flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 10/4896 від 19 січня 2016 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

19 січня 2016 року                           м. Черкаси                       Справа № 10/4896

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:

ліквідатор Ноговський І.Л.: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання від 14.12.2015 року №14/12 ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі №10/4896

за заявою управління Пенсійного фонду України в Кам'янському районі

до дочірнього підприємства «Кам’янський цукровий завод» товариства з обмеженою відповідальністю «Руна»

про визнання банкрутом,   

                                                            ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 19.05.2009 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича.

Від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців.  

У судове засідання 19.01.2016 року ліквідатор Ноговський І.Л. не з’явився, що не перешкоджає розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи та клопотання, суд задовольняє клопотання від 14.12.2015 року №14/12 з наступних правових підстав та мотивів.   

Відповідно до статті 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  пункті 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 року у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість місяців.

Керуючись статтями 22, 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», статтею 86 ГПК України, суд                                                   

УХВАЛИВ:

1.Клопотання від 14.12.2015 року №14/12 ліквідатора банкрута задовольнити.

2.Продовжити строк ліквідаційної процедури дочірнього підприємства «Кам’янський цукровий завод» товариства з обмеженою відповідальністю «Руна» та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича, на шість місяців.

3.Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.  

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                      С.С. Боровик