flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 05/925/29/13-г від 28 вересня 2017 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

28 вересня 2017 року                        м. Черкаси                     Справа № 05/925/29/13-г

          Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Пастуховою О.С., за участю:

розпорядник майна Пшеничний С.М. (особисто),

ТОВ «Круг-Терм»: Сидорчук Г.П. (по довіреності),

ТОВ “Нікос”: Оберемок І.І. (по довіреності),

Черкаська міська рада: Луговський О.С. (по довіреності),

представники інших кредиторів не з’явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання №24 від 12.05.2017 року розпорядника майна Пшеничного С.М. про введення ліквідаційної процедури, затвердження розміру оплати послуг, затвердження звіту про нарахування грошової винагороди та відшкодування витрат    

у справі №05/925/29/13-г

за заявою публічного акціонерного товариства “Укрсоцбанк”

до товариства з обмеженою відповідальністю “Нікос”

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:  

Ухвалою суду від 10.01.2013 року порушено провадження у справі про банкрутство боржника, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на все майно боржника та кошти на його рахунках (у газеті "Голос України" від 16.02.2013 №32 (5532) було опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство боржника), ухвалою від 31.01.2013 року розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Пшеничного С.М.

16.05.2017 року від розпорядника майна Пшеничного С.М. надійшло клопотання №24 від 12.05.2017 року, в якому просить суд:

- ввести ліквідаційну процедуру ТОВ « Нікос» строком на дванадцять місяців, призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Пшеничного С.М. (Свідоцтво №707 від 29 березня 2013 року);

- затвердити звіт розпорядника майна ТОВ «Нікос» Пшеничного С.М. за період з 31.01.2013 року по 30.04.2017 року про нарахування грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат розпорядника майна, в сумі 146 664,00 грн.

- затвердити розмір оплати послуг арбітражного керуючого ТОВ «Нікос» Пшеничного С.М. за виконання повноважень розпорядника майна боржника, в розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць, за рахунок коштів отриманих з продажу майна боржника, відповідно до пункту 3 рішення комітету кредиторів, протокол №1 від 10.08.15 року.

Клопотання призначене до розгляду в судовому засіданні.  

У судовому засіданні 28.09.2017 року розпорядник майна боржника клопотання підтримав та просив задовольнити.

Представник ТОВ «Круг-Терм» та представник ТОВ «Нікос» заперечили проти відкриття ліквідаційної процедури боржника, посилаючись на те, що рішення загальних зборів кредиторів та комітету кредиторів (протокол №3 від 11.05.2017 року), на яких обрано новий склад комітету кредиторів та прийнято рішення про відкриття ліквідаційної процедури, є незаконними в зв’язку з тим, що протоколом №1 від 10 серпня 2015 року загальних зборів кредиторів ТОВ «Нікос» вже був обраний комітет кредиторів, та підстав для його переобрання не було.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи учасників провадження у справі про банкрутство боржника, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити, з огляду на наступне.

Відповідно до статті 13 пункту 9 абзац 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції до 19.01.2013 року) розпорядник майна зобов’язаний скликати збори кредиторів.

Арбітражний керуючий в зв`язку з затвердженням ухвалою суду від 06.02.2017 року, по справі, уточненого реєстру вимог кредиторів, до якого увійшов кредитор Черкаська міська рада, вимоги якого оскаржувались боржником в касаційній інстанції, скликав загальні збори кредиторів.

Відповідно до статті 16 пункту 5 Закону до компетенції загальних зборів кредиторів належить прийняття рішення про:

На загальних зборах кредиторів ТОВ «Нікос» (протокол №3 від 11.05.2017 року) у зв`язку з затвердженням реєстру вимог кредиторів, де змінилась кількість кредиторів та вимоги кредиторів, голова зборів кредиторів виніс пропозицію про дострокове припинення повноважень комітету кредиторів, обраного відповідно до протоколу №1 від 10.08.2015року, загальних зборів кредиторів, та обрати новий склад комітету кредиторів. За дану пропозицію проголосувала більшість голосів присутніх кредиторів, та обрано новий склад комітету кредиторів в складі чотирьох осіб, представників: ДПІ у м. Черкаси, Черкаської міської ради, ТОВ «Круг-Терм», ПАТ «Укрсоцбанк».

Тобто комітет кредиторів, обраний загальними зборами кредиторів 11.05.2017 року, мав право припинити повноваження попереднього комітету кредиторів, та обрати новий склад комітету кредиторів, який в свою чергу визначив подальшу процедуру банкрутства, прийнявши рішення про відкриття ліквідаційної процедури.

На засіданні комітету кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів №3 від 11.05.2017 року) було прийнято рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Пшеничного С.М.

Заяв від осіб, які б виявили бажання взяти участь в санації боржника не надходило.

Аналізуючи установлені обставини, суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

На запитання суду арбітражному керуючому Пшеничному С.М. останній підтвердив свою згоду на участь у справі та відсутність обставин, які перешкоджають призначенню його на посаду ліквідатора банкрута.

Відповідно до частин 8, 9 статті 16 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора); рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

За змістом пункту 1 статті 24, статті 17 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів; у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне клопотання розпорядника майна боржника про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури задовольнити та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Пшеничного С.М.

Відповідно до статті 13 пункту 8 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

В силу статті 3-1 пункту 14 Закону звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат затверджується комітетом кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

Питання про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат було розглянуто і затверджено комітетом кредиторів.

За цих обставин, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання розпорядника майна боржника, затвердити звіт про нарахування грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, а також затвердити розмір оплати послуг за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць.

Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ГПК України, суд 

   ПОСТАНОВИВ:  

1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Нікос” (18000, м. Черкаси, провул. Хіміків, буд. 8,  код 30413414) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Пшеничного Сергія Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №707 від 29.03.2013 року, адреса: вул. Вернигори, 16,  кв.6, м. Черкаси) та припинити його повноваження як розпорядника майна боржника.  

3.Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 року №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 10.01.2013 року, чи  будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

  1. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання боржника банкрутом, що додається.

8.Затвердити звіт про нарахування грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат розпорядника майна за період з 31.01.2013 року по 30.04.17 року на суму 146 664,00 грн.

9.Затвердити розмір оплати послуг арбітражного керуючого Пшеничного С.М. за виконання повноважень розпорядника майна боржника в розмірі двох мінімальних заробітних плат на місяць за рахунок коштів, отриманих з продажу майна боржника.

Постанова суду з дня проголошення набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                                  С.С.Боровик