flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1204/15 від 1 жовтня 2015 року (визнання вимог кредиторів)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 

01 жовтня 2015 року                       м. Черкаси               Справа № 925/1204/15

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю представників сторін:

ініціюючого кредитора: Голінний А.М. (ліквідатор),

боржника: не з’явився,

представник арбітражного керуючого Сімоненко С.О.: Жиленко Е.В. (по довіреності),    

представник Христинівської ОДПІ – не з’явився,   

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Дельта-ЛТД”

до товариства з обмеженою відповідальністю “Лани Христинівщини”

про порушення провадження у справі про банкрутство,      

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 06.08.2015 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Лани Христинівщини” (Черкаська обл., м. Христинівка, вул. 60-ти річчя Жовтня, буд.16, код ЄДРПОУ 36781800). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Сімоненка С.О. Попереднє засідання суду призначено на 1200 годину 01.10.2015 року. Визначено розмір вимог ініціюючого кредитора – 1 069 826 грн.

Після оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ “Лани Христинівщини” минув встановлений строк для подання до господарського суду письмових заяв з вимогами до боржника.  

31.08.2015 року від Христинівської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області надійшла заява про визнання конкурсним кредитором на суму 41 101,17 грн.  

Представник ініціюючого кредитора у судове засідання 01.10.2015 року з’явився, просить визнати вимоги ТОВ “Дельта-ЛТД” до боржника ТОВ “Лани Христинівщини” на суму 1 069 826 грн.   

Представники Христинівської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області та боржника в судове засідання 01.10.2015 року не з’явилися, що не перешкоджає розгляду справи.

Представник розпорядника майна боржника Сімоненко С.О.: Жиленко Е.В. у судове засідання 01.10.2015 року з’явилася, подала письмовий звіт про розгляд кредиторських вимог, реєстр вимог кредиторів, повідомила про включення грошових вимог кредиторів ТОВ “Дельта-ЛТД” та Христинівську ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області до реєстру вимог кредиторів із зазначенням черговості задоволення вимог, просить затвердити реєстр вимог кредиторів.

Відтак розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів включені вимоги:

- ТОВ “Дельта-ЛТД”: 6 090 грн. перша черга, 1 069 826 грн. четверта черга.

       - Христинівської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області: 39 690,98 грн. третьої черги, 1 410,19 грн. шостої черги.  

Заслухавши у попередньому засіданні доводи представника розпорядника майна боржника та ініціюючого кредитора, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне визнати вимоги ТОВ “Дельта-ЛТД” на суму 1 069 826 грн. та Христинівської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області на суму 41 101,17 грн.

Відповідно до статті 23 Закону конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов’язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Згідно з частиною 2 статті 25 Закону у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу.

У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов’язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.

Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов’язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.

Суд на підставі частини 2 статті 25 Закону вважає за необхідне зобов’язати кредитора та розпорядника майна провести засідання зборів кредиторів, на якому обрати комітет кредиторів.

Керуючись статтею 23, частиною 2 статті 25, статтею 45 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 ГПК України, суд 

УХВАЛИВ:

1.Визнати вимоги товариства з обмеженою відповідальністю “Дельта-ЛТД” до товариства з обмеженою відповідальністю “Лани Христинівщини” на суму 1 069 826 грн. 

2.Визнати вимоги Христинівської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Лани Христинівщини” на суму 41 101,17 грн.      

3.Затвердити реєстр вимог кредиторів.

4.Відповідно до статті 45 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” включити вимоги:

- товариства з обмеженою відповідальністю “Дельта-ЛТД” на суму 6 090 грн. до першої черги, 1 069 826 грн. четвертої черги.

- Христинівської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області на суму 39 690,98 грн. до третьої черги, 1 410,19 грн. шостої черги;   

5.Встановити, що штраф та пеня в процедурі банкрутства боржника до складу грошового зобов’язання перед кредиторами не зараховуються.

6.Встановити, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.   

7.Зобов’язати розпорядника майна Сімоненко С.О. скликати на 1100 годину 09.10.2015 року та провести збори кредиторів за адресою: Черкаська область, м. Христинівка, вул. 60-ти річчя Жовтня, буд.16, на яких обрати комітет кредиторів.

Зобов’язати розпорядника майна скликати на 1200 годину 09.10.2015 року та провести засідання комітету кредиторів за адресою: Черкаська область, м. Христинівка, вул. 60-ти річчя Жовтня, буд.16.

8.Призначити на 1100 годину 03.12.2015 року засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                        С.С. Боровик