flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 10/1886 від 11 лютого 2016 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА  

 11 лютого 2016 року                     м. Черкаси                        Справа № 10/1886

        Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:   

ліквідатор Степаненко В.В.: не з’явився,

представники кредиторів не з’явилися,                          

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання ліквідатора банкрута №20-01/02 від 20.01.2016 року про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі №10/1886

за заявою приватного підприємства «Лаккі-Плюс»  

про визнання банкрутом, 

                                                            ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 06.08.2009 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Степаненка Віталія Вікторовича.

Від ліквідатора банкрута надійшло клопотання №20-01/02 від 20.01.2016 року про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців.

Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.  

У судове засідання 11.02.2016 року ліквідатор Степаненко В.В. та представники кредиторів не з’явилися, що не перешкоджає розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд задовольняє клопотання №20-01/02 від 20.01.2016 року з наступних правових підстав та мотивів.   

Згідно зі статтею 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до статті 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у пункті 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 року у справі №01-10-01/369.

У клопотанні №20-01/02 від 20.01.2016 року ліквідатор Степаненко В.В. посилається на те, що реалізовано все майно боржника, яке включено до ліквідаційної маси, повністю отримані кошти від його реалізації. Проте розподілити їх між кредиторами неможливо через блокування ліквідаційного рахунку ПП «Лаккі-Плюс» в ПАТ «Енергобанк». 

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на шість місяців.

Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статтею 86 ГПК України, суд  УХВАЛИВ:

1.Клопотання №20-01/02 від 20.01.2016 року ліквідатора Степаненко В.В. задовольнити.

2.Продовжити строк ліквідаційної процедури приватного підприємства «Лаккі-Плюс» та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Степаненка Віталія Вікторовича, на шість місяців.    

3.Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.  

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                         С.С. Боровик