flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Постанова № 925/2121/13 від 21 січня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

 

ПОСТАНОВА

"21" січня 2014 р.                                                    Справа № 925/2121/13

 

Господарський суд Черкаської області у складі судді Шумка В.В., при секретарі судового засідання Бульбі Н.О., за участю представника боржника - Майбороди О.І. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Черкаська нафтобаза", -

ВСТАНОВИВ:

         Провадження у справі про банкрутство боржника - Публічного акціонерного товариства "Черкаська нафтобаза" порушено господарським судом Черкаської області 09.01.2014 р. за заявою боржника, згідно з ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у подальшому тексті постанови - "Закон" у відмінках).

         У підготовчому засіданні суду з'ясовано наявність неплатоспроможності боржника.

         Так, згідно з поданими боржником документами, його кредиторська заборгованість становить 47378450,90 грн., а вартість його активів - 35673,61 грн.

         За таких обставин неможлива ліквідація юридичної особи боржника відповідно до чинного законодавства України в позасудовому порядку.

         Згідно з частиною 2 ст. 95 Закону за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

         Ліквідатор боржника у позасудовій процедурі ліквідації - арбітражний керуючий Кушнір Тетяна Іванівна подала суду заяву про призначення її ліквідатором боржника у судовій процедурі його ліквідації.

         Суд встановив, що Кушнір Т.І. має чинне свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1419, видане згідно з наказом Міністерства юстиції України від 03.07.2013 р. №1318/5, нею укладений договір добровільного страхування відповідальності професійної діяльності арбітражного керуючого, вона не здійснювала управління майном боржника, не є заінтересованою особою стосовно боржника та його кредиторів, здійснювала заходи щодо позасудової ліквідації боржника.

         За викладених обставин, згідно з частиною 2 Закону суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Кушнір Т.І. ліквідатором у справі про банкрутство боржника.

         Частиною 3 ст. 38 Закону встановлено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

         Частиною 4 вказаної статті встановлено, що повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити:

         найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;

         найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;

         дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

         відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

         Частиною 1 ст. 37 Закону встановлено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

         Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 1, 37, 38, 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд –

ПОСТАНОВИВ:

         Визнати боржника - Публічне акціонерне товариство "Черкаська нафтобаза" (Черкаська область, Черкаський район, с. Червона Слобода, вул. Чкалова, буд. 28, код 03481419) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.      

  

         Ліквідатором банкрута призначити ліквідатора боржника - арбітражного керуючого Кушнір Тетяну Іванівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1419 від 19.07.2013 р., адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 71, оф. 45).

 

         Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника - Публічного акціонерного товариства "Черкаська нафтобаза" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури , текст якого додається.

 

Копію постанови надіслати боржнику, арбітражному керуючому Кушнір Т.І., ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області, Черкаському районному суду, державному реєстратору, відділу державної виконавчої служби Черкаського районного управління юстиції.

         Суддя                                                                                   В.В.Шумко