flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/686/13 від 7 червня 2016 року (продовження строку завершення ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

          07 червня 2016 року

Справа № 925/686/13

                                                                                вх. № 10250/16 від 25.05.2016

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання  Соколишиною І.А., за участю: особисто – Гамової В.М. (від прокуратури Черкаської області, прокурор відділу),  арбітражного керуючого Пічугіна І.В. (за посадою, ліквідатор банкрута), представників за довіреностями – Триноги О.В. (від публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк"), Лопушанського А.В. (від державного підприємства «Державний резервний насіннєвий фонд України»),  розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Пічугіна І.В.

про            продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою

ініціюючого кредитора      державного підприємства “Державний резервний

                                               насіннєвий фонд України”

до боржника                        селянського (фермерського) господарства

                                               “Аграрій”

про                                         визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

Ліквідатором банкрута подано клопотання від 25.05.2016 №01-21/57 з рішенням комітету кредиторів (протокол від 25.05.2016 №6) про продовження строку проведення ліквідаційної процедури боржника та повноважень арбітражного керуючого.

Представники, що з’явились у судове засідання заявлене клопотання підтримали.

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак кредитори Жмеринська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Вінницькій області, Державне публічне акціонерне товариство «НАК «Украгролізинг», товариство з обмеженою відповідальністю «УкрТехноФос», Аграрний фонд України, участі представників у судове засідання не забезпечили, про причини їх неявки до суду не повідомили.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013).

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт ліквідатора, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи наявність рішення комітету кредиторів (протокол від 25.05.2016 №6) про продовження строку, закінчення установлених законом строків ліквідації банкрута і неможливість завершення ліквідаційної процедури у зв’язку з необхідністю завершення розпочатих ліквідатором банкрута дій по розшуку, поверненню і витребуванню майна, документів та інформації; наявністю досудового розслідування за №12015020080000365 від 21.07.2015 у слідчому відділенні Барського ВП Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.388 КК України та кримінального провадження №12014020080000240 у Барському РВУМВС України у Вінницькій області стосовно посадових осіб боржника, для юридичної оцінки дій яких необхідно установити факти наявності чи відсутності майна (активів) боржника у цієї особи (при цьому суд виходить з того, що ліквідатор банкрута відповідно до Закону про банкрутство позбавлений таких повноважень по розшуку і витребуванню документів та майна у фізичних осіб, які наявні у органу досудового слідства відповідно до глав 15-17 КПК України. Суд у справі про банкрутство також позбавлений цих повноважень та позбавлений права надати офіційну юридичну оцінку діям фізичної особи, які містять ознаки кримінального правопорушення. Тобто, якщо дії керівника боржника містять ознаки кримінального правопорушення і якщо наявне кримінальне провадження, то у ньому виникають додаткові, не передбачені Законом про банкрутство, законні засоби розшуку і витребування документів та майна. Наслідком завершення кримінального провадження є або установлення факту наявності майна і документів /та відповідно можливості їх повернення боржнику, аналізу ліквідатором банкрута вилучених документів на предмет наявності належних боржнику активів/ або установлення факту їх відсутності. Висновок про це має міститися у офіційному рішенні органу досудового слідства, винесеному відповідно до норм КПК України);

суд вважає, що вказані у клопотанні і названі у засіданні обґрунтування є підставою для продовження установленого судом строку.

Одночасно, суд вважає за необхідне витребувати у справу від органів прокуратури інформацію про хід досудового розслідування у вище вказаних кримінальних провадженнях.

Керуючись ст. 53 Господарського процесуального кодексу України , суд –

УХВАЛИВ:

1.Продовжити строк завершення ліквідаційної процедури боржника та строк повноважень ліквідатора банкрута до 30.11.2016.

2. Ліквідатору банкрута подати суду:

до 01.09.2016 попередню інформацію про виконання передбачених заходів завершення ліквідаційної процедури з дня винесення цієї ухвали;

по закінченні визначеного цією ухвалою строку: у разі її завершення – ліквідаційний баланс, повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про оплату праці і понесені витрати (з розрахунками, доказами і їх переліком). Печатку знищити після затвердження звіту судом; у разі неможливості її завершення – звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням в хронологічному порядку переліку вчинених дій та результатів їх вчинення), докази викладених у звіті обставин, перелік обставин, які перешкоджають завершити ліквідаційну процедуру та обгрунтування строків її продовження.

3. Прокуратурі Черкаської області та прокуратурі Вінницької області направити суду інформацію про стан слідства у кримінальних провадженнях №12015020080000365 (порушено 21.07.2015 слідчим відділенням Барського ВП Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.388 КК України) та №12014020080000240 (Барське РВ УМВС України у Вінницькій області) порушених за заявами ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Пічугіна І.В., стосовно посадових осіб боржника.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено у понеділок 13.06.2016.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (5), прокуратурі Барського району Черкаської області та прокуратурі Черкаської області.

 Суддя                                       Ю.А. Хабазня