flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 10/5026/2754/2011 від 25 липня 2017 року (визнання учасником провадження у справі про банкрутство)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"25" липня 2017 р.                                          Справа № 10/5026/2754/2011

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем Вініченко О.Б., за участю представників сторін:

ліквідатор Іванюк О.М. (особисто),

представник кооперативу “Юрспецслужба” не з’явився,

кредитори не з’явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора Іванюка О.М. про визнання організатора аукціону з продажу майна банкрута Кооператив “Юрспецслужба” учасником провадження

у справі №10/5026/2754/2011

за заявою фізичної особи-підприємця Лємєхова Миколи Миколайовича

до фізичної особи-підприємця Мироновича Андрія Анатолійовича

про визнання банкрутом,  

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 21.12.2011 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Іванюка О.М.

Ліквідатор Іванюк О.М. звернувся до суду із клопотанням про визнання організатора аукціону з продажу майна банкрута Кооператив “Юрспецслужба” учасником провадження.

У судовому засіданні 25.07.2017 року ліквідатор клопотання підтримав, просить задовольнити.

Від кооперативу “Юрспецслужба” представник не з’явився, що не перешкоджає розгляду справи.

Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши ліквідатора банкрута, суд вважає за необхідне клопотання №02-05/05 від 12.06.2017 року задовольнити з наступних підстав та мотивів.

Клопотання вмотивоване тим, що на виконання вимог Закону України  “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором банкрута було проведено конкурс із визначенням організатора аукціону, про що в газеті “7 днів Черкаси” №20 (26) від 17.05.2017 року було опубліковано відповідне оголошення.

В строк до 01.06.2017 року арбітражним керуючим була отримана заява від 22.05.2017 року №37/17 на участь у конкурсному відборі торгуючої організації від кооперативу “Юрспецслужба” з усією необхідною інформацією.

Заяв від інших осіб бажаючих взяти участь у конкурсі з визначенням організатора аукціону з продажу майна ФОП Миронович А.А. станом на 01.06.2017 року не надійшло.

Зважаючи на те, що надійшла заява щодо участі в конкурсі від юридичної особи, яка відповідала всім вимогам визначених для організатора аукціону, а також відсутність інших осіб бажаючих взяти участь в конкурсі, 02.06.2017 року було прийнято рішення щодо визначення організатором торгів/аукціону з продажу майна банкрута ФОП Миронович А.А - кооператив “Юрспецслужба” (м. Черкаси, вул. Волкова, буд.30, код ЄДРПОУ 30070344).

Відповідно до частини 2 статті 41 Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.  

Згідно статті 49 Закону продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів. Продажу підлягають всі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов'язків, які не можуть бути передані іншим особам. Суб'єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники.

Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом.

Організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону.

Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди.

Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.

Відповідно до статті 1 Закону учасники у справі про банкрутство – сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб'єкта підприємницької діяльності - боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Господарський суд має перевіряти порядок визначення організатора аукціону. Організатор аукціону діє на підставі ухвали господарського суду про визнання його учасником провадження у справі про банкрутство.  

З огляду на викладене, клопотання ліквідатора банкрута про визнання організатора аукціону з продажу майна банкрута – кооператив “Юрспецслужба” учасником провадження у справі про банкрутство СВК “Міжгір’я”, є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.   

Керуючись Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Клопотання №02-05/05 від 12.06.2017 року ліквідатора задовольнити.

2.Визнати організатором аукціону з продажу майна банкрута кооператив “Юрспецслужба” (м. Черкаси, вул. Волкова, буд.30, код ЄДРПОУ 30070344) учасником провадження у справі про банкрутство фізичної особи-підприємця Мироновича Андрія Анатолійовича.

                Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                      С.С. Боровик