flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Постанова по справі № 925/137/15 від 28 вересня 2015 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2015 року                     м. Черкаси                 Справа № 925/137/15

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю представників:  

ініціюючого кредитора ДПАТ “НАК “Украгролізинг”: Опенько Д.А., Шульженко О.В. - по довіреності,

арбітражний керуючий: Білий В.В. - особисто, 

арбітражний керуючий: Кандаурова А.П. - особисто, 

представник боржника: не з’явився, 

представник Корсунь-Шевченківської ОДПІ – не з’явився,

представник ТОВ “КреМікс” - не з’явився,

представник ТОВ “ВЕТЕКО” - не з’явився,

представник ТОВ “Симиренківське” - не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №925/137/15 за заявою Державного публічного акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Украгролізинг”

до товариства з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Валява”

про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 10.02.2015 року порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ “Сільськогосподарське підприємство “Валява” (вул. Жовтнева, буд.5, село Валява, Городищенський район, Черкаська область, код ЄДРПОУ 35870914). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Білого Владислава Валерійовича.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 28 травня 2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів.   

22.09.2015 року на адресу суду від голови комітету кредиторів представника НАК “Украгролізинг” надійшло клопотання разом з протоколом Зборів Комітету кредиторів №1 від 16.09.2015 року в якому було вирішено перехід від процедури розпорядження майном в ліквідаційну процедуру ТОВ «СП “Валява” та призначення ліквідатора Кандаурову Анну Павлівну (м. Київ, вул. Кібальчича, буд.5А, кв.40, Свідоцтво №696 від 22.04.2013 року).

Від арбітражного керуючого Кандаурової А.П. надійшла заява від 16.09.2015 року №02-07/236 про згоду на участь у справі про банкрутство ТОВ «СП “Валява”.

Арбітражний керуючий розпорядник майна Білий В.В. направив на адресу суду Звіт від 11.09.2015 року про нарахування та виплату грошової винагороди та відшкодування витрат, уточнений Звіт від 21.09.2015 року про нарахування та виплату грошової винагороди та відшкодування витрат.

Представник ініціюючого кредитора в судовому засіданні 28.09.2015 року клопотання від 21.09.2015 року підтримав, просить визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором Кандаурову Анну Павлівну, затвердити Звіт розпорядника майна Білого В.В. на суму 29 298,21 грн..   

Арбітражний керуючий Кандаурова А.П. у судовому засіданні 28.09.2015 року не заперечує проти призначення її ліквідатором ТОВ «СП “Валява”.

Представники кредиторів Корсунь-Шевченківської ОДПІ, ТОВ “КреМікс”, ТОВ “ВЕТЕКО”, ТОВ “Симиренківське” та розпорядник майна Білий В.В. в судове засідання 28.09.2015 року не з’явилися, що не перешкоджає розгляду справи.

Дослідивши матеріали клопотання від 21.09.2015 року, заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд визнає товариство з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Валява” банкрутом з наступних підстав та мотивів. 

Як вбачається з матеріалів справи, на засіданні комітету кредиторів (протокол №1 від 16.09.2015 року) було прийняте рішення про звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Кандаурова А. П.

Суд, приймаючи до уваги, що можливих санаторів не виявлено, вважає за необхідне на підставі статті 37 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Кандаурову Анну Павлівну.

При цьому, суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимоги кредиторів можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури.  

Згідно статті 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до частини 8, 9 статті 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Суд зазначає, що введення процедури ліквідації та кандидатура ліквідатора були запропоновані суду комітетом кредиторів (протокол №1 від 16.09.2015 року), тому задовольняє клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Кандаурову Анну Павлівну.

Враховуючи, що з 01.09.2015 року мінімальна заробітна плата в Україні становить 1 378 грн., оплата послуг розпорядника майна Білого В.В. за виконання ним повноважень розпорядника майна за вересень місяць 2015 року становить 2 572,27 грн. (2 756 грн. подвійна мінімальна заробітна плата / 30 днів у вересні місяці = 91,87 грн. за день x 28 днів = 2 572,27 грн.).

Таким чином, суд затверджує звіт арбітражного керуючого розпорядника майна Білого Владислава Валерійовича про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за результатами процедури розпорядження майном боржника за період з 10.02.2015 року по 28.09.2015 року на суму 30 098,84 грн., з яких: 19 292,09 грн. оплата послуг, 10 806,75 грн. витрати на відрядження (паливно-мастильні матеріали), витрати на відрядження (проживання у м.Черкаси).

Зазначені витрати та оплата послуг розпорядника майна є обґрунтованими, підтверджуються наданими суду доказами та затверджені комітетом кредиторів (протокол №1 від 16.09.2015 року).

Щодо інших витрат в сумі 19 999,91 грн., які арбітражний керуючий Білий В.В. просить затвердити в уточненому звіті від 21.09.2015 року, суд зазначає, що вони не підтверджуються матеріалами справи та не затверджені комітетом кредиторів, тому відмовляє у їх затвердженні.

Керуючись статтями 26, 37, 40, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд

  ПОСТАНОВИВ:

1.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Валява” (вул. Жовтнева, буд.5, село Валява, Городищенський район, Черкаська область, код ЄДРПОУ 35870914) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.  

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Кандаурову Анну Павлівну (м. Київ, вул. Кібальчича, буд.5А, кв.40, Свідоцтво №696 від 22.04.2013 року).        

3.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника – товариства з обмеженою відповідальністю “Сільськогосподарське підприємство “Валява” банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

4.Зобов’язати арбітражного керуючого Білого Владислава Валерійовича передати ліквідатору банкрута арбітражному керуючому Кандауровій Анні Павлівні: установчі документи підприємства, бухгалтерську, статистичну та іншу документацію, печатки та штампи, матеріальні та інші цінності підприємства.

5.Ліквідатору банкрута:

- вжити заходів до виявлення і витребування документації і майна банкрута;

- кожні два місяці надавати суду інформацію про хід ліквідаційної процедури з наданням відповідних доказів, що підтверджують цю інформацію;

- не пізніше 12 місяців з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), а також у разі її завершення – ліквідаційний баланс.

6.Скасувати заборони на майно боржника, накладені ухвалою суду від 10.02.2015 року, а також будь-які інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.  

7.Затвердити звіт арбітражного керуючого розпорядника майна Білого Владислава Валерійовича про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за результатами процедури розпорядження майном боржника за період з 10.02.2015 року по 28.09.2015 року на суму 30 098,84 грн.

Копію постанови направити: ініціюючому кредитору, боржнику, розпоряднику майна Білому В.В., ліквідатору банкрута Кандауровій А.П., Головному управлінню юстиції в Черкаській області, відділу ДВС Городищенського районного управління юстиції, державному реєстратору Городищенської РДА.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                       С.С. Боровик