flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1243/15 від 10 лютого 2016 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2016 року                     м. Черкаси                Справа № 925/1243/15  

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:

арбітражний керуючий Борейко В.А. (особисто),

представник ініціюючого кредитора: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання №02-01/08/397-2015 від 04.11.2015 року розпорядника майна боржника про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури

у справі №925/1243/15

за заявою державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області 

до приватного підприємства «Будівельна компанія 2005»

про визнання банкрутом,   

ВСТАНОВИВ:  

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 12.08.2015 року порушено провадження у справі про банкрутство ПП «Будівельна компанія 2005», введено процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Борейка В.А.

Від розпорядника майна боржника надійшло клопотання №02-01/08/397-2015 від 04.11.2015 року про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, і заява №02-01/08/401-2015 від 14.12.2015 року на участь в якості ліквідатора.

У судовому засіданні 10.02.2016 року розпорядник майна Борейко В.А. клопотання та заяву підтримав, просить їх задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши розпорядника майна Борейко В.А., суд вважає за необхідне клопотання №02-01/08/397-2015 від 04.11.2015 року та заяву №02-01/08/401-2015 від 14.12.2015 року задовольнити з наступних підстав та мотивів. 

На засіданні комітету кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів  №151022-1/КК від 22.10.2015 року) прийняте рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Борейка В.А.

Заяв від осіб, які виявили бажання взяти участь в санації боржника, не надходило.

Аналізуючи установлені обставини, суд дійшов висновку про недостатність активів боржника-юридичної особи для задоволення вимог кредиторів і для відновлення його платоспроможності, а відповідно і про неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, що є правовою підставою визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

На запитання суду арбітражному керуючому Борейку В.А., останній підтвердив свою згоду на участь у справі та відсутність обставин, які перешкоджають призначенню його на посаду ліквідатора банкрута.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в новій редакції, чинній з 19.01.2013 року, з наступними змінами) суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до частин 8, 9 статті 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Суд вважає за необхідне клопотання розпорядника майна боржника про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури задовольнити, призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Борейка Вадима Андрійовича.

Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд  

ПОСТАНОВИВ:  

1.Визнати приватне підприємство «Будівельна компанія 2005» (бул. Шевченка, буд.242/1, офіс 703, м. Черкаси, код ЄДРПОУ 33536305) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Борейка Вадима Андрійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №669 від 18.04.2013 року, який проживає за адресою: вул. Горького, буд.14, м. Умань, Черкаська область, ідентифікаційний номер 2295915753) та припинити його повноваження як розпорядника майна боржника.   

3.Ліквідатору банкрута:

вжити заходів до виявлення і прийняття документації та майна банкрута, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України  від 11.08.1994 року №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;

не пізніше 20-го дня 12 місяця з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком), ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звітів судом.

4.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Посадовим особам банкрута, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

5.Зобов’язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які будуть обрані головою зборів кредиторів та/або головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів та/або голови комітету кредиторів.

6.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 12.08.2015 року, чи й будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

7.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання приватного підприємства «Будівельна компанія 2005» банкрутом, що додається.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Направити постанову боржнику, ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, державному реєстратору, відділу ДВС Центрального МУЮ.

Суддя                                                                 С.С. Боровик