flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 10/5026/973/2011 від 13 жовтня 2015 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "13" жовтня 2015 р.                                      Справа № 10/5026/973/2011

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:

ліквідатора банкрута Новосельцева В.П. (особисто),

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання від 30.09.2015 року ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на три місяці

у справі №10/5026/973/2011

про банкрутство фізичної особи-підприємця Степаненка А.В.,

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 09.02.2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Новосельцева В.П.

Від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на три місяці.

Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні. 

У судовому засіданні 13.10.2015 року ліквідатор банкрута Новосельцев В.П. клопотання підтримав, просив задовольнити.

Заслухавши доводи та пояснення ліквідатора банкрута Новосельцева В.П., дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання від 30.09.2015 року задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно зі статтею 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до статті 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у пункті 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 року у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, рішення комітету кредиторів (оформлене протоколом від 24.09.2015 року), вбачається за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на три місяці.

Керуючись статтями 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 ГПК України, суд                                                    

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ліквідатора банкрута Новосельцева В.П. задовольнити.

2.Продовжити строк ліквідаційної процедури фізичної особи-підприємця Степаненка Андрія Вікторовича та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Новосельцева В.П., на три місяці.

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                            С.С. Боровик