flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 10/355 від 13 січня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "13" січня 2015 р.                                                  Справа № 10/355

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б.,

за участю ліквідатора банкрута Постоленка В.О.

розглянувши клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі №10/355

за заявою приватного підприємства “Будерст”

про визнання його банкрутом,

 ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 16.03.2010 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. 

Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Постоленка Володимира Олексійовича. 

Від ліквідатора банкрута надійшло клопотання №01-34/112 від 22.12.2014 року про продовження строку ліквідаційної процедури.  

У судовому засіданні 13.01.2015 року ліквідатор банкрута клопотання підтримав та просив задовольнити.

Заслухавши доводи ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів. 

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно частини 4 статті 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до статті 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  пункті 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку ліквідаційної процедури розглядалось комітетом кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів №5 від 22 грудня 2014 року), вбачається за необхідне продовжити  строк ліквідаційної процедури банкрута на шість місяців.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 5, 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд 

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ліквідатора банкрута Постоленка В.О. задовольнити.

2.Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури приватного підприємства “Будерст” та повноважень ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Постоленка Володимира Олексійовича на шість місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду

Суддя                                                                    С.С. Боровик