flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 01/5026/965/2012 від 16 вересня 2015 року (скаргу задоволено повністю)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

  16 вересня 2015 року                                     Справа № 01/5026/965/2012

  Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем Вініченко О.Б., за участю:

ліквідатор Носань Н.С. (особисто), 

представник кредитора КП “Кам’янське ВЖКГ” – Василенко С.І., Артеменко О.О. (по довіреності),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області скаргу комунального підприємства “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства” №02-03/816 від 19.06.2015 року про стягнення з приватного підприємства “Торги.УА” 446   600 гривень отриманих від продажу майна банкрута

у справі №01/5026/965/2012

за заявою управління Пенсійного фонду України в Кам’янському районі, Кам’янського районного центру зайнятості, Кам’янського комунального підприємства теплових мереж, науково-виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю “Енерго-Моторс”

до комунального підприємства “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства”

про визнання банкрутом,   

ВСТАНОВИВ: 

Постановою господарського суду Черкаської області від 12.11.2012 року комунальне підприємство “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства” (вул. Заводська, буд.2а, м. Кам’янка, Черкаська область, код ЄДРПОУ 03356944) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Назаренка С.А. 

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 28.07.2015 року припинено повноваження ліквідатора КП “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства” арбітражного керуючого Назаренка С.А., призначено ліквідатором КП “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства” арбітражного керуючого Носань Наталію Сергіївну, продовжено строк ліквідаційної процедури на шість місяців.

Представник КП “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства” Артеменко О.О. звернувся до суду зі скаргою №02-03/816 від 19.06.2015 року про стягнення з ПП “Торги.УА” 446   600 грн. отриманих від продажу майна банкрута.

Скаргу призначено до розгляду в судовому засіданні.  

У судовому засіданні 16.09.2015 року представник скаржника просить скаргу задовольнити. 

Ліквідатор Носань Н.С. підтримала позицію скаржника.

Заслухавши пояснення представника скаржника та ліквідатора, дослідивши подані суду матеріали скарги, суд вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

19.06.2014 року   між КП "Кам'янське виробниче управління житлово-комунального господарства" (Замовник) та ПП “Торги.УА” (Виконавець) укладено договір на проведення відкритих торгів у формі аукціону.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14.08.2014 року приватне підприємство “Торги.УА” визнано учасником провадження у справі про банкрутство КП “Кам'янське виробниче управління житлово-комунального господарства”.

20.05.2015 року відбувся аукціон з продажу майна банкрута. За результатами проведеного аукціону складено протокол №32 від 20.05.2015 року.

Відповідно до протоколу про проведення аукціону майно банкрута було реалізовано покупцю за 846 600,00 грн.

Після підписання протоколу торгів 22.05.2015 року, покупцем було сплачено повну ціну купівлі, включаючи гарантійний внесок, на розрахунковий рахунок ПП “Торги.УА”.

На даний час ПП “Торги.УА” перерахувало на р/р КП "Кам'янське виробниче управління житлово-комунального господарства" лише 400 000,00 грн., решта 446 600,00 грн. залишається на рахунках організатора аукціону.

За твердженням ліквідатора, минуло два місяці після продажу майна банкрута та розрахунку за нього покупцем, але організатором торгів повністю кошти, отримані від продажу майна банкрута, не перераховані на ліквідаційний рахунок КП "Кам'янське виробниче управління житлово-комунального господарства", ці кошти фактично безпідставно використовуються ПП “Торги.УА”, що унеможливлює розрахунок з кредиторами та перешкоджає завершенню ліквідаційної процедури. За умов продажу майна та наявності коштів ліквідатор не може погасити грошові вимоги кредиторів.

Грошові вимоги кредиторів, що підлягають до оплати, становлять вимоги з першої по четверту, всі кредитори є державними органами, та складаються з внесків по соціальному страхуванню, внесків до пенсійного фонду та податки. Тривале затримання погашення цих вимог створює соціальну напругу в районі та серед кредиторів, які прагнуть отримати якнайшвидше свої кошти.

Такі дії ПП “Торги.УА” не дають можливості продовжувати ліквідаційну процедуру боржника та виконання обов'язків ліквідатора. Зокрема, у ліквідатора відсутні можливості погасити вимоги кредиторів, підготувати та надати до суду на затвердження звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 179 Господарського кодексу України визначено, що майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і не господарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Відповідно до частини 4 статті 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції до 19.01.2013 року у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури.

Відповідно до частини 8 статті 44 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції після 19.01.2013 року спори, що виникають при проведенні та виконанні результатів аукціонів, у тому числі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу майна, розглядаються в межах провадження у справі про банкрутство.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення скарги КП "Кам'янське виробниче управління житлово-комунального господарства" та стягнення з приватного підприємства “Торги.УА” на користь КП “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства” 446   600 грн. коштів отриманих від продажу майна банкрута.

Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1.Скаргу комунального підприємства “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства” №02-03/816 від 19.06.2015 року задовольнити повністю.

2.Стягнути з приватного підприємства “Торги.УА” (м. Харків, вул. Клочківська, буд.111-А, код ЄДРПОУ 34407006) на користь комунального підприємства “Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства” (Черкаська обл., м. Кам’янка, вул. Заводська, буд.2а код ЄДРПОУ 03356944) – 446   600,00 грн. коштів отриманих від продажу майна банкрута.

Видати наказ.

 

Ухвала може бути оскаржене до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області.

 

Суддя                                                                                   С.С. Боровик