flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 01/5026/2490/2011 від 21 квітня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

21 квітня 2015 року                          м. Черкаси        Справа № 01/5026/2490/2011

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Олійник І.С., за участю ліквідатора Пилипенко Т.В., 

від кредиторів: Синюк В.М. – представник за довіреністю публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ліквідатора від 23.03.2015 року №02-01/163 про продовження строку ліквідаційної процедури дочірнього підприємства «Черкаси-Фарма» та повноважень ліквідатора банкрута

у справі за заявою публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»

до дочірнього підприємства «Черкаси-Фарма»

про визнання банкрутом,       

                                                   ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 03.11.2011 року на підставі статті 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» порушено провадження у справі про банкрутство ДП «Черкаси-Фарма» (вул. Смілянська, буд.122/30, м. Черкаси, код ЄДРПОУ 30200532).

Постановою суду від 01.04.2014 року визнано ДП «Черкаси-Фарма» банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Пилипенко Т.В.

Від ліквідатора банкрута ДП «Черкаси-Фарма» арбітражного керуючого Пилипенко Т.В. надійшла заява від 23.03.2015 року №02-01/163 про продовження строку ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства «Черкаси-Фарма» та повноважень ліквідатора банкрута, обґрунтоване необхідністю завершення ліквідаційних заходів.

Заява призначена до розгляду у судовому засіданні.

У судовому засіданні 21.04.2015 року ліквідатор банкрута заяву підтримала, просила задовольнити з підстав та мотивів викладених у заяві.

Представник публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк» у судовому засіданні 21.04.2015 року заяву ліквідатора підтримав.

Суд вважає можливим розглянути заяву ліквідатора без участі представника працівників дочірнього підприємства «Черкаси-Фарма» за наявними у справі матеріалами, відповідно до статті 75 ГПК України.

Дослідивши подані суду матеріали та заслухавши пояснення ліквідатора, представника кредитора, який з’явився в судове засідання, суд вважає, що заява ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно із статтею 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.

Відповідно п.п 3 пункту 11 ст. 1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції від 22.12.2011 року) положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Судом застосовуються положення Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, з урахування змін внесених Законом України від 22.12.2011 року №4212-VI.

Відповідно до статті 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Комітет кредиторів банкрута вирішив звернутись до суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на шість місяців (протокол від 16.03.2015 року №10), уповноважити ліквідатора банкрута  звернутись до господарського суду Черкаської області з даним клопотанням.

Відповідно до статті 41 Закону, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, як продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідно до частини 4 статті 53 Господарського процесуального кодексу України призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Суд вважає, що вказані у заяві ліквідатора обґрунтування є підставою для продовження установленого судом строку.

Керуючись статтями 53, 86 ГПК України, статтею 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд

УХВАЛИВ:

1.Заяву від 23.03.2015 року №02-01/163 ліквідатора Пилипенко Т.В. задовольнити повністю.

2.Продовжити строк ліквідаційної процедури дочірнього підприємства «Черкаси-Фарма» та повноважень ліквідатора арбітражного керуючого Пилипенко Т.В. на шість місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.  

Суддя                                                С.С. Боровик