатора віднесено здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута згідно з законодавством, формування ліквідаційної маси, вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб тощо; протягом п’ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов’язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов’язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Постановою суду від 02.09.2014 боржника визнано банкрутом, ліквідатором останнього призначено арбітражного керуючого Смілянця С.М.. Ухвалою суду від 31.05.2016 арбітражного керуючого Смілянця С.М.. усунуто від виконання обов’язків ліквідатора банкрута, а ухвалою суду від 21.06.2016 ліквідатором призначено арбітражного керуючого Новосельцева В.П.
З часу призначення ліквідатора банкрута у посадових осіб боржника, а саме у голови наглядової ради боржника Храпачевського Максима Володимировича (як посадової особи органу (наглядової ради) ПАТ "Уманьагрохім" згідно з розділами 8, 10 Статуту) в силу закону виник обов’язок передати документи фінансово-господарської діяльності банкрута його ліквідатору.
Ліквідатором банкрута було направлено голові наглядової ради ПАТ "Уманьагрохім" Храпачевському М.В. вимоги від 22.07.2016 №02-23/964 та від 18.08.2016 №02-23/998 про передачу бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута
Вимоги направлені на відомі ліквідатору банкрута адреси Храпачевського М.В. (вул.Енгельса,19, м.Боярка, Київська область та вул.Шкільна,33, с.Піківець, Уманський район, Черкаська область), однак відповіді на них не отримано, документи та матеріальні цінності до цього часу ліквідатору банкрута не передано.
Згідно з відомостями адресно-довідкового підрозділу ГУДМС, УДМС України у Черкаській областівід 06.09.2016 місце проживання Храпачевського Максима Володимировича зареєстровано за адресою вул.Шкільна,33, с.Піківець, Уманський район, Черкаська область.
Згідно з листом Головного управління статистики у Черкаській області від 23.08.2016 №08-15/3560, за останньою наявною інформацією про фінансові показники ПАТ "Уманьагрорхім" за 2010-2011 роки, станом на 01.01.2012 у підприємства-боржника на початок звітного року були наявні наступні активи: основні засоби залишковою вартістю 1760,9 тис. грн.; виробничі запаси вартістю 35,3 тис. грн.; готова продукція вартістю 39,2 тис. грн.; дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги чистою реалізаційною вартістю 434,7 тис. грн.; інші оборотні активи вартістю 1773,0 тис. грн
У матеріалах справи відсутні відомості про те, що матеріальні цінності, які витребовуються (бухгалтерська та інша документація банкрута, печатки і штампи, вказані в балансі матеріальні та інші цінності банкрута) були передані ліквідатору. Також ліквідатору банкрута не передані документи які спростовують наявність на балансі банкрута вказаних активів на даний час.
Невиконання покладеного законом обов’язку щодо передачі майна та документів з моменту визнання боржника банкрутом є правовою підставою для задоволення клопотання ліквідатора банкрута і зобов’язання Храпачевського М.В. виконати цей обов’язок у примусовому порядку.
Керуючись ч.1 ст.2, ст.41 Закону-4212, ст.ст. 4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Новосельцева В.П. від 29.08.2016 №925/507/14/01/2016 (вх.суду №17459/16 від 30.08.2016) задовольнити.
Зобов’язати Храпачевського Максима Володимировича (місце реєстрації – вул.Шкільна,33, с.Піківець, Уманський район, Черкаська область; місце проживання – вул.Енгельса,19, м.Боярка, Київська область), який працював на посаді голови наглядової ради ПАТ "Уманьагрохім" (вул.Уманська, 152, с.Піківець, Уманський район, Черкаська область, 20392, ідентифікаційний код 05491623) передати ліквідатору банкрута, арбітражному керуючому Новосельцеву В.П. (вул.Добровольського, 38/2, м. Черкаси, 18030, ідентифікаційний код 2754616235):
1) бухгалтерську та іншу документацію банкрута, зокрема: оригінали установчих документів; оригінали внутрішніх документів боржника, що підтверджують повноваження керівних органів; відомості про видані довіреності; відомості про: списання необоротних активів (акти списання, перелік списаного майна); укладені й діючі угоди (копії та оригінали договорів); відомості про операції (перерахування грошових коштів, відчуження або передання активів товариства), про нерухоме майно відносно якого ПАТ «Уманьагрохім» є орендодавцем або орендарем із зазначенням об'єкта оренди, його первісної та остаточної вартості, розміру орендної плати; відомості щодо активів підприємства, переданих у заставу; переліку підприємств із зазначенням поштових адрес та ідентифікаційних кодів, в яких ПАТ «Уманьагрохім» має частку у статутному фонді; документи, які підтверджують дебіторську заборгованість банкрута; переліку філій, підприємств та дочірніх підприємств ПАТ «Уманьагрохім» (із зазначенням адрес та ідентифікаційних кодів);
2) баланс підприємства (ф-1); звіт про фінансові результати (ф-2); звіт про рух грошових коштів (ф-3); звіт про власний капітал (ф-4); примітки до річної фінансової звітності (ф-5); звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос, ф-11-ОС); звіт про фінансові результати й дебіторську та кредиторську заборгованість (ф-1-Б); звіт праці (ф-1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (ф-1-ПВ (умови праці));
3) печатки та штампи ПАТ «Уманьагрохім»;
4) матеріальні та інші цінності банкрута станом на 01 січня 2012 року, а саме: основні засоби залишковою вартістю 1760,9 тис. грн.; виробничі запаси вартістю 35,3 тис. грн.; готова продукція вартістю 39,2 тис. грн.; дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги чистою реалізаційною вартістю 434,7 тис. грн.; інші оборотні активи вартістю 1773,0 тис. грн.
Ухвала набрала законної сили 13.09.2016, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України. Строк пред’явлення ухвали до виконання один рік.
Повне судове рішення складено 19.09.2016.
Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, кредиторам (3), управлінню державної міграційної служби України в Черкаській області (бульв. Шевченка, 117, м.Черкаси), рекомендованим листом з повідомленням Храпачевському М.В. (на дві адреси: вул.Енгельса,19, м.Боярка, Київська область; вул.Шкільна,33, с.Піківець, Уманський район, Черкаська область).
С у д д я Хабазня Ю.А.