flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 10/5026/1698/2012 від 1 березня 2016 року (клопотання задоволено частково)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

01 березня 2016 року                         м. Черкаси          Справа № 10/5026/1698/2012

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участі:

ліквідатора Ярмолінського Ю.В. (особисто),

приватний нотаріус Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В. – не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання від 05.02.2016 року ліквідатора банкрута про витребування доказів та про визнання дій незаконними

у справі №10/5026/1698/2012

за заявою прокурора Катеринопільського району в інтересах держави в особі Звенигородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області

до селянського (фермерського) господарства «Зевс»

про визнання банкрутом,     

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 26.11.2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ярмолінського Юрія Васильовича.

Від ліквідатора банкрута надійшло клопотання від 05.02.2016 року про витребування у приватного нотаріуса Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В. договору купівлі-продажу (серія та номер 297, виданий 02.10.2014 року), договору дарування (серія та номер 120, виданий 02.02.2015 року), та про визнання його дій незаконними.

Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.

У судовому засіданні 01.03.2016 року ліквідатор Ярмолінський Ю.В. клопотання підтримав, просить задовольнити.

Приватний нотаріус Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В. у судове засідання 01.03.2016 року не з’явився, що не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши доводи ліквідатора банкрута Ярмолінського Ю.В., дослідивши матеріали справи, суд задовольняє частково клопотання від 05.02.2016 року ліквідатора з наступних підстав та мотивів.   

Згідно частини 1 статті 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Відповідно до статті 38 Господарського процесуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів.

У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.

За змістом статті 25 Закону, окрім іншого, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів для забезпечення його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника банкрута.

Відсутність доказів, зазначених ліквідатором у клопотанні, перешкоджає останньому проводити ліквідаційну процедуру, що порушує права та законні інтереси боржника та кредиторів.

На підставі зазначеного, з метою забезпечення майнових інтересів кредиторів, враховуючи необхідність правильного та своєчасного розгляду справи, додаткові докази, зазначені у клопотанні від 05.02.2016 року ліквідатора, підлягають до витребування.

При цьому, клопотання в частині визнання дій приватного нотаріуса Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В. протиправними та незаконними не підлягає до задоволення, оскільки є безпідставним. Приватний нотаріус здійснює свою діяльність на підставі Закону України «Про нотаріат».  

Керуючись статтями 38, 86 ГПК України, статтею 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд    

УХВАЛИВ: 

1.Клопотання від 05.02.2016 року ліквідатора банкрута задовольнити частково.

2.Витребувати у приватного нотаріуса Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В. належним чином завірені копії наступних договорів (з усіма додатками та додатковими угодами у разі наявності), що були посвідчені приватним нотаріусом Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В., та предметом яких був перехід права власності на нерухоме майно (адреса: Черкаська область, смт. Катеринопіль, вул. Черкаська, буд.19):

- договір купівлі-продажу (серія та номер 297, виданий 02.10.2014 року приватним нотаріусом Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В.);

- договір дарування (серія та номер 120, виданий 02.02.2015 року приватним нотаріусом Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В.).

Вказані копії документів надіслати на адресу господарського суду Черкаської області.   

3.Відмовити у задоволенні клопотання в частині визнання дій приватного нотаріуса Катеринопільського районного нотаріального округу Вечірко Н.В. протиправними та незаконними.  

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                                                С.С. Боровик