flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/843/14 від 19 травня 2015 року (визнання інвесторм)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

          19 травня 2015 року                                                            Справа № 925/843/14

                                                                                             вх. № 11736/15 від 18.05.2015

Господарський суд Черкаської області у складі судді Хабазні Ю.А., розглянувши заяви

заявника   товариства з обмеженою відповідальністю "Асгард Мега Групп"

про            визнання інвестором боржника

у справі за заявою

ініціюючого кредитора товариства з обмеженою відповідальністю “Юссам”

до боржника                   комунального підприємства “Облпаливо” Черкаської

                                          обласної ради

про                                 визнання банкрутом, –

ВСТАНОВИВ:

         Ухвалою суду від 24.03.2014 введено процедуру санації  боржника, комунального підприємства "Облпаливо" Черкаської обласної ради (м.Черкаси, вул.Будіндустрії,9, ідентифікаційний код 14180129) строком на шість місяців.

         Заявником,  товариством з обмеженою відповідальністю "Асгард Мега Групп" подано заяву (вх. № 11736/15 від 18.03.2014) про визнання його інвестором боржника.

Відповідно до ч.10. ст.23, ч.4 ст.28, ч.1 ст.29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 та з наступними змінами, далі – Закон-2013): інвестори – це фізичні особи та/або юридичні особи, які бажають взяти участь у санації боржника (далі – інвестор) ; з моменту винесення ухвали про введення процедури санації здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про введення процедури санації на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет; протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених цим Законом, зобов'язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника; у разі наявності інвесторів план санації розробляється за участю інвесторів та підписується інвесторами; інвестор - особа, яка приймає рішення щодо внесення власних, позичених та залучених майнових і інтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування та несе відповідальність за невиконання своїх зобов'язань; інвестор має право брати участь в обговоренні плану санації, брати участь у судових засіданнях під час процедури санації, знайомитися з матеріалами справи про банкрутство, бухгалтерськими, статистичними документами боржника, оскаржувати судові рішення, прийняті під час процедури санації.

Відповідно до абз.16 ч.1 ст.1 Закону-2013 учасники у справі про банкрутство - сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Таким чином, особа, яка подала заяву про визнання її інвестором, набуває частину прав учасника у справі про банкрутство, визначену Законом-2013. Закон-2013 не пов’язує факт визнання чи невизнання заявника інвестором із будь-якими обставинами матеріальними (фактичною наявністю власних, позичених та залучених майнових і інтелектуальних цінностей, платоспроможністю, умови його участі тощо) чи процесуальними (визнанням його таким розпорядником майна чи комітетом кредиторів), як і не передбачає порядку та моменту процесуального допуску інвестора до участі у справі. З огляду на те, що будь-яка заява, яка подається у справу, підлягає розгляду судом лише у спосіб, передбачений процесуальним законом, суд вважає, що після офіційного оприлюднення повідомлення про введення процедури санації та після надходження заяви інвестора за результатами розгляду заяви судом має бути прийнято процесуальне рішення для оголошення правового статусу заявника іншим учасникам провадження у справі про банкрутство боржника  та визначення моменту, з якого заявник набуває частину прав учасника у справі про банкрутство (інвестора).

Керуючись ст. 4-1, 86, Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.28, 29 Закону-2013, суд, -

УХВАЛИВ:

Визнати інвестором боржника:

товариство з обмеженою відповідальністю "Асгард Мега Групп" (69600, м.Запоріжжя, вул.Базовая, МСП-636, буд. 9-А, ідентифікаційний код 39523035) згідно з поданою ним заявою  (вх. № 11736/15 від 18.03.2014),

 

Направити дану ухвалу заявнику, боржнику (керуючому санацією), членам комітету кредиторів (3), для відома: Черкаській обласній раді, прокуратурі Черкаської області, Головному управлінню юстиції у Черкаській області.

С у д д я                                                                                       Хабазня Ю.А.