flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/562/16 від 11 квітня 2017 року (припинення провадження у справі про банкрутство)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

11 квітня 2017 року

Справа № 925/562/16

вх. № 4259/17 від 21.02.2017

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Соколишиною І.А., за участю: особистоарбітражного керуючого Пшеничного С.М. (ліквідатор банкрута), Гамової В.М. (від прокуратури Черкаської області, прокурор відділу), представників за довіреностями – Василенко В.А. (від Черкаського районного центру зайнятості), Темчишиної С.П. (від управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі), Тимошенка А.Г. (від Головного територіального управління юстиції у Черкаській області), Короляка Р.О. (від державної податкової інспекції у Черкаському районі), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Пшеничного С.М.

про            затвердження звіту та ліквідаційного балансу, затвердження звіту про здійснення та відшкодування витрат      арбітражного керуючого

у справі за заявою

ініціюючого кредитора державної податкової інспекції у Черкаському районі

до боржника                   дочірнього підприємства “Ірдиньторф” державного

                                         підприємства “Київторф”

про                                  визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 17.09.2013 боржника визнано банкрутом. Арбітражним керуючим Пшеничним С.М., якого призначено ліквідатором банкрута-боржника, господарському суду подано на затвердження  звіт та ліквідаційний баланс боржника.

Усі кредитори були належним чином повідомлені про призначення судового засідання з розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, однак, фізична особа – підприємець Постоленко В.О., Міністерство вугільної промисловості України, участі представників у судове засідання не забезпечили, про причини їх неявки до суду не повідомили.

Кредитори, що з’явились у судове засідання заявлене клопотання про затвердження звіту підтримали.

Скарг на дії ліквідатора банкрута у зв’язку з поданим на затвердження суду звітом та ліквідаційним балансом до дня судового засідання не надійшло.

Відповідно до ст.75, 85 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

У ході заслуховування звіту ліквідатора у судовому засіданні установлено наступне.

Кредиторами боржника є: державна податкова інспекція у Черкаському районі на суму 359116,26 грн., Черкаський районний центр зайнятості на суму 10670,00 грн., управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі на суму 7406,19 грн., Постоленко Володимир Олексійович на суму 94527 грн., управління виконавчої дирекції в Черкаській області Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на суму 270117,72 грн.

Заборгованість перед кредиторами погашена частково.

На час розгляду у судовому засіданні звіту майнові активи згідно з ліквідаційним балансом банкрута відсутні. Обставини проведення ліквідаційної процедури викладені у звітах ліквідатора банкрута від 02.06.2015 вх.№13156/15, від 10.09.2015 вх.№21491/15, від 06.09.2016 вх.№18072/16 від 01.03.2016 вх.№4384/16, від 21.02.2017 вх.№4259/17 та підтверджуються доданими документами (а.с.61-81, 96-109, 119-144 т.3, а.с.2-24, 37-95 т.4).

З наявних у справі матеріалів вбачається, що ліквідатором банкрута вжито необхідні заходи для виявлення документації і майнових активів боржника та для її завершення, зокрема:

щодо виявлення та участі кредиторів у вирішенні віднесених до їх компетенції питань; щодо витребування і прийняття до свого відання активів, установчих і реєстраційних документів банкрута, документів фінансово-господарської діяльності, печаток і штампів; щодо дослідження руху, наявності коштів на рахунках боржника, закриття останніх; щодо отримання інформації від органів реєстрації та інших державних органів про майно і майнові права, про операції з активами, про зобов’язання дебіторів перед боржником; щодо аналізу фінансово-господарської діяльності боржника; щодо вжиття заходів для забезпечення збереження майна боржника; щодо інвентаризації і оцінки майна із залученням суб'єкта оціночної діяльності у порядку, визначеному Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні"; щодо погодження з власником (органом, уповноваженим управляти державним майном), порядку організації проведення аукціонів, вимог до організатора аукціону та звіту ліквідатора банкрута; щодо визначення організатора аукціону; щодо продажу майна у складі цілісного майнового комплексу за сукупністю визнаних вимог кредиторів; щодо погодження з комітетом кредиторів складу майна при продажу його частинами; щодо реалізації майна в установленому порядку на аукціоні (першому і повторному); щодо обставини використання землі; щодо передачі документів у архівні установи. При вчиненні дій у ході ліквідаційної процедури ліквідатором банкрута дотримано вимоги Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Звіт ліквідатора банкрута схвалений комітетом кредиторів (протокол від 17.02.2017 №13) та власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (лист Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 30.03.2107 вх.суду №7360/17).

За рахунок майна банкрута частково погашено витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та вимоги кредиторів першої черги на загальну суму 148544,64 грн., заборгованість перед кредиторами наступних черг не погашена.

Звіт про нарахування і виплату грошової винагороди та про здійснення і відшкодування витрат ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Пшеничного С.М., за період з 01.09.2016 по 01.01.2017 на суму 28555,96 грн., затверджений рішенням комітету кредиторів 17.02.2017 №13, підтверджується доданими до звіту і пред’явленими у судовому засіданні документами, у зв’язку з чим підлягає затвердженню.

Суд вважає, що ліквідатором виконані покладені на нього ст.41 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” обов’язки, у зв’язку з чим звіт та  ліквідаційний баланс підлягають затвердженню, а боржник, як юридична особа – ліквідації.

Керуючись ст. 46, п.6 ч.1 і ч.4 ст.83 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд

УХВАЛИВ:

1.Затвердити звіт ліквідатора банкрута від 21.02.2017 (вх.суду №4259/17 від 21.02.2017) про проведення ліквідаційної процедури банкрута та доданий до нього ліквідаційний баланс станом на 01.01.2017.

2. Затвердити звіт про нарахування і виплату грошової винагороди та про здійснення і відшкодування витрат ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Пшеничного С.М., на суму 28555,96 грн. за період з 01.09.2016 по 01.01.2017.

3.Ліквідувати дочірнє підприємство "Ірдиньторф" державного підприємства "Київторф" (Черкаський район, смт. Ірдинь, вул. Леніна, б.2, ідентифікаційний код 21377743) як юридичну особу-банкрута.

4.Зобов’язати ліквідатора: забезпечити збереження документів банкрута і, за погодженням із архівною установою, визначити місце подальшого їх зберігання; здати для знищення печатку банкрута; інформувати суд про виконання цього пункту.

5. Провадження у справі припинити.

6.Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Направити цю ухвалу рекомендованим листом ліквідатору банкрута, кредиторам (5), органу, уповноваженому управляти державним майном боржника (Міністерству вугільної промисловості України), ДП "Київторф", відділу державної виконавчої служби Черкаського районного управління юстиції, державному реєстратору (Черкаській райдержадміністрації – для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи) та для відома: регіональному відділенню Фонду державного майна України по Черкаській області, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, прокуратурі Черкаської області, обласному управлінню статистики.

Повне судове рішення складено 13.04.2017.

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                      Ю.А. Хабазня