flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/137/15 від 7 липня 2015 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

 07 липня 2015 року                                                        Справа № 925/137/15

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю представників:  

ініціюючого кредитора ДПАТ “НАК “Украгролізинг”: Опенько Д.А., Шульженко О.В. - по довіреності,

арбітражний керуючий: Білий В.В. - особисто, 

представник боржника: не з’явився, 

представник Корсунь-Шевченківської ОДПІ – не з’явився,

представник ТОВ “КреМікс” - не з’явився,

представник ТОВ “ВЕТЕКО” - Давидович В.М. – по довіреності,

представник ТОВ “Симиренківське” - Кір’янова Л.М. – по довіреності,

розглянувши у відкритому попередньому засіданні справу №925/137/15 за заявою Державного публічного акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Украгролізинг”

до товариства з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Валява”

про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 10.02.2015 року порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ “Сільськогосподарське підприємство “Валява” (вул. Жовтнева, буд.5, село Валява, Городищенський район, Черкаська область, код ЄДРПОУ 35870914). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Білого Владислава Валерійовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 28 травня 2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів.   

Арбітражний керуючий Білий В.В. направив на адресу суду клопотання від 00.07.2015 року про визнання ТОВ “Сільськогосподарське підприємство “Валява” банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білого В.В.

Представники ініціюючого кредитора в судовому засіданні 07.07.2015 року клопотання від 00.07.2015 року підтримали, просили визнати боржника банкрутом.   

Розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Білий В.В. у судовому засіданні 00.07.2015 року клопотання підтримав, просив визнати боржника банкрутом.  

Представник ТОВ “ВЕТЕКО” в судовому засіданні 00.07.2015 року клопотання розпорядника майна підтримав, просив визнати боржника банкрутом.  

Представник ТОВ “Симиренківське” в судовому засіданні 00.07.2015 року клопотання розпорядника майна підтримав, просив визнати боржника банкрутом.  

 Представник Корсунь-Шевченківської ОДПІ в судовому засіданні 00.07.2015 року клопотання розпорядника майна підтримав, просив визнати боржника банкрутом.   

Представник боржника в судове засідання 00.07.2015 року не з’явився, причин неявки не повідомив, що не перешкоджає розгляду справи. 

Дослідивши матеріали клопотання від 00.07.2015 року, справи, заслухавши пояснення учасників судового процесу та розпорядника майна боржника, суд визнає товариство з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Валява” банкрутом з наступних підстав та мотивів. 

Як вбачається з матеріалів справи, на засіданні комітету кредиторів (протокол №1 від 12.01.2015 року, а.с.88-90) було прийняте рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білого В.В.  

Суд, приймаючи до уваги, що можливих санаторів не виявлено, вважає за необхідне на підставі статті 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білого Владислава Валерійовича.

При цьому, суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимоги кредиторів можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури.  

Згідно статті 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до частини 8, 9 статті 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно з пункту 1 частини 1 статті 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Отже, суд вважає за необхідне зазначити, що введення процедури ліквідації та кандидатура ліквідатора були запропоновані суду комітетом кредиторів, а тому суд вважає клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білого Владислава Валерійовича обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.    

Керуючись статтями 26, 37, 40, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд

  ПОСТАНОВИВ:

1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Валява” (вул. Жовтнева, буд.5, село Валява, Городищенський район, Черкаська область, код ЄДРПОУ 35870914) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.  

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Білого Владислава Валерійовича (вул. Полтавський шлях,б.177, кв.2, м. Харків свідоцтво серії № 639 від 21 січня 2014 року).       

3.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника – приватного підприємства «Щедрий Дім» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

4.Ліквідатору банкрута:

- вжити заходів до виявлення і витребування документації і майна банкрута;

- кожні два місяці надавати суду інформацію про хід ліквідаційної процедури з наданням відповідних доказів, що підтверджують цю інформацію;

- не пізніше 12 місяців з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), а також у разі її завершення – ліквідаційний баланс.

5.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 10.02.2015 року, а також будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.  

6.Затвердити звіт арбітражного керуючого Білого Владислава Валерійовича про оплату послуг за час процедури розпорядження майном боржника за період з 30.10.2014 року по 30.01.2015 року на суму 7 308 грн.

         Копію постанови направити: ініціюючому кредитору, боржнику, ліквідатору банкрута, Головному управлінню юстиції в Черкаській області,  відділу ДВС Городищенського районного управління юстиції, державному реєстратору Городищенської РДА.

 
 Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91, 93 Господарського процесуального кодексу України.

 Суддя                                                                                    С.С.Боровик