flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/686/13 від 4 серпня 2015 року (встановлення строку завершення ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 УХВАЛА

04 серпня 2015 року

Справа № 925/686/13  

 

     вх. № 13526/15 від 05.06.2015

    вх. № 14779/15 від 18.06.2015

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Яцен Ю.Ф., за участю: за участю: прокурора відділу прокуратури Черкаської області - Завгороднього О.О. (за посвідченням), арбітражного керуючого Пічугіна І.В. (за посадою, ліквідатор банкрута), представника за довіреністю – Триноги О.В. (від ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк”), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду справу за заявою

ініціюючого кредитора      державного підприємства “Державний резервний

                                               насіннєвий фонд України”

до боржника                        селянського (фермерського) господарства

                                               “Аграрій”

про                                         визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Ліквідатором банкрута, арбітражним керуючим Пічугіним І.В. подано звіт про здійснені заходи ліквідаційної процедури станом на 05.06.2015 (вх.№13526/15 від 05.06.2015).

18.06.2015 від кредитора ТОВ «Суфле Агро Україна» надійшло клопотання від 16.06.2015 №8888 (вх.№14779/15 від 18.06.2015) про витребування від ліквідатора банкрута звіту та ліквідаційного балансу боржника у зв’язку із закінченням 05.06.2015 строку ліквідаційної процедури.

Ухвалою суду від 17.06.2015 до розгляду у судовому засіданні призначено питання продовження строку ліквідаційної процедури боржника та повноважень ліквідатора банкрута.

У день судового засідання арбітражним керуючим Пічугіним І.В. подано додаткові докази (лист від 04.08.2015 №01-21/99 /вх.№18593/15 від 04.08.2015/).

Представники, що з’явились у судове засідання заявлене клопотання підтримали.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак представники від державного публічного акціонерного товариства «НАК «Украгролізинг», державного підприємства «Державний резервний насінневий фонд України», Аграрного фонду України, ТОВ «Суфле Агро Україна», ТОВ «УкрТехноФос» у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон-2013).

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт ліквідатора, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи закінчення установлених законом строків ліквідації банкрута і неможливість завершення ліквідаційної процедури у зв’язку з:

наявності кримінального провадження №12014020080000240 у Барському РВУМВС України у Вінницькій області стосовно посадових осіб боржника, для юридичної оцінки дій яких необхідно установити факти наявності чи відсутності майна (активів) боржника у цієї особи (при цьому суд виходить з того, що ліквідатор банкрута відповідно до Закону про банкрутство позбавлений таких повноважень по розшуку і витребуванню документів та майна у фізичних осіб, які наявні у органу досудового слідства відповідно до глав 15-17 КПК України. Суд у справі про банкрутство також позбавлений цих повноважень та позбавлений права надати офіційну юридичну оцінку діям фізичної особи, які містять ознаки кримінального правопорушення. Тобто, якщо дії керівника боржника містять ознаки кримінального правопорушення і якщо наявне кримінальне провадження, то у ньому виникають додаткові, не передбачені Законом про банкрутство, законні засоби розшуку і витребування документів та майна. Наслідком завершення кримінального провадження (або й у ході досудового слідства) є або установлення факту наявності майна і документів (та відповідно можливості їх повернення боржнику, аналізу ліквідатором банкрута вилучених документів на предмет наявності належних боржнику активів) або установлення факту їх відсутності. Висновок про це має міститися у офіційному рішенні органу досудового слідства, винесеному відповідно до норм КПК України);

необхідністю завершення розпочатих ліквідатором банкрута дій по розшуку, поверненню і витребуванню майна, документів та інформації,

суд вважає, що вказані у звіті і названі у засіданні обґрунтування є підставою для встановлення достатнього для її завершення строку.

Керуючись ст. 53 Господарського процесуального кодексу України , суд –

УХВАЛИВ:

1.Установити строк завершення ліквідаційної процедури боржника та строк повноважень ліквідатора банкрута до 30.11.2015

2.Ліквідатору банкрута по закінченні визначеного цією ухвалою строку подати суду:

у разі її завершення – ліквідаційний баланс, повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про оплату праці і понесені витрати (з розрахунками, доказами і їх переліком). Печатку знищити після затвердження звіту судом;

у разі неможливості її завершення – звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням в хронологічному порядку переліку вчинених дій та результатів їх вчинення), докази викладених обставин, звіт про оплату праці і понесені витрати (з розрахунками, доказами і їх переліком), перелік обставин, які перешкоджають завершити ліквідаційну процедуру та обгрунтування строків її продовження.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Направити дану ухвалу ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (5), ТОВ «Суфле Агро Україна».

Суддя                                                                                    Ю.А. Хабазня