flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 925/998/15 від 18 квітня 2017 року (продовження строку завершення ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

18 квітня 2017 року

Справа № 925/998/15

ввх. №7488/17 від 31.03.2017

Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Яцен Ю.Ф., за участю: особистоарбітражного керуючого Короткої А.В. (ліквідатор банкрута), не з’явились – представники від Смілянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, ПАТ КБ "ПриватБанк", розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання

заявника   ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Короткої А.В.

про            продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою

ініціюючого кредитора Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області

до боржника                   товариства з обмеженою відповідальністю

                                         "Висотрембуд"

про                                  банкрутство боржника, –

ВСТАНОВИВ:

Боржником у особі ліквідатора банкрута подано клопотання від 31.03.2017 №02-01/66/998 з рішенням комітету кредиторів (протокол від 31.03.2017 №5) про продовження строку проведення ліквідаційної процедури боржника та повноважень арбітражного керуючого.

Ліквідатор банкрута, що з'явився у судове засідання, заявлене клопотання підтримав, а також пояснив, що на зборах комітету кредиторів, які відбулися 13.04.2017, було розглянуто питання виконання вимог ч.6 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", що комітетом кредиторів вирішено не передавати у передбаченому вказаною нормою порядку активи банкрута в управління юридичній особі, яка зобов’язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів у зв’язку з їх фізичною відсутністю (протокол від 13.04.2017 №7).

Учасники провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, однак представники від комітету кредиторів (Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, ПАТ КБ "ПриватБанк") у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон-4212).

Заслухавши присутніх у засіданні і звіт ліквідатора, розглянувши подані останнім додаткові відомості, враховуючи наявність рішення комітету кредиторів (протокол від 31.03.2017 №5) про продовження строку, закінчення установлених законом строків ліквідації банкрута і неможливість завершення ліквідаційної процедури у зв’язку з необхідністю завершення розпочатих ліквідатором банкрута дій: по закриттю банківських рахунків боржника (що ускладнюється наявністю заборгованості банкрута по комісійній винагороді перед банками); по розшуку, поверненню і витребуванню майна та документів (зокрема, автомобіля ЗИЛ-ММЗ 45021, державний номерний знак СА9149АЕ; мікроавтобуса ГАЗ 32213, державний номерний знак СА1944АЕ; вагончика з інструментарієм); наявністю кримінального провадження №42015250230000011 у СВ Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області, відкритого щодо колишнього керівника боржника Гребенюка А.В. (за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого  ч.2 ст.382 КК України). При цьому суд виходить з того, що ліквідатор банкрута відповідно до Закону-4212 позбавлений таких повноважень по розшуку і витребуванню документів та майна у фізичних осіб, які наявні у органу досудового слідства відповідно до глав 15-17 КПК України. Суд у справі про банкрутство також позбавлений цих повноважень та позбавлений права надати офіційну юридичну оцінку діям фізичної особи, які містять ознаки кримінального правопорушення. Тобто, якщо дії керівника боржника містять ознаки кримінального правопорушення і якщо наявне кримінальне провадження, то у ньому виникають додаткові, не передбачені Законом про банкрутство, законні засоби розшуку і витребування документів та майна. Наслідком завершення кримінального провадження (або й у ході досудового слідства) є або установлення факту наявності майна і документів (та відповідно можливості їх повернення боржнику, аналізу ліквідатором банкрута вилучених документів на предмет наявності належних боржнику активів) або установлення факту їх відсутності. Висновок про це має міститися у офіційному рішенні органу досудового слідства, винесеному відповідно до норм КПК України.

Відповідно до ч.7 ст. 47 Закону-4212 ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута. Підстави для звільнення чи усунення арбітражного керуючого від виконання повноважень ліквідатора банкрута передбачені ст.114 Закону-4212. Останнім не передбачено можливості продовження чи установлення строку його повноважень судом – наявність у арбітражного керуючого повноважень презюмується законом протягом усього строку здійснення відповідної процедури, тому предмет спору (розгляду судом) у даному випадку відсутній, у зв’язку з чим розгляд клопотання в цій частині необхідно припинити.

При цьому суд виходить з того, що нормами Закону-4212 не передбачено наслідків закінчення 12-ти місячного строку ліквідаційної процедури (ч.1 ст.37 Закону-4212), зокрема, його закінчення не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство (ст. 83 Закону-4212). Разом з тим, вказаний строк є процесуальним. Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України у тих випадках, коли процесуальні строки не встановлено, вони призначаються господарським судом. Відповідно до ч. 10 ст.41 Закону-4212 ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури. З огляду на вказані норми суд вважає необхідним установити строк завершення ліквідаційної процедури та подання ліквідатором банкрута суду відомостей щодо її проведення за цей період.

 Керуючись ст. 53 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання боржника у особі ліквідатора банкрута від 31.03.2017 №02-01/66/998 задовольнити частково:

1.1.Продовжити установлений судом строк завершення ліквідаційної процедури боржника до 09.10.2017.

1.2.Припинити розгляд клопотання в частині установлення строку повноважень ліквідатора банкрута.

2.Ліквідатору банкрута подати суду:

до 01.07.2017 попередню інформацію про виконання передбачених заходів завершення ліквідаційної процедури з дня винесення цієї ухвали та про усунення виявлених недоліків;

до закінчення визначеного цією ухвалою строку: у разі її завершення – ліквідаційний баланс, повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням вчинених дій, установлених фактів, доказів на їх підтвердження, аналізу руху активів /коштів, майна тощо/ та висновків на предмет законності руху активів і можливості їх повернення боржнику), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом; у разі неможливості її завершення – звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням в хронологічному порядку переліку вчинених дій та результатів їх вчинення), докази викладених у звіті обставин, перелік обставин, які перешкоджають завершити ліквідаційну процедуру та обґрунтування строків її продовження.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено 21.04.2017.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута та членам комітету кредиторів (2).

Суддя                                       Ю.А. Хабазня